Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az általános műveltség a...

Az általános műveltség a rendszerváltás óta zuhanórepülésbe kezdett! Sajnos ezt egy független ujságban olvastam. Csak így lehet hűlyíteni a népet? Így lehet a tőkés baromságokat "eladni"?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 08:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

11:31


Ezzel is a kérdés fontosságát kívánta hangsúlyozni :D

2010. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Hogyne csökkene!

Amikor azért megy tanárnak valaki,mert máshova nem vették fel/azt hiszi,hogy micsoda jó lesz a sok szünet.


Amikor a tankönyvek olyanok,hogy a (normális,intelligens)tanár azt mondja,hogyha ebből tanult volna ma tehenet fejhetne...


Amikor a gondolkodás,nyelvek,alapvető dolgok(régen főzni,varrni,gyermeket gondozni,kertészkedni tanultak az iskolákban) helyett megint egy karrierista ősbőszme "visszaállítja" azt,ami ide vezetett.


nyugodtan elmondhatom,kevés az az iskola,ahol bármi műveltség ráragadna a mai gyerekekre.Ha a szülő nem adja át,amit tud,akkor nincs,aki a gyereket tanítsa.

2010. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Nekem nincs diplomám, még főiskolai végzettségem sincs. Sima középfokú OKJ-s tanfolyamra jártam (informatikus). Mégis van olyan diplomás ismerősöm, akit hát, hogy mondjam "lepipálok" műveltségben, szókincse van, de rengeteg mindenhez nem tud hozzászólni, csak a saját végzettségéhez kötődő témákhoz konyít valamit. Én pedig mindig olvasok, különböző szakkönyveket, újságokat, regényeket. Egy szónak is száz a vége, nem az iskolai végzettségtől függ, az hogy ki milyen művelt. Az alapműveltség és a későbbi "általános műveltség" feltétele, vagy alapja szerintem az érettségi. Mert a csak 8 osztállyal rendelkezők valóban nem túl műveltek, és akkor még finoman fogalmaztam.
2010. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
elnézést: Száz szónak is egy a vége :)
2010. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
57%

11.19:az,hogy ki milyen művelt lesz felnőtt korában,köze nincs hozzá,hogy 6 vagy 10 évesen tanul meg olvasni.

Viszont te is érdekes vagy,ha bedőlsz ennek a baromságnak.

Kamaszkorig tökmindegy mikorra tanulunk meg bármit is,nem hinném ,hogy sok hasznát vennénk...viszont meg lehet nézni a sok iskolától/tanártól rettegő kisgyereket.Akinek már elsőben elveszik a kedvét a tanulástól/művelődéstől,azt nehéz helyrehozni.


Aztán ne felejtsük,a műveltséghez pénz kell(egyébként de a műveltséghez hozzátartozik az opera,a színház,könyvek stb...)a műveltség nem az iskolai végzettől függ-persze aki nem végzi el a nyolc általánost se,annak nem igen akad,de kérdem,hol vannak akkor azok,akiknek át kellett volna adni?Ugyanis a műveltség nem egyenlet,ami bemagolható,azt valakitől kapni kell-mégha csupán csak a motivációt,ami a gyermek érdeklődését felnyitja.


Persze az államilag elbutított szülők (éljen a párt,a kommunizmus,a haza,a nagy szovjet állam stb...) valahol a gyerekek hátul kullogtak a sorban,mit is adhatnának a gyerekeiknek?

A tanárokról meg már leírtam...az hogy tanárnak "ment" sajnos nem azt jelenti,hogy művelt is.

2010. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
100%

12:44


Nem dőltem be senkinek... saját tapasztalatomat írtam le!

Valóban mindegy lenne, hogy 6 vagy 10 évesen tanul meg olvasni, számolni, de a negyedikes tananyagnak ez már nem része! Ahhoz, hogy készségszinten megtanulja, ahhoz az első két osztály kell.


A műveltség és az igényesség pedig nem pénz, hanem szándék, igény kérdése. Ez szintén tapasztalat.

2010. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
46%

azért én igenis kitartok amellett hogy egy egyetemi végzettség azért keményen alapműveltség, és nagyon bírom, amikor minden OKJ-s emberke meg akarja magyarázni, hogy a fehér az pedig fekete.

én nem nézem le őket, na de ott tartunk, hogy fordított a helyzet, és azt nézik le, akinek van 4 egyetemi diplomája. azért megálljunk már ....

2010. júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%

Az általános műveltség relatív fogalom. A 60'as évek előtt az számított - összes ország átlagának többségét véve -, általános műveltnek, aki tudott valamit matematikából, és sokat történelemből, anyanyelvből, irodalomból, latinból, meg valamilyen idegennyelvből, énekből és a többi humán tantárgyakból.


A 60'-as évek bipolitása a modernizációval reformálódott, s kibővült a természettudományokkal, a humán tantárgyakból pedig kiesett a latin, az egyik félről az egyház népbutító diszkriminatív nyelveként, no meg az orosz kötelezővé tétele miatt, kapitalista oldalról pedig a tantárgy lényegének meg nem határozása, nehézsége, munkaerőpiacba be nem illeszkedése folytán esett ki.


A többi tantárgynak is jelentős változásnak számított ez az időszak.


Lényegében nincsen definíció az általános műveltségre. Valaki a humán műveltséget, így a kulturális kincsek ápolását teszi a fogalom jelentésévé, valaki az egyetemi tudást, valaki az általános iskolai tudást, (é)s a többi.

2010. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Ha tudnám, hogy a mai viszonyok mellett mi tartzik az általános müveltség szintjének méréséhez, akkor esetleg bátorkodnék választ adni. de ebben a kifejezésben nmagyon sok minden bele tartozik. Az igaz, hogy a középszintü iskolát végzők között egyre több olyen fiatal van, akinek az értő olvasó ill. szövegértelmező problémái vannak.Sőt hallottam olyant is, hogy nőtt a félanalfabéták száma a rendszerváltás után és ezt bizonyos irodalmak alátámasszák.-Számszerüleg pl a 7o-es vékehez képest ugyan nött a középszintü végzettséküek száma, de az értelmi képességük nem éri el a 70 -es évek szintjét. Azon viszont lehet vitatkozni, hogy kötelező-e Radnotit, Zolát, vagy Puskint ismerni, de nálunk még ez bele tartozott az ált müveltségi szinthez.
2010. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
De aki ilyen témához kíván hozzászólni, hogy bír ilyet leírni, hogy "alátámasszák"?
2010. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!