Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ordít, hogy...

Szerintetek is ordít, hogy Magyarországnak szinte semmit nem engednek meg Európában, folyton síkítoznak, míg ennél rosszabbakat simán elnéznek más országoknak?

Figyelt kérdés

Ami ma játszódik le Európában az egy kabaré. Olyasmikkel gyanúsítják Magyarországot amire nem igaz és bizonyítékuk sincs rá.

Míg más országok sokkal rosszabb tettekkel is simán megússzák. Lásd Benes Dekrétum, külhoni magyarok jogainak folyamatos eltiprása stb. Mi a francért akarunk ehhez a színjáték hoz tartozni amit Európának csúfolnak?


2019. márc. 21. 09:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy diktatúra. Diktatúrában tudtommal nem szerveznek választásokat."


Dehogynem. Jó példa erre putyin meg Erdogán, Orbán két nagy példaképe és barátja. Elvileg ott is demokrácia van, csak olyan a választási rendszer hogy mindig ők nyernek. Magyarország ugyan-ez.

2019. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 ConnectCare ***** válasza:
100%

Magyarország nem diktatúra, de az olyan történések, mint amikor az egyik főellenség állampolgárhoz (eleve: van főellenség állampolgárunk) köthető egyetemet minden valós ok nélkül el akarjuk lehetetleníteni, amikor az Alkotmánybíróság által alkotmányellenesnek tartott jogszabályok tartalmát beírjuk az Alaptörvénybe, hogy az Alkotmánybíróság ne vizsgálhassa, amikor a hétfőn kihirdetett jogszabály keddtől már hatályos és esélyed nincs felkészülni, amikor a közigazgatási bírók előmenetele függhet a minisztertől és így kérdéses a bíró függetlensége, amikor pártközeli vállalkozók kapják a dohánypiacot vagy szerencsejáték piacot, amikor a választási irodában kigyúrt kopaszok vannak, a közmédiából pedig kidobják a képviselőket, amikor az OLAF csalást jelez, az ügyészség pedig félrenéz stb. stb.,akkor ott azért felmerülhet, hogy Magyarországon olyan folyamatok zajlanak, amik nem az EU-ba valók.


Nyilván gáz a Benes-dekrétum, de az egy problémás dolog. Nálunk viszont nem egy problémás dolog van, hanem lassan minden hónapra jut egy olyan dolog, ami kiütheti a biztosítékot.

2019. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12


A benes dekrétum nem csak egy dolog. Mi zajlik Romániába, Ukrajnába, Szlovákiába napi rendszerességgel?

Az ottani magyarokat napi rendszerességgel megalázzák, megfélemlítik, jelképeik, anyanyelvük használatáért üldözik.

Magyarországon minden kisebbségbek minden jog meg van adva. És mégis, az Unió csak takarózik, hogy az országok belügyeibe csaknem szólhat bele. Akkor mi a tökömért szól bele Magyarország belügyeibe? Ki a fenének ártottunk mi a történelem során egyáltalán. Egy legigázott, kifosztott nép ki a búsnak tudna egyáltalán ártani, még ha akarna is? Nyugaton vannak az igazi bűnösök. Vagy ennyire bízol a nyugat korrektségében, elfogulatlanságában?

2019. márc. 21. 11:32
 14/23 ConnectCare ***** válasza:

Nem mindegy, hogy valamit az állam, vagy az állampolgárai követnek el.


Magyarországon a magyar állam az, amelyik olyan döntéseket hoz, olyan jogszabályokat alkot, amik ütköznek az EU értékeivel, szabályaival.


Szlovákiában lehet, hogy a magyar rendszámú autó szélvédőjét szlovák állampolgárok beverik, de ha rendőrt hívsz, a szlovák állam küld rendőrt, az elkövető bíróság elé kerül, elítélik stb.. Tehát maga a szlovák állam nem mulaszt, az EU-nak nincs mit számonkérnie.


Ugyanígy, a székely gyerek járhat a román állam által fenntartott iskolába, ellátják az állami kórházban stb.. Nincs az állam részéről intézményesített jogsértés.


Valószínű, hogy ha mondjuk a szlovák állam veretné végig a magyar lakosságát a rendőreivel, vagy kifejezetten a magyarok jogait csorbító jogszabályt hozna, akkor azt sem nézné az EU jó szemmel.


Tehát nálunk most az a gond, hogy a magyar állam működik rosszul.

2019. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

14


Nincsenek emberi jogsértések Magyarországon.


Mindenki azt csinál, tesz amit akar.


Hogy olyan döntéseket hoznak, amelyek nyugati érdekekkel (elsősorban gazdasági, de befolyási övezeti érdekek is) szembemennek, azért nem kellene ennyir szemét módon meglázni egy országot, vagy akár Viktort. A nép nem szenved jobban mint előző rendszerek során, nem éhezik, nem verik őket az utcán mint 2006 - ban, és az ellentüntetéseken is ráadásul csak egy maroknyian vannak. Akkor mi a gond? Miért lenne olyan fontos kiszolgáltatni Magyarországot nyugati érdekeknek?


Nyilván lehet valami előnyös akkor is ha nem feltétlen az unióbol jön hanem tegyük fel az oroszoktól, Kínától vagy akár Kenyából.

