Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elmúlt száz évben soha nem...

Az elmúlt száz évben soha nem volt ilyen jó az élet Magyarorzságon mint ma, a balosok mégis azt hazudják hogy tönkremegy az ország, ez mire jó?

Figyelt kérdés
Itt is tele a gyakori ilyen kérdésekkel. Ez mire jó? Az emberek az életben úgyis érzik hogy jól élnek, moért hinnk el pár kesergű provokátornak amit hazuodzik? Akkor mire jó ez? Fizeti valaki őket hogy ilyeneket hazudjanak? Mert olyan rendszeresen jönnek ugyanezek a kérdesek ugyanooyan stílusban megírva hogy biztos hogy ugyanaz a néhány ember írja őket.

2019. márc. 26. 15:40
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
97%
Magyarország lakosságának döntően nagy többsége és az egész nyugati világ de inkább az egész világ így ítéli meg, de persze ezt is az egymillió fidesz szavazó látja jól. Már megszoktuk ezeket az egész világnak ellentmondó rögeszméket.
2019. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
18%

"A paksra felvett hitel akkora hogy Magyarország bele fog rokkanni ha ilyen ütembe lopják ki belőle orbánék a pénzt."


Nem fog belerokkanni, és ez jobb mint más alternatív megoldások.

2019. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
31%
Ja és itt csak egy darab ellenzéki csinálja folyamatosan a hangulatot csak van 529 accountja. Mekkora önhülyítésben kell lenni ehhez is már. :D
2019. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
93%

"Nem fog belerokkanni, és ez jobb mint más alternatív megoldások."

Honnan tudod? te jós vagy? jövőbelátó?

2019. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
36%

"Az OECD ről meg csak annyit hogy ők sem tudnak mindenről mint ahogy mi sem."

De tudnak nagyon sok mindenről, több dologról mint mi.


"Honnan tudod? te jós vagy? jövőbelátó?"


Talán onnan hogy szinte minden elemzés szerint csökkent az államadósság?

2019. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:
Ja mert ha az ellenzéki sajtó azt mondja hogy a franciák és belgák azt mondják hogy de rossz a helyzet Magyarországon akkor az úgy van igaz? Ehhez is jó hülyének kell lenni.
2019. márc. 26. 16:28
 27/50 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Én érzem, látom, tapasztalom a fejlődést"


Jó neked. Azon a területen ahol én dolgozom (egészségügy) 2010 óta csak a leépítést, forráskivonást látom, már ott tartunk, hogy uniós kötelezettségeket nem tudunk teljesíteni.

2019. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Huszonhármas gondod van a szövegértéssel? Segítsek? Szólj ám nyugodtan!
2019. márc. 26. 16:29
 29/50 A kérdező kommentje:
Tizenhatos mit vitatkozzak azzal hogy hazudsz? Ha érveket írok arra is hazudsz..felesleges ennel tobbet hozzaszólnom.
2019. márc. 26. 16:32
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

16:26! te nagyon elvagy varázsolva. olvasgasd az alábbi írást, hátha kikecmeregsz a narancs ködből.


Elismerte az Orbán-kormány, hogy eddig kozmetikázták az államadósság adatait

2018. FEBRUÁR 20. 08:04 - SZERZŐ: 168 ÓRA

Tavaly év végén a tartozás pontosan hétezer milliárd forinttal volt több, mint nyolc éve. És ebben még nincs benne a paksi, vagy a Budapest-Belgrád vasútvonal építésére felvett hitel.



Nem a szokásos makrogazdasági adatok miatt érdekes a Matolcsy György vezette Magyar Nemzeti Bank (MNB) legfrissebb statisztikája, amely a tavalyi évi államháztartási folyamatokat értékeli, hanem azért, mert a jegybank ebben ismerte el először nyíltan, hogy Magyarország kapitulált az uniós statisztikai hivatallal, az Eurostattal folytatott küzdelmében. A 2014 óta tartó vitának a lényege, hogy az állami tulajdonú Eximbank adóssága beleszámít-e a hazai államadósságba vagy sem – írja a G7 gazdasági portál.


