Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nem akarják a devizahitel...

Árokpart kérdése:

Akik nem akarják a devizahitelesek megmentését azok nem gondolnak a következőkre?

Figyelt kérdés
Sokan kárörvendenek rajtuk, meg mondják, hogy így az adófizetők pénze meg úgy (egyébként nem abból lennének megmentve, de mindegy), szóval arra nem gondolnak, hogy ha ez a kb. 1 millió ember elhagyja az országot (utcára nem kerülhet mert már büntetik) szóval ennek az 1 millió embernek a napi kb. 5000ft-os fogyasztását kivonjuk a nemzetgazdaságból még egy kiváló, zökkenőmentes világgazdasági konjunktúra esetén is -2, -3 százalék GDP esés. Magyarán ha a világban minden a legjobban megy, akkor kb. életszínvonalban a 2013 tavaszi vegetáláshoz jutnánk vissza. Ha a világgazdaság nem jól működik akkor örülhetünk egy 2010-es őszi életszínvonalnak. Ezt szeretnénk tényleg? Teszem azt, hogy pénzbe kerül a megmentésük de az akkor is egyszeri kiadás. Nem értem az embereket.
2018. aug. 17. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Hány tüntetést és hány tiltakozót láttál az utcákon 2010 óta, akik ellenezték volna a devizahitelesek megsegítését?

Hallasz pár véleményt amiben elmondják, hogy szerintük nem helyes, nekik nem tetszik a dolog.

ÉS?

Joguk van hozzá, ha nem tetszik nekik akkor elmondhatják, leírhatják. Ennyi.

Ettől még senki nem akadályozta meg azt, hogy adóforintok menjenek a devizahitelesek megsegítésére és egy törvényjavaslatot sem akadályoztak meg vagy szavaztattak le, sőt, a fidesztől sem pártoltak el csak mert megtették az intézkedéseiket.

Azt értsd már meg végre, hogy nem csak neked van jogod ahhoz, hogy még több segítségek akarj, a devizahiteleseknek, nem csak nekem van jogom hogy leírjam, elmondjam, hogy elfogadom és megértem a devizahiteleseknek nyújtott segítséget akkor is ha sok pénzbe került, mert szerintem is fontos volt - hanem nekik is joguk van nem szeretni, morogni miatta és ezt el is mondani.

2018. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem távol áll a kárörvendés. De nem értek egyet azzal, hogy a luxuscikkekre és felesleges fényűzésre felelőtlenül felvett hitelek miatt máshonnan vegyenek el pénzt, amit lehetne hasznos dolgokra költeni.

Tudom, hogy vannak, akik tényleg viszonylag józanul vettek fel devizahitelt, pl. egy vidéki kis lakás árának egy részét, őket sajnálom.

De akik luxuspalotákra vettek fel több tízmilliót, vagy valami jó drága autóra, ill. "szabad felhasználásra", azokat nem sajnálom.

Én eleve hitelellenes vagyok, egyetlen egyszer vettem fel kényszerűségből 1 millió forintot egy mocsok csaló károkozása miatt; és kétszer fontolgattam komolyabban a "hitelből lakásvásárlás" lehetőségét, de mindkétszer nemmel döntöttem. Pedig lehet, hogy jobban jártam volna, ha bevállalom, még a megugró kamatok mellett is, de nem várnám, hogy helyettem bárki is kifizesse az adósságomat.


Az általad felvázoltakhoz pedig annyit, hogy

- nem tudom, honnan szedte az egymilliós számot,

- de bárhonnan is, akkor sem hagyná el az országot mindegyikük,

- a napi 5 ezer forintos fogyasztás is iszonyatos túlzás.


Találtam két táblázatot, amiket érdemes megnézni:

[link]

Jó lenne frissebb adatokat látni, de erre már nem szánok időt.

Viszont láthatóan folyamatosan csökkent a devizás szerződések száma, és 2014 óta valószínűleg még sokkal-sokkal kevesebb van, mivel ugye azóta már kifutott egy része. A kisebb hiteleket meg azért lehet törleszteni (személyi és gépjármű), így meg is tették/teszik. Vagy pl. egy ismerősömék is eladták az autót, mikor bedőltek a hitellel (pedig ők csak kis értékűt vettek, szóval őket sajnáltam).


Az is roppant érdekes, hogy a szabad felhasználású jelzáloghitelek átlagos összege 6,15 millió forint volt. Kíváncsi lennék, hogy ugyan mire költöttek el ennyi pénzt, akik felvették...

2018. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm aki házfelújításra átalakításra vett fel szabadfelhasználásút.
2018. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!