Mióta van Magyarországon új-feudalizmus?
A kérdező nyilván nem úgy érti a feudalizmust, ahogy azt kéne, hanem arisztokráciára gondol inkább.
A "mióta" valójában nem jó kérdés, mert a Honfoglalás óta folyamatosan haladtunk ebbe az irányba, Dózsa után betonozták be. Némi enyhülést hozott 1848 és a szocializmus időszaka, de mint látható, ezek nem tartottak sokáig.
Azért a mai rendszer hasonlít kicsit a feudális!
Igaz, hogy nem csak a földbirtokok tulajdonán alapszik.
De a hűbéri rendszerhez hasonló a felépítése. (A hatalom csúcsán a legfőbb hűbéúr áll, aki osztja a birtokokat ( bányákat, szállodákat, földeket, üzemeket, stb. a hűbéreseknek.)
Kevert feudálkapitalista rendszernek nevezném a mai magyar berendezkedést. 🤔
Csak gondolkodásában hasonlít a feudálisra, amúgy köze nincs hozzá. Az urambátyám rendszer, a "nemesség" elnyomása a parasztokra nézve stb., az ami megvan belőle.
Ahogy ma az újgazdag pöffeszkedik és leköpi az átlag embert, ahogy a környéken be kell nyalnod a nagyobbaknak, ha el akarsz érni valamit, de legalábbis a pofádat nem nyitod ki, mert csak magaddal cseszel ki, erősebb kutya baszik elv. Ez az ami megmaradt a feudalizmusból. Meg persze a végtelen képmutatás, az egoizmus, a nárcizmus.
Abba meg ne menjünk bele, hogy a mai réteg aki ma magát nemesnek képzeli, az valójában a fő söpredék viselkedésileg, egy nemes, arisztokrata, főúr soha nem csinálna olyanokat amit ma a magukat ennek képzelő egyének 99%-a csinál. Ugyanolyan söpredék, mint egy koszos szájú "proli" (nem a kétkezű munkás emberre céloztam), csak neki pénze meg hatalma van. Bár a legtöbbnek szerencsére max a fejében van hatalma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!