Aki a paksi beruházás melett van, miért nem nézi meg az alábbi filmeket? Van jogunk, a gyerekeink unokáink jövőjét elcseszni? NINCS!
https://www.youtube.com/watch?v=3W79pDMxKxY
https://www.youtube.com/watch?v=onOoUGz2Iy4&feature=youtu.be
#18!
Tudod ahelyett, hogy azzal vagdalkozol, hogy ki mihez ért elkezdhetnél olyan dolgokkal foglalkozni, hogy a valóságot írjad.
Az látom már nehezedre esik, az egész úgy indult, hogy azt írtad, hogy a németek leállítottak minden atomerőművet
nem igaz még most is megy hét
azt írtad, hogy megnőtt a német CO2 kibocsátás erre én linkelek neki, hogy lássad nem
Paks csak azért termeli a hazai áram 50%-át mert minden más erőművet sorra leállítottak mellőle, és több kombinált cilusú gázerőmű projektet lefújtak és ja maradt még nekünk is egy lignittüzelésű a Mátrában ugyanaz amilyenek miatt a németeket már sarokba állítod.
azt is írtad, hogy ha nincs Paks2 csak 5-6 órát lesz áram ezen el se kezdtem gondolkodni hogy jött ki, mert gondolom hasra ütöttél és benyomtál valami durván hangzó számot
végül levezeted, hogy a napelemekkel kiváltható az ország energiaellátása legfeljebb drága lenne
ezek után szerintem arról, by the way amigo ebben igazad van kivételesen, ezek után arról pampogni, hogy ki a tájékozott meg ki ért a témához én nagyon nagyon halk szavú volnék
Majd ha nem írsz tárgyi tévedéseket majd akkor hirdessed, hogy mekkora szakértő vagy, addig csak a szád jár, meg elhiszem, hogy neked újdonság az, hogy mi áramot importálunk ez régóta közismert, de érdemes tudnod hogy a Paks2 nem megoldás semmire csak a meglévő mostani reaktorok helyét veszi át tehát továbbra is importálni fogunk, és nézz utána mert most sem 1000MWot importálunk hanem többet. de az energetikai vészhelyzet se olyan, hogy egyszerre érintené az összes szomszédot de ha szomszéd, a Dunán mi is tudtunk volna vízenergiát termelni tudod Bős-Nagymaros mi kaptuk volna egy jelentős részét az ottani áramnak.
a napelemek kapcsán szépen mesélsz a hálózati és átalakítási veszteségről valahogy nem megemlítve, hogy ugyanez igaz ha egy hőerőműben termelsz áramot, ott annyi, hogy nincs egyen-váltó átalakítás minden más van. Meg a napelemek hatásfokában még van tartalék gyakorlatilag 35% körül fel lehet vinni őket és az áruk is csökken és az élettartamuk meg nőni fog. ugyanígy jelenleg rengeteg különböző projekt zajlik a napenergia éjszakai tárolásának gazdaságosabb kiaknázására, nézz utána magad. Amit meg a porszívóval összeszenvedsz, házi feladat nézz utána azokban az országokban vagy államokban városokban ahol komoly a napenergia részaránya mixben vannak e porszívók?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!