Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért akar...

Magyarországon miért akar mindenki saját ingatlant?

Figyelt kérdés

Nyugaton nem ragaszkodnak ennyire és bár Németország pl nem annyira nagy ország de ha 500 kmre kap állást az ember akkor oda megy és azért 500 km ingazva sok heti egyszer mondjuk.

Na meg ha bármi másért tovább akarnak állni nem kell megvárni míg eladják.

Itt viszont milliókat felvesznek hitelre aztán nem egyszer előfordult már h a bank vitte a lakást....



2019. márc. 5. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert itt annyira alacsonyak a bérek, hogy saját lakás nélkül nem lehet megélni, vagy csak nagyon nehezen. Ez a tendencia kb. igaz az egész világra. Minél inkább szegény egy ország, annál inkább mindenkinek kell saját ingatlan. Minél gazdagabb, annál többen laknak albérletben. (lásd. Svájc, Németország)
2019. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De épp ezaz h a csok által még feljebb nyomták az árakat mert gondolom sok kormánypárti ebből is szed be pénzt na meg egy életre eladositjak magukat a fiatalok.
2019. márc. 5. 21:47
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs valódi bérleti piac. Nincs rendesen szabályozva a bérlő-főbérlő joga sem. Aki kiad lakást, a lehető legnagyobb hasznot akarja azonnal bezsebelni. Külföldön bérházak vannak. Ilyen nálunk nincs.

Ergo a bérleti élet kiszolgáltatottá teszi az embereket.

2019. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Alain Delon ***** válasza:
3%
Nem akar mindenki saját ingatlant, csak nincs egy normális bérlakásrendszer, tehát marad a saját. A kumunizmusban volt, amit "sikeresen" leromboltak.
2019. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Mert van eszük az embereknek.

40 év alatt 2 lakás árát dobod ki.

2019. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
A Fidesz pont leszarja, hogy egy életre el kell adósítsák magukat a fiatalok, ha saját lakást akarnak. Nekik jó, mert ők vásárolták fel az ingatlanokat a mélyponton. Ezért nyilván a saját szakállukra játszanak azzal, ha feltolják az árát. Aztán persze ha válság lesz, akkorra már gazdát cserél a pénz és az ingatlan, ők meg lelépnek. Lesz itt sírás rívás és kilakoltatás áradat, ha az egész rendszer összeszarja magát.
2019. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki ne akarna saját ingatlant? Ha arra gondolsz, hogy fenntartás, röghöz kötés, változatlanság az egy dolog.

Az előnye viszont több. Biztonság, hisz van egy hely mindig ahova bármikor mehetsz, az a te bizonyos állandó menedéked. Praktikus, mert vonj le kb 100eFt albérlet kiadást, ha saját lakásod van. Egzisztencia, habár nem ez a legfontosabb pont, de azért sokat számít bizonyos emberek szemében, hogy saját ingatlanod van. Végül pedig anyagi háttérként is kiválóan szolgál, mert el vagy ki tudod adni, illetve másba is befektetheted.

Persze, más dolog az is, hogy mennyi idő összegyűjteni egyre és valóban megéri-e az éveken át tartó erőfeszítés, spórolás, ahelyett, hogy egy albérletet bármikor válthatunk és csak a havi díjat kell betartani.

2019. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%

"Nyugaton valamiért nem ilyen birkák az emberek."

Talán azért nem birkák, mert náluk az állami tulajdonú bérlakások szabályozzák az ingatlanpiaci árakat? Ezért nem kell az egész fizetését odafizetnie egy nyugatinak egy albérletért, mert ott az állam de facto megszabja az árakat azzal, hogy az ingatlanok 30%-át ő adja bérbe. Ennyi. Nálunk meg nincs ilyen, csak felfelé tolják az árakat a CSOK-kal.

2019. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig Nyugaton egészen különös megoldásai vannak az ingatlan árak és a bérek megfelelő arányban tartása érdekében. Tehát, hogy ne forduljon az elő, mint nálunk, hogy egy albérlet az egy fizetés, hanem annak a töredéke maradjon. A legbeváltabb módszer ugye a klasszikus állami bérlakások. Berlinben le van korlátozva, hogy nem adhatják ki az országos átlag 110%-ánál többért az ingatlanok nm-árát. Ez a veszélyesebb megoldás. Svájcban viszont van egy sokkal frappánsabb, amikor nem a bérbe adót korlátozod, hanem a bérbe vevőt! Ott az a törvény, hogy nem vehetsz ki olyan albérletet, amely bérleti díja meghaladja a fizetésed 1/3-dát. Tehát érted, hiába lenne rá pénzed, nem veheted ki a lakást, ha nem keresel legalább háromszor annyit. Ezzel a keresletet fojtották vissza, nagy sikerrel amúgy. Ezért nem szálltak el nyugaton így az árak mint itt, a bérekhez képest.
2019. márc. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az eremnek 2 oldala van. Alberlet sem leanyalom sokszor.

Jobb fizubol konnyebb bert fizetni.

Az allam nem jar fel hozzad naponta, nem dob ki mert lesz egy gyereked, vagy kutyat szeretnel, itt meg sokkal kevesebb az allami berlakas.

Nem mindenki job hopper.

Nem mindenki akar 4-5 evente koltozni.

Es ha kiszamolod hogy mennyi penzbe kerult 20 evnyi alberlet...

Inkabb 20 ev torleszto, es a vegen lakasod is marad, nem csak a cuccaid mivel bekoltoztel.

Es nem csak Magyarorszagra jellemzo a sajat lakas utanni vagy.

2019. márc. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!