A rendszerváltás után miért döntött úgy az ország, hogy orosz helyett pont angolul fogják tanítani a gyerekeket? Miért nem inkább a német és a francia lettek a fő nyelvek, az angol meg maximum valami speciális választás gimnazistáknak?
Figyelt kérdés
Európában élünk és nem Amerikában, és ezen országok jelentősebbek itt, mint Anglia.2019. ápr. 18. 20:34
2/12 anonim válasza:
Kapásból azért mert valamit tanítani kellett az orosz helyett és angol meg német nyelvtanár volt legtöbb az oroszon kívül. Sok helyen tanítanak franciát is pl én is tanultam gimiben az angol és német mellett.
3/12 anonim válasza:
Mert az angol az IT elfogadott nyelve.
4/12 Balogh Bence 2019 válasza:
Az iskolák hatásköre eldönteni. Nálunk pl. nem volt angol, csak német.
5/12 anonim válasza:
Kár volt #1-et lepontozni, nem volt akkor kétséges, hogy az angol "a" világnyelv.
Tanár épp olyan kevés volt, mint felső-ausztrál bennszülött nyelvjárásokra. Azért ne feledjük, az angol nyelvtanár is félig osztályidegen volt, miért nem oroszt akar tanulni az a büdös? A gengszterváltás utáni első időkben középfokú nyelvvizsgával lehetett idegen nyelvet tanítani, annyira nem volt senki, aztán később kezdték ezt srófolni.
6/12 anonim válasza:
Ez nem így van.Sok vidéki iskolában nem is lehet angolt választani,csak német tanár van.
7/12 anonim válasza:
#5
Azért ez így baromság. Egyetemen a 80as években már kvázi bárki tanulhatott angolt. Anglisztika szak is volt. Ezért is lehetett olyan gyorsan bedurrantani az oktatását mert magasabb szinten már működött. A semmiből nem tudtak volna előhúzni több ezer angol nyelvtanárt 89 után pár hónap leforgása alatt.
8/12 anonim válasza:
Az a baromság, amit te beszélsz, hiszen látszik, hogy fogalmad sincs, mi volt akkor. Olyan gyorsan bedurrantani? A legtöbb helyen az orosz tanárok általam említett átképzésével (államilag dotált, heti egy-két alkalmas 2 év alatt középfokú, harmadik év után felsőfokú nyelvvizsga), azaz 2-3 év után tudták az angolt elindítani. Ami meg azt illeti, hogy "kvázi bárki tanulhatott angolt", nos, plánel átszik, hogy csak hírből ismered a korszakot. Az a világ természetesen már nem arról szólt, hogy megjelent a fekete autó éjjel a ház előtt. Csak, hogy példaképp említsek valamit, a nyolcvanasokban a főiskolán indult orosz-történelem szakos képzés 30 fővel, orosz-angol képzés meg nyolccal. A nyolcból meg kimehetett egy fél évre hat egy szibériai kisvárosba, kettő meg Angliába. Nem tudom, érzékeled-e a különbséget. És persze a felvételi jelentkezési lapon még ott volt a származás rubrikánál, hogy a kedves szülőnek van-e partizán érdemérme, stb.
9/12 chtt válasza:
'80 és '84 közt jártam Csepelre (meg a Kazinczy utcába) orosz-törire, nem rémlik, hogy lett volna angol szak (bár az első két évben volt lehetőségünk angol tanfolyamra járni esténként:). Partizán plecsnikkel nem dicsekedhettem, de mindkét szülőm sofőr vala, szóval munkásszármazásúnak számítottam. Igaz, akkor erről mit sem tudtam, de így utólag gyanítom, hogy beleszámíthatott a felvételibe, mert amennyit én töriből tudtam... ma is alig hiszem el, hogy felvettek. :D Az viszont tény, hogy a gimiben orosz-angol tagozatos voltam, inkább annak köszönhettem, hogy könnyedén vettem az orosztanárok átképzése nevű akadályt, mintsem a fősuli két évének.
10/12 anonim válasza:
88-ban érettségiztem egy vidéki gimnáziumban és az utolsó két tanévben angolt tanultam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!