Az egykori feudalizmus egy az egyben nem fog visszatérni, nagyon másak most már a viszonyok. Nem csak a földbirtokból lehet meggazdagodni, nagyobb az ipar súlya, másképp kell leosztani a kártyákat. De valami ahhoz hasonló, tekintélyelvű új hűbéresi rendszer kialakulhat, mint ahogy ez most zajlik is. Nem újdonság, minden kormány ezt játssza: zsíros állami megrendelések, jól fizetett felügyelőbizottsági tagságok, államtitkári székek, botrányos viszontszívességek jelzik a politikai ámokfutók útját, csak most nem nagyon látszik nyoma annak, hogy ezt a brigádot valaha is leváltaná valaki és a lopás intenzitása sem akar csökkenni.
2016. ápr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Nincs. Az idő előrehaladása, a fejlődés egyirányú utca.
2016. ápr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Nincsen, mivel a Vérszerződés ezt nem teszi lehetővé.
A Vérszerződés egyértelműen kimondja a következőt:
"Ami jószágot csak fáradalmaik árán szerzünk, mindegyikünknek része legyen abban."
2016. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 A kérdező kommentje:
#2-es. Te ezt fejlődésnek nevezed ami itt zajlik? Itt minden hátrafelé halad.
2016. ápr. 26. 11:42
5/10 anonim válasza:
Egyfajta törvényes demokrácia címszóval feltüntetett önkényuralmai földesúri rendszer van. a kormány nagyon leleményes a kizsákmányolás szempontjából. Gyurcsányék ehhez piskóták voltak, azért is voltak azok a nagy tüntetések.
2016. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Már visszatért. Orbán király földekkel és pénzzel jutalmazza hűséges földesurait. A jobbágyokat meg magas adókkal sanyargatják.
2016. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Klasszikus értelemben nem, de a gyakorlatban soha nem is kopott ki.
2016. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Valamennyire már kezd is visszatérni. Nálunk vezetők is nyíltan "illiberális demokráciáról" beszélnek, egyértelműen tekintélyelvű államot akarnak. Ha nem is lesz király, herceg, gróf, báró lesz majd helyette lovagi és vitézi cím államilag is, amit már önjelölt társaságok a rendszerváltás óta így is osztogatnak, ezekben sokszor kormánypárti politikusok is pózolnak.
2016. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Sokféle feudalizmus van, közös vonása mindegyiknek a hűbéri rendszer, amelyben a szolgák személyükben és vagyonukban is a kisebb uraktól, a kisebb urak a nagyobb uraktól, a nagyurak pedig a legfőbb hűbérúrtól függnek. Na most ha körülnézel az országban, nem azt látod, hogy már most is egy az egyben ez van, de javarészt ez van, és a nagyurak meg a legfőbb hűbérúr máson sem dolgoznak, mint azon, hogy ezt a rendszert kiterjesszék.
Szóval a kérdésre a válasz, hogy simán lehet, Orbánon meg a társain biztos nem fog múlni.
2016. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
A feudalizmus egy nyugat-európai jelenség, Magyarországon nem volt soha, tehát nem is térhet vissza.
A nyugati és a magyar kötelezetti viszonyrendszerek között hasonlóság van, de egy az egyben nem lehet megfeleltetni őket egymásnak.
A feudalizmus egy nyugati kaptafa, egy szűk séma, amit igyekeznek egy adott korszak (jellemzően a középkor) minden ország hatalmi-gazdasági rendszererére ráhúzni, mert így egyszerűbb.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!