"Minden gyereknek egyenlő esélyekkel kell indulnia az életben" - csak szerintem hangzatos ugyan, de hülyeség ez a kijelentés?
Jellemzően szocialista vagy liberális képviselőnők szájából hangzik el.
És persze elsőre hangzatosnak tűnhet. És valóban, a világ igazságtalan, mert senki nem döntheti el, hogy hova születik, hogy Luxemburgba, vagy valami pakisztáni éhező családban.
És ugye a gazdag gyereknek könnyebb az élete, elit iskola, magántanárok, pszichológus, felkészítők, egyetemi tandíj, albérlet, kollégium fizetése, meg hogy eltartják az egyetem alatt.
Így nyelvtanárhoz is járhat. Csak most olvastam a 444-en, hogy ez a nyelvvizsga törvény milyen gonosz, mert megint a gazdagoknak kedvez.
Ilyen cinikus képeket tesznek be a kommentelők:
És van is igazságtartalma.
Viszont gondolkozzunk már el egy kicsit a szülők oldala felől:
Nagyon sok ember, szülő életének értelme a gyerek, azért dolgozik mint a barom, gyűjt, spórol, hogy a gyerekének könnyebb legyen. Hogy legyen pénz magántanárra, stb.
A szülők úgyis bele fogják ölni a gyerekbe azt a pénzt, és úgyis csak a sajátjukba, és társadalmi különbségek mindig is lesznek. Mindenki a saját gyerekét akarja, hogy sikeres legyen.
Az állam pedig egyenlő oktatást kell, hogy biztosítson szegénynek-gazdagnak.
De azt nem szabhatja meg, hogy ne fizethessen magántanárt, ne írathassa magán óvodába, bölcsödébe, iskolába, akár magán egyetemre (nyugaton ilyen is van).
A menő cégeknél magán óvodák-iskolák vannak, a dolgozók oda hordják a gyereket, sokkal többet foglalkoznak velük.
Szóval bármit is lép az állam, bármennyit is költ az oktatásra, a képlet mindig ez lesz:
szegény: állami oktatás
gazdag: állami oktatás + magán oktatás (részben vagy egészben)
Ezt csak a magántulajdon felszámolásával lehetne orvosolni, ez pedig a marxi kommunizmus.
Te miért dolgozol? Miért gyűjtesz a gyerekedre? Azért, hogy jobbak legyenek az esélyei, mint a cigány soron született gyereknek.
És ugyanez a helyzet a vagyon tekintetében is:
Vannak akik örökölnek lakást, vannak akik az albérletet nyögik.
Csak azért, mert módos vagy szegény családba születtek.
De azért minden örökség mellett ott van a szülő, aki félre tette azt az örökséget, vagy legalább nem élte fel. Miért? Hogy a gyerekének legyen.
Ami az ő tulajdona, azt miért nem adhatná másnak?
Az öröklés pedig miért lenne más, mint ha a halála előtti napon oda adta volna egy személynek térítés nélkül, ami történetesen a gyereke?
Ezért létezik egy "kasztrendszer", mert a gazdagabb réteg támogatja a gyerekét, hogy ő is tanulhasson, mivel tanulhatott, gazdag lesz, és támogatja majd az övét és így tovább.
S vannak akik lentről felkapaszkodnak, vagy fentről lecsúsznak, de kisebb számban.
De ez van. Mert magántulajdon van. Azt meg annak adom, akinek akarom. Leginkább a gyereknek.
A magántulajdon felszámolására tett kísérleteknek pedig csúfos végük lett.
Biztos bennem van a hiba kérdező, de mi a kérdésed?
Hogy jön ide az örökösödés? NINCS örökösödési adó Magyarországon az egyenesági rokonok között, a szülőtől a gyereke mindent örököl illeték nélkül. Vagy ez a gond? Nem világos. Komolyan, mi a kérdésed?
"Ok. Magyarországon nincs illeték ilyen esetben. De valaki itt külfölddel példáulozott, hogy ott van."
Hogy jön ez ide?
Te a magyarországi adónemekhez soroltad, ami vagy tudatlanság és csak tudálékosan hadoválsz, vagy a merő rosszindulatból a tájékozatlanokat hangolod!
13#
Úgy jön ide, hogy az egyik elmebeteg kommunista elvtársad idekeverte azt, hogy sok országban az örökséget "rendesen" adóztatják, ezt jó kommunista gondolkdásmóddal természetesen példaként beállítva.
Kérdező, teljesen egyetértek veled, de ha leírnám a véleményem, rögtön letiltana a GYK.
Nem minden gyerek egyforma. Sem képességeikben, sem szorgalmukban. Tehát egy egységes esély nyújtása van amelyiknek elég, van amelyiknek, sok, másoknak kevés.
