Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek van jövőképetek az...

Nektek van jövőképetek az országban?

Figyelt kérdés
Illetve el tudjátok képzelni, hogy a gyerekeiteknek lesz?

2019. márc. 21. 05:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Annak írom, aki szerint egyetemen maradni kutatni-oktatni megéri: ehhez legalább egy MSc diploma szükséges, tehát minimum 23-24 éves korodig tanulni kell. Ezt követően elkezdheted a PhD képzést, ahol az első 2 év során havonta 140 ezer forintot, az utolsó 2 évben pedig havonta 180 ezer forintot kapsz! Persze csak ösztöndíj formájában, hogy ha esetleg ott hagyod menet közben, akkor vissza kell fizetni mindent. Legjobb esetben 27 éves korodra elvégzed a PhD képzést, erre jön plusz 1 év a doktori dolgozat leadásához (28 évesen). Aztán pedig kezded az egyetemi ranglétra alján, tanársegédi beosztásban, a fizetés a garantált bérminimum környékén mozog (nettó 130-140 ezer forint). Az előrelépés pedig az egyetemtől függ, ez lehet mondjuk 3 év, de akár 10 év is, mire adjunktusi beosztásba kerülsz, ahol a fizetés szintén nem túl rózsás...szóval ha belegondolsz, lehet hogy 35-40 éves korodig nem keresel havonta 200 ezer forintot sem!!! Miközben az egész életedet tanulással töltötted.
2019. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ja és leírom mit kell csinálnod, ha tudományos pályára lépsz pl egyetemen:

1. Az Intézet által gondozott tantárgyakból gyakorlati órák tartása, tehát pl. számolási példák kidolgozása, laboratóriumi vagy félüzemi méretű mérések, kísérletek lebonyolítása, az eredmények kiértékelésének segítése, jegyzőkönyvek javítása, zárthelyi feladatsor összeállítása, zárthelyi javítása. A kötelező óraszám egy doktorandusz számára heti 2X2 óra gyakorlat, azonban akkora hiány van doktoranduszokból és tanársegédekből, hogy a valóságban ez inkább heti 6X2 óra. Továbbá gyakran olyan tárgyakból kell gyakorlati órát tartani, ami nem is kapcsolódik kimondottan a doktorandusz által MSc képzésen elvégzett szakirányhoz, aztán úgy kell pontosan kezelnie, működtetnie mondjuk veszélyes gépeket, berendezéseket a kísérletek során.


2. A PhD képzés keretében meghatározott számú tantárgyat kell teljesíteni a félévek során, amelyekből az oktatók kiadhatnak komplex feladatokat (több napos vagy hetes feladatok!), illetve szóbeli vizsgát kell tenni minden tantárgyból a félév végén.


3. A választott kutatási témával is folyamatosan haladni kell, mondjuk egy term. tudományos vagy műszaki vonalon ez méréseket, kísérleteket, a kapott eredmények rendezését, kiértékelést jelent, amely gyakran hosszadalmas, körülményes, vontatott, hogy ha rossz eredmények jönnek ki, akkor fel kell tárni a hiba okát, újra és újra megismételni a kísérleteket, ismét kiértékelni az egészet, rettentő bonyolult.


4. Általában egy ipari projektben kötelezően részt kell venni pluszban, ami ismét csak hosszadalmas mérések és kísérletek végzését igényli, a fentiekben vázolt módon, illetve ezt is valószínűleg már a munka után, szabadidejében kénytelen kiértékelgetni a doktorandusz, mivel máskor nem jut rá ideje, tehát oda vannak a szabad délutánok és hétvégék.


5. Mivel mint említettem, nagyon kevés a doktorandusz és tanársegéd bizonyos helyeken (szinte mindenhol..), emiatt még pluszban kaphat feladatokat a magasabb beosztású oktatóktól, amelyekkel szintén bajlódhat rengeteget.


Hidd el, tudom miről beszélek, elég jól belelátok ebbe, nagyjából így néz ki egy doktorandusz vagy kutató élete, reggel 8-től délután 4-ig vagy akár este 8-ig az egyetemen húzza az igát (hiszen ha a gyakorlata 18-20ig van, akkor ott kell maradni megtartani..), amely során folyamatosan kapkod az elvégzendő feladatok között, annyi teendője van...rohan gyakorlatot tartani, a saját kutatásával foglalkozik, az ipari projekttel foglalkozik vagy éppen valami "szívességet" végez egy oktatónak...otthon meg tanul, gyakorlatokra készül, értékeli a rengeteg adatot, amit a mérések során kapott. Szóval nem könnyű élet, mindezt havi 140 ezer forintért végezni, amiből kb egy patkánylyukat tudsz bérelni és párizsis zsemlén élsz..

2019. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Pár mondattal is le lehet írni.


Ha tanulsz az sem garancia semmire.Sem az,hogy lesz munkád,sem az,hogy annyit fizet,amiből meglehet élni.


Politikusnak kell menni,és akkor havi 500-1,5 millia+380 ezer albérlettámogatás,üzemanyagtámogatás.


Ki él ilyen szinten,aki tanult?

2019. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

200 ezer nettó,mint álomfizetés.Röhej.

Ennyinek kellene kb a minimálbérnek lennie.


100-150 ezer az albérlet.15 millió alatt pedig már nem veszel lakást sehol....

2019. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!