Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz a frankhitelesekkel?...

Mi lesz a frankhitelesekkel? A zemberek megtanulták végre hogy nem szabad mindenre hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 22:23
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
55%
Bizony. Most ezek a fene mód jól épített vályogházak dőltek össze először az áradás során! De lehet hogy nálad TV sincs?!
2010. jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
32%
Remélem, soha nem kell hitelt felvennem, bár számoltam, és ha mondjuk, egy normálisabb házat akarok venni akkor, kell legalább 20 millió. Na ha valaki havi 50000 tudna félrerakni úgy, hogy nem is ér hozzá akkor 33-34 évig kell dolgoznia. Így én csak remélni tudom, hogy ki tudok majd menni külföldre és SOHA nem kell hitelt felvennem, mert azt egész életemben fizetem majd.
2010. jún. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Régi, s folyton-folyvást ismétlődő történet:

Tanulatlan, iskolázatlan kissé mohó emberek a kölcsönből sápot húzó bolti "hitelügyintézők"(valójában az ördög ügynökei)tanácsára kedvezőtlen feltételekkel erejükön túl vesznek fel kölcsönt. Amikor vissza kéne fizetni saját elővigyázatlanságukat megkísérlik a társadalom többi tagjára áthárítani.


Ez alkalommal talán annyi változás van a mesében, hogy

a tanulatlanság csak relatív, hisz egy átlagember még tudhatta 5 éve hogy rossz a svájci Frankhitel, illetve az, hogy jött a világválság.


Egyébként a Nemzeti Bank kb. négy éve megmondta, hogy milyen veszélyek vannak, még a rádió is bemondta!!

2010. jún. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
*még nem tudhatta
2010. jún. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
78%

"...és kihúzták a vájogot,..."


A vályog az egy zsákutca.

Olcsón megépíted mucsajpusztán aztán csak szív vele az ember, nem is szólva arról, hogy most az esőzéseknél kártyavárkén borultak össze.


Én frankhiteles vagyok (lakás).

2004-ben 52.000Ft/hó volt a részlet fizetés, a forint ugyan ezzel a konstrukcióval 95.000Ft!

Most a hülye válság és összeomlás után fizetek kb 65.000Ft-ot.

Szóval nem kell sipákolni és sajnálni engem.

Ez a kamat ingadozásos bukta egy nagy hülye városi legenda amit politikusok fújtak fel és olyanok bukták be aki nulla türéshatáral vették fel és forintot fel se tudták volna venni.

2010. jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
53%
Nem az a leghatalmasabb probléma, hogy feljebb ment a frank ára, hanem az, hogy mindennek óriási ára van. Villany, gáz, stb. Ilyen magas villany és gázszámlát egyedül a magyar fizet. Szégyen gyalázat!!!
2010. jún. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
63%
23:58 Teljesen igazad van. A frankhitelesek most IS kevesebbet fizetnek, mint a forinthitelesek. 1-1 ismerősöm vett fel frank és forinthitelt kb egyszerre ugyanolyan autóra és a frankos még mindig 3000fttal kevesebbet fizet. A fidesz azért akarja a devizahitelezést megszüntetni, mert akkor kedvükre gyengíthetik a forintot, mert a lakosság nem érzi meg. Szerencsére ahogy az osztrák Schillingtörvényt anno, ezt a törvényt is vissza fogja dobatni az EU. Ami nem is baj!!
2010. jún. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
74%

tegnap 23:58


Vannak viszont frankhitelesek, akik olyan hülye szerződést írtak alá, hogy most 2-3x annyit fizetnek, mint 2008 elején, mert beleegyeztek, hogy a bank egyoldalúan úgy módosítja a _kamatot_ (nem árfolyamkockázatról beszélek!), ahogy akarja.


Persze ezért is a kormány a hibás :)

2010. jún. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

"...a bank egyoldalúan úgy módosítja a _kamatot_ (nem árfolyamkockázatról beszélek!), ahogy akarja...."


Úgy tudom, hogy ez a forint hitelnél is előfordulhat.

2010. jún. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

Persze megtanultam. Ilyen luxus dolgok mint: lakás, tanulás, bútorok, család, gyerekek, szülők eltemetése, fűtés, utazás nem járnak nekem csak a szerencsés gazdagnak születetteknek, politikusoknak, celebeknek, luxus prostiknak, bűnözőknek. Ha nem lennék ilyen nagyravágyó már érettségi után beláttam volna hogy hiába dolgozok nem járnak nekem ezek a dolgok és meghúznám magam egy kunyhóban az erdőben, és elvegetálok ott életem végéig hiszen egy bérrabszolga, földönfutó senki vagyok és ne akarjak többet, mert ennyit ér a szaktudásom, a munkám, ennyit érdemlek az élettől. Meg tanultam igen.

Csak mit érek vele? Most már késő. Életem végéig eladósodtam.

Azt hiszed ez így működik? Hogy a buta emberek most megtanulják? Ez nem egy tanúságos történet, rövid kis epizód ha emberek elveszítik azt a házat ami az egyetlen vagyonuk és sok-sok év munkájának eredménye. Nem tudják újrakezdeni immáron tanulva a dologból, sokkal okosabban csinálva a dolgokat. A legtöbbnek nincs újra kezdés, hitel nélkül meg biztosan nincs.

2010. jún. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!