Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A devizahitelesek károsodása...

A devizahitelesek károsodása részben a fidesz felelőssége?

Figyelt kérdés

[link]


2001ben ők vezették be....



2019. febr. 7. 20:51
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
2019. febr. 7. 20:54
 2/28 anonim ***** válasza:
19%
Soros terv...
2019. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
42%

Csak szeretnéd Orbánra kenni a szocik bűnét... :)


[link]

2019. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Valójában ez szükséges jogharmonizáció volt a EU csatlakozás miatt, ebben nem bűnösök.


Inkább az elszállt forint árfolyamnál lehet felelősöket keresni, meg a bankok védelménél.

2019. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
47%

Ők vezették be, de mert kötelező volt, uniós követelmény. Amit fel lehet róni nekik, hogy egy borzasztó rossz törvényi hátteret alkottak hozzá, holott ebben szabad kezük volt, ez volt a nagy hiba amit más országok jobban csináltak. A valódi aljas bűne a Fidesznek mégis csak ezután következett. Az átváltáskor a devizások pénzén keletkező extra százmilliárdot zsebrevágta Matolcsy, holott az a devizások pénze és oda is kellett volna adni nekik. [link]

Belátható ha a Fidesz nem lopja meg ezeket a szerencsétleneket és megkapják a bankok ezt a százmilliárdot egy családnak sem vették volna el az otthonát a feje felől. Ez hihetetlen lépés volt a kormánytól, innentől már a devizahitel összes tragédiája a Fidesz kormány lelkén szárad.

2019. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
55%

2001-ben a Fidesz kormány hozta létre a devizatörvényt, mely később a devizahitelesek megkárosításának adott alapot, de magát a törvényt az Unióhoz való csatlakozásért kellett meghozni a jogharmónia nevében.


A kérdező nagyon helyesen mondja, hogy a fidesz is felelős. A fidesz felelőssége lett volna, hogy kellő körültekintéssel alkossa meg a törvényt, és ne adjon lehetőséget a visszaéléseknek. Másrészt viszont felelős az Mszp kormány is, amiért hosszú évek alatt ők sem eszközöltek változtatásokat a törvényen.

2019. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon megy nektek az újmúlt írása, de mindig megfeledkeztek arról, hogy egyrészt nem mindenki hülye és felejti el mi volt valójában, másrészt meg az interneten nem olyan könnyű hazudozni lebukás, cáfolat nélkül.

A 2001. évi XCIII. törvényt "a devizakorlátozások megszüntetéséről, valamint egyes kapcsolódó törvények módosításáról" 2001. december 17-én hirdették ki a közlönyben, miután elfogadta a parlament. 2002. január 1-én lépett hatályba.

A 2002. évi tavaszi ülésszak a parlamentben február 4-től 26-ig tartott, összesen 3 parlamenti nappal, decemberben 4 ülésnappal. Vagyis a törvény december 10-i parlamenti elfogadása után volt még ennek a kormánynak 6 parlamenti napja a választásokig. Ahol, mint tudjuk nem nyertek, így döntést az ügyben ők később már nem hozhattak.

De nyilván a fidesz volt a hibás, hogy ez alatt a másfél hónap alatt nem tudott kidolgozni olyan részletes szabályozást, amivel kivédhetett volna egy akkor még gondolatként sem létező devizaALAPÚ hitelezési gyakorlatot. Kicsit sem az a kormány, amelyiknek 2002 tavaszától ez lett volna a feladata egészen a devizahitelek tömegessé válásán át, az EU-s és Központi banki szakemberek figyelmeztetésén ár a bekövetkezett devizahiteles válságig, Nem. Az Orbán a hibás, mert ELLENZÉKBEN nem tudta rábírni az akkori kormányt hogy végezze a munkáját.

Bravo!

2019. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
Az egész devizahiteles ámokfutás a legjobb bizonyíték a magyar jogrendszer kritikán aluli állapotára, a mindenkori vezetés totális érdektelenségére és érzéktelenségére!
2019. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
43%

"De nyilván a fidesz volt a hibás, hogy ez alatt a másfél hónap alatt nem tudott kidolgozni olyan részletes szabályozást, amivel kivédhetett volna egy akkor még gondolatként sem létező devizaALAPÚ hitelezési gyakorlatot."


Tehát akkor olyan kormányunk volt 98-02 között, aki azt sem tudta, hogy mi kell az EU csatlakozáshoz?


Én az interneten semmi olyat nem találtam, hogy másfél hónappal korábban jöttek külföldi politikusok és mondták, hogy ez még kelleni fog.

Lehet, hogy furcsán fog hangzani, de a törvényt nem benyújtás után kell kidolgozni, hanem előtte ami több, mint 3 év volt.

2019. febr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

# 7


Ezen kívül ez nem magyarázza meg a Második-Orbán kormány politikáját, gyengülő forintot illetve a forintosítást, amivel hitelező frankonként 50-80 vagy néhány kivételes esetben 100 forint nyereséggel tudott kiszállni ebből a kérdésből.

2019. febr. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!