És hiába van esély dögivel, ha a lehetőségeket nem veszik észre, vagy nem élnek vele.
igen, ez a lényeg amit az előző írt. Az ESÉLY nem ugyanaz, mint hogy ÉLT-E ezzel az eséllyel valaki vagy sem.
Az esély azt jelenti, hogy mindegy gazdag vagy szegény családba születik a gyerek, akkor is járhat óvodába, iskolába, ahol ugyanazt és ugyanúgy adják neki, legyen szó tankönyvről, oktatásról, elvárásokról, tisztaságról vagy eszközökről. És mindegy gazdac vagy szegény, ugyanannak kell megfeleljen, vagyis akkor kap jó jegyet ha tudja a választ a kérdésre, ha megcsinálja a feladatát és akkor mehet tovább a jobb iskolába, ha neki vannak jobb eredményei, nem számít hogy van-e pénze vagy sincs.
Nem az az esélyegyenlőség, hogy a gazdagnak többet kell letennie az asztalra, mint a szegénynek, csak mert az ő szülei leülnek vele gyakorolni vagy megfizetik neki a külön tanárt. Nem attól lesz esélyegyenlőség, hogy a hátrányos helyzetű már arra megkapja a jó jegyet amire a gazdag még a kettest sem, vagy hogy alacsonyabb lenne a ponthatár számára, mint a többieknek. Az megkülönböztetés lenne, éppen esély-egyenlőtlenség.
Itt Magyarországon esélye mindenkinek van, hiszen mindenki, a legcsóróbbak is állami iskolába járnak, állam által adott tankönyveket kapnak, ha szükséges az étkezésüket is a költségvetés állja és az állam fizeti a tanáraikat. Amit neki magának kell megtennie, hogy éljen ezzel az eséllyel és tanuljon dolgozzon. Az nem esélyegyenlőtlenség pl., hogy én kövér vagyok, a többiek meg bezzeg soványak, hiszen én nem mentem el futni, én ettem magam ekkorára életem során, holott ugyanazokkal az esélyekkel indultam, mint a többiek, ahogyan nem azért tudtam diplomát szerezni, mert nekem gazdagok lettek volna a szüleim és másoknak meg nem volt rá esélye. Ne keverjük az esélyt, lehetőséget a tettel, megvalósítással!
Mondok egy demagóg mondatot: Tanulj, és minden lehetőség kinyílik előtted.
Az én szüleim mind a két ágról szegény családból jöttek és MUNKA mellett kijárták egyetemet, úgy hogy két forintot nem kaptak a szüleiktől, és tessék elérték amit akartak. És nem Kádi bácsi alatt, hanem a vad 90-es években.
"Így nyelvtanárhoz is járhat."
Egy percet nem voltam nyelvtanárnál, egy lecsúszott szakközépbe jártam, és mégis letettem a felsőfokú nyelvvizsgát könnyedén. Internet létezése óta nem hiszem nehéz idegen nyelvet tanulni.
"Az állam pedig egyenlő oktatást kell, hogy biztosítson szegénynek-gazdagnak."
Egyenlő oktatás van, a diákok óriási része jár állami intézménybe, mindenkinek lehetőség olyan középiskolába vagy egyetemre jelentkezni ahova szeretne. Csak ugye kell a megfelelő mennyiségű pontszám hogy felvegyék. De ha azonos pontszám van a felvételinél az igazgatót nem fogja érdekelni honnan jön a diák.
Ezt csak a magántulajdon felszámolásával lehetne orvosolni, ez pedig a marxi kommunizmus.
Aha, annyira működött hogy amint eltűntek a szovjetek karmai rólunk, hónapok alatt megdőlt a rendszer.
Ez a öröklési duma pedig demagógia: Én azért örökölhettem mert nekem tanultak a szüleim hogy legyen jövedelmük saját ingatlanra, és majd azért lesz a gyerekemnek saját ingatlana idővel mert tettem azért hogy legyen mit kapnia.
Mindenkinek van ma lehetősége tanulni, sőt ma mindennél jobban mert óriási szakember hiány van mindenhol. 2 OKJ-t letenni teljesen ingyenes, 280 pontot egyetemi felvételinél nem hiszem hogy óriási kihívás lenne. Nagyrészt azért lesz a jómódú szülő gyereke is jómódú mert otthon ezt a mintát tanulta el hogy a jólétért valamit le kell tenni az asztalra, míg ez nem mondható el a nem jómódú rétegekről.
Igen nagy hendikeppel indulhatnak, de ez nem kizáró indok arra hogy valaki cselekedjen és elérje céljait. Sokaknak sikerült szegényből gazdagnak lennie, és fordítva is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!