Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta van Magyarországon...

Mióta van Magyarországon új-feudalizmus?

Figyelt kérdés

2019. febr. 26. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Orbán és szavazói ezt szeretik. Orbán a király a szavazói a földesurak, az összes többi magyart jobbágyként szeretik látni.
2019. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
2010 óta.
2019. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
68%

A kérdező nyilván nem úgy érti a feudalizmust, ahogy azt kéne, hanem arisztokráciára gondol inkább.


A "mióta" valójában nem jó kérdés, mert a Honfoglalás óta folyamatosan haladtunk ebbe az irányba, Dózsa után betonozták be. Némi enyhülést hozott 1848 és a szocializmus időszaka, de mint látható, ezek nem tartottak sokáig.

2019. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nem tudja a feudalizmus ismérveit. A feudalizmus a hűbériségen alapul. A király birtokokat adományoz a földesuraknak, azok pedig a jobbágyoknak adnak ki művelésre - de nem tulajdonba - u.n. jobbágytelkeket. A jobbágy ennek fejében tizedet ad a földbirtokosnak, ajándékkal, robottal tartozik urának. A többi kötelezettséget, az állam és az egyház felé nem részletezem, mert a hűbéri viszony megértéséhez ennyi is elég. A Dózsa-féle parasztfelkelés után a jobbágyokat "röghöz kötötték", megtiltották nekik a szabad költözködést. Ezt csak a XIX. század első felében törölték el, 1848-ban pedig felszabadították a jobbágyokat. Lehetővé tették számukra, hogy földjeiket megváltsák. A feudalizmus ekkor szűnt meg Magyarországon. Ettől kezdve kapitalista termelési módról beszélhetünk még akkor is, ha a szegénység megmaradt. 1945-ig megmaradtak a főnemesi címek is, de a földjeiket már bérmunkában és gépekkel műveltették. A szocializmusban pedig a hagyományos falusi - paraszti életforma is megszűnt a TSZ-ek megalakítása után. Hatalmas munkaerő felesleg keletkezett, melyet az ipar szívott fel. A falvak már ekkor kezdtek elnéptelenedni. A rendszerváltás után pedig a TSZ-eket szétverték, ezeket egykori TSZ-elnökök, vezetők "privatizálták". Őket nevezték akkoriban "zöld báróknak". Hatalmas gépesítés indult, amelynek következtében pl. nálunk, 3500 lakosú községben talán 100 ember él mezőgazdaságból. Traktorosok, pár ember a fóliában... A többiek a környező kisebb városok iparában helyezkedtek el. A rendszerváltás utáni hatalmas munkanélküliség mára megszűnt. Aki akar, talál munkát. De nem jobbágysorban és nem is a mezőgazdaságban. Ez a helyzet vidéken általános. Tehát új-feudalizmusról beszélni lehet ugyan, csak tök felesleges, mert a falusi élet azt nem igazolja. Városon pedig végképp nincs semmi, ami feudalizmusra emlékeztetne. De egy városinak legtöbbször fingja sincs arról, hogyan élnek vidéken. És ehhez sem Orbánnak, sem Gyurcsánynak - és az egész megélhetési politikus söpredéknek - nincs semmi köze. Magyarországon jelenleg az u.n. eredeti tőkefelhalmozás folyik, a legmocskosabb módszerekkel. Új-feudalizmus?! Ugyan már...
2019. márc. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Azért a mai rendszer hasonlít kicsit a feudális!

Igaz, hogy nem csak a földbirtokok tulajdonán alapszik.

De a hűbéri rendszerhez hasonló a felépítése. (A hatalom csúcsán a legfőbb hűbéúr áll, aki osztja a birtokokat ( bányákat, szállodákat, földeket, üzemeket, stb. a hűbéreseknek.)


Kevert feudálkapitalista rendszernek nevezném a mai magyar berendezkedést. 🤔

2019. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Voloka ***** válasza:
0%
Muszáj ( nektek ly ! ) ilyen blődségeket írogatni?
2019. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondolkodásában hasonlít a feudálisra, amúgy köze nincs hozzá. Az urambátyám rendszer, a "nemesség" elnyomása a parasztokra nézve stb., az ami megvan belőle.

Ahogy ma az újgazdag pöffeszkedik és leköpi az átlag embert, ahogy a környéken be kell nyalnod a nagyobbaknak, ha el akarsz érni valamit, de legalábbis a pofádat nem nyitod ki, mert csak magaddal cseszel ki, erősebb kutya baszik elv. Ez az ami megmaradt a feudalizmusból. Meg persze a végtelen képmutatás, az egoizmus, a nárcizmus.


Abba meg ne menjünk bele, hogy a mai réteg aki ma magát nemesnek képzeli, az valójában a fő söpredék viselkedésileg, egy nemes, arisztokrata, főúr soha nem csinálna olyanokat amit ma a magukat ennek képzelő egyének 99%-a csinál. Ugyanolyan söpredék, mint egy koszos szájú "proli" (nem a kétkezű munkás emberre céloztam), csak neki pénze meg hatalma van. Bár a legtöbbnek szerencsére max a fejében van hatalma.

2019. júl. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!