2019. márc. 21. 12:32
 16/23 A kérdező kommentje:

15


Nem EU értékeivel...EU érdekeivel ütközik.

2019. márc. 21. 12:35
 17/23 ConnectCare ***** válasza:

Az Európai Unióról szóló szerződés kimondja, hogy az EU "egy belső határok nélküli, a szabadságon, a biztonságon és a jog érvényesülésén alapuló...térség".


Nyilván ennek csak akkor van értelme, ha a tagállamoktól megkövetelik, hogy azok is szintén a szabadságon, a biztonságon és a jogállamiságon alapuljanak.


Ha valamelyik tagállam kormánya úgy dönt, hogy ettől eltér, akkor a fentiek alapján azt az EU szóvá teszi.


Nálunk az eltérés abban jelenik meg, hogy nem úgy vezet a Kormány, hogy van az Alaptörvény és vannak jogszabályok, amiknek a keretein belül döntéseket hoznak, hanem kitalálják, hogy mit akarnak, majd ahhoz szabják az Alaptörvényt és a többi jogszabályt. Ez ezeket a jogszabályokat így viszont az állammal szemben teljesen súlytalanná teszi.


Így volt pl. a hajléktalansággal. Az Alkotmánybíróság már 2012-ben kimondta, hogy az utcán élést alkotmányellenes tiltani. Mindegy, hogy ez helyes álláspont vagy nem, az Alkotmánybíróságnak pont az a lényege, hogy a Kormány ne tehessen meg akármit, az Alkotmánybíróság határozataira a Kormánynak tekintettel kell lennie. Na nálunk ez úgy valósult meg, hogy bekerült az Alaptörvénybe, hogy tilos az életvitelszerű közterületen tartózkodás. Ezzel kicselezték az Alkotmánybíróságot, mert az Alaptörvény nyilván nem ütközhet az Alaptörvénybe. Így a dolog formálisan szabályossá vált, de valahol ezzel mégis kb. azt mondta ki a Kormány, hogy az Alkotmánybíróság elmehet a búsba, az ő ténykedésük a Kormányt nem befolyásolja.


Na az ilyesmik miatt van az, hogy a Kormány alappal tud arra hivatkozni, hogy nálunk minden rendben van, minden szabályos, azonban mégis alappal lehet kritizálni, mert attól szabályos minden, hogy a szabályokat a Kormány saját magára szabja.

2019. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17


Nem érted még mindig.


Amit te látsz azt a nép legitimizálja. Másként nincs 2/3 :-szor egymás után.

A jelenlegi törvények értelméban 2/3-os többséggel módosítható az Alaptörvény. Ezt pedig a nép jóváhagyta demokratikus módon. Hol itt a diktatúra.


Hogy az Unióban nem fordulhat elő olyan, hogy egy párt 60-70-80%-ot kap az más téma. Ha előfordulna akkor valószínű semmisnek nyilvánítanák a választásokat hiszen olyan nem lehet ám, hogy a nép túlnyomó többsége egyetlen pártra szavaz. Csak akkor európai egy ország ha a nép max 35-40% -ban szavaz egy pártra.


Hát akkor tanítsák be a népet hogyan szavazzon.

2019. márc. 22. 09:10
 19/23 ConnectCare ***** válasza:

Ezt a vitát pedig azért nem fogjuk tudni eldönteni, mert ez már az állam- és jogelmélet olyan mélységeibe vezet, ahol nem igazán vannak konkrét válaszok.


Ilyen kérdés például, hogy jogállam-e az az ország, ahol törvénybe van foglalva, hogy az uralkodó bárkit bármikor megölhet. Jellemzően nem vesszük annak, pedig nincs önkény, az uralkodó konkrét törvényre hivatkozva ölethet meg valakit.


Kicsit hasonló a kérdés itt is. Ha az Országgyűlés szabályosan ténykedik, de úgy, hogy a Fidesz a többségét felhasználva magára szabja azt, hogy mi a szabályos és mi nem, akkor az OK-e vagy nem.


Erre ezen sokat gondolkodó, nagyon okos emberek sem tudtak konkrét választ adni, de jellemzően az az elfogadott, hogy bizonyos minimumoknak, alapjogként elismert jogoknak azért meg kell valósulnia ahhoz, hogy azt lehessen mondani, hogy egy adott ország jogállam, függetlenül attól, hogy amúgy formálisan jogszabályok szabályozzák-e. Ha ez nem így lenne, akkor minden diktatúra is jogállam lenne, ha az uralkodó a lefejezésed előtt gyorsan törvénybe írná, hogy amit csinál szabályos.

2019. márc. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Pedig nem épp annyira nehéz szerintem Magyarország esetében ezt belátni.


Az alapvető emberi jogokat kell tekinteni. Csorbultak ezek egyáltalán. Előző kormányokhoz képest? Nyugati országokhoz képest?


Nyilván ilyen extrém eset amit te felvázoltál nem következhet be. A magyar sem annyira hülye , hogy ilyesmit elnézzem. A magyarok fellázadnak ha épp annyira elnyomják őket nem kell aggódni. Sokszor előfordult már...

2019. márc. 22. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!