Magyarországon miért állami pénzből épülnek stadionok?
Mert más országokban a klubok tudnak teljesíteni. Eredményt elérni nemzetközi porondon.
Nálunk az a Haladás is kap új stadiont akinek kevesebb rúgott gólja van, mint lejátszott meccse.
Üdv Fidesz földön. Amúgy azért állami pénzből épülnek, mert szarrá lehet lopni így az országot.
Nagyon sok országban, ahol állami tulajdonban vannak az ilyen létesítmények, ott állami pénzből épülnek. A magán beruházások magán kézben is fognak maradni.
2010-ben a gazdaság a béka valaga alatt volt, szükséges volt a beindítására és ez mindenütt a világon, a teljes modern kori történelemben csakis állami beruházásokkal volt sikeres. Az első Orbán kormány a fürdőépítésekkel indította be, így azokra nem volt szükség már ilyen mértékben (próbáld meg letagadni, hogy a fűrdők mekkora szerepet játszanak a mai magyar idegenforgalom vonzóképességében, nem fog sikerülni). Azt gondolták ki, hogy a sport és azon keresztül sok más lesz a következő olyan beruházás, amivel hosszú távon lehet hasznot elérni az ország számára és hamar el lehet kezdeni mert nem szükséges hozzá évekig tartó előkészítés, szakmai szervezetekkel egyeztetés, rendszerátalakítás, mint a kórházaknál.
Az építőipart indította be a stadionépítési program, ez által munkahelyek jöttek létre, beindult a javulás. A stadionok, sportlétesítmények egy komplex programba lleszkednek. Egyrészt lehetővé teszik a magyarok sporthoz való könnyebb hozzáférését, nem csak a focihoz, de minden csapatsporthoz, tömegsporthoz, utánpótlás neveléshez is - ez pedig javít az általános egészségügyi helyzeten hosszú távon, másrészt a stadionok megléte lehetővé teszik nemzetközi sportversenyek megrendezését is és nagyobb egyéb rendezvények megtartását is a városokban. Nem csak Budapesten lehet sportrendezvényeket szervezni, koncerteket, bemutatókat stb. mert már máshol is lesz hozzá hely.
A sportban pedig más tapasztalhattál több olyan európai vagy világversenyt, amire korábban nem volt lehetőség és előre évekre is látható hogy miket fognak tartani. Minden ilyen az országnak turizmusban is hasznot hoz, de a jó hírünket is költi, így a magyar termékeket is szívesebben vásárolják.
Hosszú távú, fövőbe mutató program volt a stadionépítés, ami olyan gazdasági növekedést indított be, annyi adóbevételt hozott közvetetten a megvalósulása után (turizmus, koncertek, egyéb munkahelyek amik ott ezeken dolgoznak) hogy már van pénz európa legjobb egészségügyi centrumának létrehozására, a Liget projekt megvalósítására stb. stb.
Nem hitelből fedezik a mostani fizetésemeléseket, hanem előbb befektetnek, megvalósítanak és a megtermelt adó és egyéb bevételekből fizetik ki. Így tud valóban nőni az életszinvonal. Nem hírtelen, mert mindig csak annyit lehet növelni amennyire meg is termeltük a fedezetet, de ezt nem is értékteleníti el a hitelek törlesztése.
" Egyrészt lehetővé teszik a magyarok sporthoz való könnyebb hozzáférését, nem csak a focihoz, de minden csapatsporthoz, tömegsporthoz, utánpótlás neveléshez is - ez pedig javít az általános egészségügyi helyzeten hosszú távon"
És mit pár esetben kiderült sem üzemeltetni nem tudják a meglévő ojjektumot, sem ennek üzemeltetésére nincs pénz és még az átlagemberek sporthoz való hozzáférését sem segítik..
" Azt gondolták ki, hogy a sport és azon keresztül sok más lesz a következő olyan beruházás, amivel hosszú távon lehet hasznot elérni az ország számára és hamar el lehet kezdeni mert nem szükséges hozzá évekig tartó előkészítés, szakmai szervezetekkel egyeztetés, rendszerátalakítás, mint a kórházaknál."
Így lettek stadionok, a szuperkórház ötlete meg ment a levesbe, pedig arra égető szükség lenne. De az M0 már elő van készítve 25 éve,valamint egy nagy rakás infrastrukturális fejlesztést halogatnak, vágnak vissza mert nincs rá keret vagy akarat. Nagyon nagyon sok megoldandó dolog van az országban, amihez nem kell több éves előkészítés és mindenki vagy legalább a környéken élők nettóban profitálnának belőle,de mi inkább stadionokat építünk.
Az az érv, hogy a válság közepén állami pénzt kell betolni az építőiparba és ez húz magával sok mindent ez teljesen oké. De jelenleg van n+1 fontosabb dolog, mint a stadionok és ezt a pénzt már elszórtuk, nincs reális esélye hogy ez valaha is megtérül majd így ezt a pénzt már nem nem látjuk és nem tudjuk újra befektetni.
Egy nagyon hülye példa: az M1-es autópályát már nagyon kinőtte a forgalom, ahogy az M0 déli szakaszát is. Szükséges egy elkerülő autópálya/autóút építése ami tehermentesíti az M0-t és az M1 " belső " szakaszát. Ez pénz, nem is kevés. Viszont ettől újra használhatóvá válna az M1 első 100km-es szakasza, újra csökkenne az 1-es út forgalomterhelése, élhetőbb lenne a környék és minden egyes áthaladó kamion után 100km-enként befizetik a közel 10 000Ft-ot. A DK-ÉNY tengely mentén van elég forgalom ahhoz, hogy 100km-enként összejöjjön az évi 13-17mrd forint bevétel. A stadionokból ez mikor fog megtörténni? :D
Lenne megoldandó probléma az országban, lenne mire pénzt szórni és a legtöbbnek hosszú távú haszna lenne. Elég csak a közúti, vasúti közlekedésre gondolni, de említhető a közműhálózat helyzete is, a vízügyi stratégiába is kellene fektetni ( folyók szintszabályozása, komplex öntözőcsatornarendszer átépítéssel és duzzasztással), fővárosi tömegközlekedés befejezése és modernizálása ( félig kész metrók, 50 éves HÉVek.. ) és akkor az egészségügyről vagy állami intézmények elavult épületeiről még szó sem esett. Áh , nekünk jók a stadionok... :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!