Valóban 27 millió megtakarítása van átlagban a magyar háztartásoknak?
"Szóval az 10-15M Ft inkább: 15-40M Ft - és akkor ez nem nagyméretű vagy luxus minőségű lakások."
40 milliós ingatlan az már jóval az átlag felett van.
Ne csak a fővárosban élőket számítsd ide,hanem nagyon sok vidéki ember panelben lakik,vagy falun,családi házban,azok értéke nem éri el a 20 milliót sem.
Lefogadom a Budapesten élők arányában is kevesebben rendelkeznek saját ingatlannal,mint a vidéken élő maradék 7-8 millió.
"Nem megtakarítása hanem vagyona, funkcionális analfabéta kérdező!
Aki nagyobb városban él, vagy megyeszékhelyen uram bocsá Budapesten és van egy lakása, annak van ekkora vagyona lazán. Csepelen meg a havannán kerül ennyibe egy panel..."
De ha jól értettem, akkor az MNB a saját vagyont nézte.
A drága lakások sem minden esetben növelik az értékükkel a vagyont, mert hiába vesz meg Gizi és Gazsi egy budapesti 25 milliós panellakást, ha hitelre veszi. Mert az átlag Gizik és Gazsik hitelre veszik a lakást, vagy a házat, kivéve ha szülők össze nem dobták nekik, vagy nem örököltek, nem befektetők. Ha befektetők, akkor ők már úgyis a nagyon gazdag felső tízezerhez tartoznak és nem az átlaghoz.
Lakás már vehető 20% önerővel is ami azt jelenti, hogy vásárláskor a 25 milliós lakásból Gizi és Gazsi vagyoni tulajdona 20%, azaz 5 millió (a többi a banké) és ez a saját vagyon idővel nő, ahogy törlesztik a tőkerészt. Mondjuk, hogy 20 éves futamidővel vették, akkor majd 20 év múlva számítható teljesen saját vagyonuknak. Gizi és Gazsi nem azért vett olcsó házat, vagy panellakást, mert havi 1 milliót keresnének, ezért a megtakarításuk nem lehet sok. Van még egy 14 éves autójuk (ennyi az autók átlagkora), aminek az értéke 1 millió forint sincs.
Az MNB adatai szerint a medián összvagyon (lakás, autó, megtakarítás) jó, ha van 10 millió, vagy még annyi sincs.
Csak azt nem értem, miért nem olvassátok inkább el amit az MNB írt?
Tényleg érthető, érdekes és nem túlzottan hosszú, mindennel együtt 12 oldal.
Teljesen érthetően leírják, hogy a nettó vagyont nézik, vagyis az összes tulajdonból (amiket vizsgáltak) kivonják a tartozásokat. Leírják, hogy az átlagvagyon mit jelent - nem azt, hogy egy átlagembernek van ennyi vagyona. Ahogyan azt is leírják, hogy a "medián érték 12 millió forint volt 2017 végén".
A lényeg: "A háztartások nettó vagyona 2014 és 2017 vége között jelentős mértékben növekedett. Miközben az áremelkedés ebben az időszakban 5 százalék körül alakult, a szektor nettó vagyona 44 százalékkal, az egy háztartásra jutó nettó vagyon 48 százalékkal lett nagyobb. A vagyonnövekedés fő oka a reáleszközök (elsősorban az ingatlanok) értéknövekedése volt, de számottevően növekedett a pénzügyi eszközök értéke is, miközben az adósság csökkent.
A felmérésnek a nemzeti számlákhoz igazított adatai szerint a vagyonnövekedés 2014 vége és 2017 vége között
lényegében minden háztartási csoportban jelentős volt, akár életkor, régió vagy a nettó vagyon nagysága szerinti bontásban vizsgáljuk. Ugyanakkor a vagyonnövekedés lényegesen nagyobb mértékű volt az átlagnál KözépMagyarországon és az Alföldön, a 66-75 éves korosztályban, illetve a vagyon nagyságát tekintve a felső 10 százalékba tartozó háztartásoknál. A háztartások alsó 50 százalékának részesedése a teljes nettó vagyonból lényegében változatlan (9%) maradt, a legalsó decilisben jelentősen csökkent az eladósodottság. A felső 50 százalékban csak a legfelső decilisben növekedett a teljes nettó vagyonból való részesedés a vizsgált három év alatt."
Vicces amikor pont az a válasz van lepontozva 0%-ra, amelyik éppen a kérdésre ad választ, minden beleszólás vagy értékítélet nélkül, csak bemásolva az információt.
Tévedés ne essék, ez nem panasz, csak tényleg vicces.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!