Mi történik akkor, ha köztévét nézel, Magyar Időket olvasol és Kossuth Rádiót hallgatsz?
21
Az a baj, hogy ilyen gondolkodású emberrel még beszélgetni sem lehet, nem hogy vitatkozni. Nincs értelme. Hiszen eleve bizonyítottnak tartod, hogy tanítónőtől-művezetőtől-egyszerű mezei párttitkárig a múlt rendszerben mindenki ugyanolyan volt, mint a Központi Bizottság tagjai és más főkolomposok. Csak hogy kicsinyítsd a főnökök bűneit.
A cikksorozatot sem olvastad, nem is tudod, miről szól.
Miért is kéne listát írni egy ilyen embernek a nem kormánypárti műsorokról? Mert azt csak nem várhatja pl. egy olyan csupán ellenzékinek mondott párt híve, hogy a köztévé fogja népszerűsíteni az általuk hirdetett "új világ" létrehozását?
Különben sem figyelem a műsorokat, nem strigulázom ami nem helyes szempontot mutat, hanem elkapcsolom onnan. Van más.
Az M5-ös mindenki akadémiájára javasolni lehet akárkit előadónak is. Volt is olyan, aki nem hiányzott volna, sőt. De mint mondom, el tudok kapcsolni. A néger Hamlet előadásról is, meg gusztustalan filmekről is.
a 22-es folytatása.
Én nem akarok meggyőzni senkit, szíved joga, hogy azt gondolj, amit akarsz.
Mégis, hogyan kéne negatívan írni pozitív tevékenységekről, és hogyan negatív cselekedetekről? Hamisítani kéne?
Vajon a befizetett adóforintok adják-e a társadalmi hasznosságát az embereknek csupán? Hogy annak alapján gondolnád az egyenes arányban történő köztévé témabeosztást? És máris ott vagyunk a szép új világ teremtéséről való -szerinted a híveinek dukáló- népszerűsítésnél. Nincs igazad, a nyílt társadalom hasznosnak-jónak-szépnek tartása egyáltalán nem a köztévébe való téma, a napi konkrét hírek mellett tárgyalni, hanem csak úgy, ahogy manapság teszik, kritikai kiadásban, a következményeit elemezve, amikor apropója van valami miatt.
Nem játszom a te játékodat, hétköznapi ember vagyok, nem vagyok kiképezve rá.
Látom érdemben nem tudtál reagálni a privátban írtakra, magyarul nincsenek érveid. Gondolsz valamit és abban vallásosan hiszel, de alátámasztani nem tudod.
"Mégis, hogyan kéne negatívan írni pozitív tevékenységekről, és hogyan negatív cselekedetekről? Hamisítani kéne?"
Nem a pozitív dolgot kell negatív színben feltüntetni, hanem a negatív dolgokról IS beszámolni a súlyának megfelelően, ezt pedig a közmédia nem teszi meg. Ha pl. egy nap 3 negatív hír van és 1 pozitív, akkor azt kell adni. Ha valamit elszúrt a kormány, akkor azt is el kell mondani, nem csak a sikereket. Vagy szerinted minden a legnagyobb rendben van az országban és a közmédia hitelesen tájékoztat? Ne viccelj már. A közmédia feladata demokráciákban nem csak a "jó hírek" közlése, hanem a hatalmon levők ellenőrzése is, és ha van visszaélés (már pedig rengeteg van), azt a lakosság tudomására hozni. Hány tényfeltáró riport készült pl. a Mészáros család gazdagodásáról, az Elios ügyről, Paks 2-ről vagy a letelepedési kötvények körüli botrányról? Na ugye. Viszont van helyette "migráns, Soros, Brüsszel, Gyurcsány, bukott baloldal" minden mennyiségben. Ha egy politikai erő saját médiumot akar, akkor építsen fel vagy vegyen magának, aztán ott a saját szájíze szerint tálalhatja a híreket. De a közmédia nem erre való.
"Például megtudod, hogy a kádári rendszerben hogyan csalták nyugatra és milyen cégek a magyar pénzeket, hogyan készítették elő a 90 körüli még nagyobb csalást. Levéltári adatokból."
Érdekesnek találom, hogy míg azt a rendszert elítéled valamiért (jogosan), addig a jelenlegiről, ami ugyanezt csinálja nagyban, nem akarod ezt hallani? Vagy megelégszel azzal, hogy 30 év múlva lesz egy tényfeltáró műsor az Orbán kormányokról, talán pont az akkori rendszer fedezésére?
"Vajon a befizetett adóforintok adják-e a társadalmi hasznosságát az embereknek csupán? Hogy annak alapján gondolnád az egyenes arányban történő köztévé témabeosztást?"
Minden Magyarországon adózó állampolgár pénze benne van, tehát a köztévé mindenkié és nem csak az épp hatalmon levőké. A kötelessége tehát a sokszínű tájékoztatás és nem a véleményformálás. Legyenek csak jelen minden oldal nézetei, véleménye, a nézők pedig majd eldöntik, hogy melyik számukra a szimpatikus.
"Nincs igazad, a nyílt társadalom hasznosnak-jónak-szépnek tartása egyáltalán nem a köztévébe való téma, a napi konkrét hírek mellett tárgyalni, hanem csak úgy, ahogy manapság teszik, kritikai kiadásban, a következményeit elemezve, amikor apropója van valami miatt."
A jelenlegi kormány "hasznosnak-jónak-szépnek tartása" ugyanígy nem a köztévébe való, a munkásságukat elemezni pedig csak ugyanolyan kritikusan szabadna, mint az ellenzék dolgait. Ez lenne a hiteles tájékoztatás.
"Nem játszom a te játékodat, hétköznapi ember vagyok, nem vagyok kiképezve rá."
Pedig ahhoz semmiféle kiképzés nem kell, csupán átlagos intelligencia és szövegértés, ami már az általános iskolában is követelmény. Aki viszont erre nem képes, az egyszerűen nem lehet tudatos médiafogyasztó, csupán egy, a média által könnyen befolyásolható szavazó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!