Ez az állami tulajdonú bank, amely eredetileg a külső piacon terjeszkedni próbáló cégek segítésére jött létre, de az utóbbi években egy több politika-közeli, az exporthoz semmiben nem kötődő üzletet finanszíroz (például a TV2 működését és több különös budapesti ingatlanprojektet), óriási adósságállományt halmozott fel az utóbbi években. Összesen egymilliárd dollár és 400 millió euró értékű kötvényadósság, és további jelentős banki tartozás nyomja az Exim vállát.


Fotó: MTI/Soós Lajos

Az Eurostat szerint az államadósság részeként kell a bank kintlevőségét kezelni, vagyis a pénzintézet adósságát a költségvetés pénzügyi számlák sorából át kell tenni a kormányzati adósságot mutató oszlopba. Az uniós statisztikai hivatal lényegében azt mondta ki, hogy az Eximbank nem önállóan gazdálkodó szervezet, hanem az állam által „foglyul ejtett", azaz teljes egészében vezérelt intézmény.


Az Eurostattal szembeni csatát tehát a kormány elvesztette, előbb januárban, a Nemzetgazdasági Minisztérium ismerte el hivatalosan, most pedig a jegybank, miután kétfajta adatsort közölt: az Eximbankkal és a nélküle számított adósságrátát. Ez igen kellemetlenül érinti a kormányt, hiszen az átsorolást követően automatikusan megugrik a magyar államadósság szintje. Kisebbfajta törés a sikeres gazdaságpolitikát szajkózó kormányzati kommunikációban.


Azt azonban a kormánynak sikerült elérnie, hogy csak az áprilisi országgyűlési választások után kelljen a makrogazdasági adatokat véglegesen átírni.



Az állami pénzintézet adóssága a magyar GDP 1,9 százalékát teszi ki. Az MNB eredeti adatai szerint az adósságráta tavaly 72,1 százalékra csökkent az egy évvel korábbi 73,9 százalékról. Ám ha az Eximbankot is beszámítjuk az új módszertan szerint, akkor a ráta 74 százalékon állt tavaly év végén. Igaz, ez is mérséklődött az egy évvel korábbi 76 százalékról.


Az új, az Eximbank adósságát is tartalmazó mutató szerint tehát porszem került a gépezetbe, mivel 2014 és 2015 között nem csökkent, hanem nőtt az adósságráta.



Vagyis a korábbi kormányzati kommunikációval ellentétben nem sikerült folyamatosan csökkenteni az adósságrátát az elmúlt években, a kivételesen kedvező és támogató hazai és nemzetközi makrogazdasági környezetben sem. Tavaly év végén az államadósság pontosan hétezer milliárd forinttal volt több, mint nyolc éve, miután a kormányváltást megelőző év végén, 2009-ben 20,4 ezer milliárd forint volt az adósság. Mindezt a G7 úgy magyarázta: a hétezer milliárd forintos növekedésben nincsen benne a magánnyugdíjpénztári vagyon államosításából származó mintegy 2200 milliárd forintos összeg, amit közvetlenül államadósság-csökkentésre fordított a kabinet, és amivel együtt 9,2 ezer milliárd forint lenne a növekedés. Ez 75 százaléka annak az adósságnövekedésnek, amit a 2002-2010 közötti kormányok hoztak össze. Ám azt sem szabad elfelejteni, hogy a gazdasági és pénzügyi válság eleje erre az időszakra esett, miközben a mostani kormány egy szerencsés makrogazdasági ciklust fogott ki, rekord alacsony kötvényhozamokkal.


És az sem mellékes, hogy a következő évek adósságát terheli a Budapest-Belgrád vasútvonal építésére felvett mintegy 550 milliárd forintnyi, nagyrészt kínai hitel, valamint a Paks II építésére igényelt mintegy 3000 milliárd forintos orosz kölcsön is.

2019. márc. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!