Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz ezekről a tervekről?

Mit gondolsz ezekről a tervekről?

Figyelt kérdés

Pokorni Zoltán, a Fidesz oktatáspolitikai vezetője ózdi lakossági fórumán kijelentette, hogy pártja kormányzása alatt ismét lehet majd buktatni az általános iskola első négy osztályában, a családi pótlék pedig csak azoknak jár majd, akik iskolába járatják gyermekeiket.


A Fidesz 250 milliárd forinttal többet fog költeni az oktatás finanszírozására. Az integrált oktatással kapcsolatban Pokorni kifejtette, hogy bár törvényileg kötelezték a cigány és magyar gyerekek vegyes osztályainak kialakítását, ez sikertelen próbálkozás volt. A szülők még féltik gyermekeiket, ezért főleg a középosztálynak kell partnernek lennie az integrációban.


Pokorni szerint a szülőknek nem felel meg, hogy az általános iskola első négy osztályában csak szöveges értékelést lehet adni, mert ezt sokan nem is értik, ezért emellé újra bevezetnék az év végi osztályzatokat is. Emellett a politikus szerint az is elfogadhatatlan, hogy szülői engedély nélkül a negyedik osztály végéig nem lehet buktatni, ezért elvileg egy diák akár írás-olvasási képesség nélkül is eljuthat eddig. A továbbiakban az évismétlésről a végső szót a tantestület mondaná ki.


A jelenlegi kampányban csak az MSZP támogatta, hogy a továbbiakban se lehessen évet ismételtetni egy kisdiákkal. Szerintük a pedagógus könnyen olyan rossz döntést hozhat, mely károsítja a gyermek életét. Az MDF, a Fidesz, a Civil Mozgalom és a Jobbik amellett érvelt, hogy lehessen évet ismételtetni egy diákkal.


[link]


2010. jún. 28. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

A családi pótlék a gyereknek jár, feltételekhez kötni etikátlan.

Integrált osztályba jártam, sok roma osztálytársam volt, sose volt semmiféle surlódás. Na most ezt hogy?

Az hogy több pénz jut, az dícséretes, csak érdekelne, mire költik majd. Ugye nem a 20-30 gyereket közepesnél rosszabb szinten tanító vidéki kisiskolák kapják majd, hogy küzdjenek az elkerülhetetlen vég ellen?


Abban egyetértek Pokornival, hogy felháborító, hogy vannak negyedikesek, akik nem tudnak írni-olvasni, de...Nem tudom másnak is feltűnt e ez a Hasek tollába illő mondat: "Pokorni szerint a szülőknek nem felel meg, hogy az általános iskola első négy osztályában csak szöveges értékelést lehet adni, mert ezt sokan nem is értik" Azaz, azért ágálnák a szöveges értékelés ellen, mert nem tudják értelmezni. Ugyanezek az emberek merészelnek követelni a gyerekeiktől? Brávo :)


Összességében, én örülnék, Ha Hoffman helyett Pokorni lenne felelős az oktatásért.

2010. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nembuktatás helyes. A gyereknek se tesz jót, hogy úgy jár felsőbb osztályba, hogy fogalma nincs arról, hogy mi folyik ott.

A többiről nem tudok eleget a döntéshez.

2010. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"A nembuktatás helyes. A gyereknek se tesz jót, hogy úgy jár felsőbb osztályba, hogy fogalma nincs arról, hogy mi folyik ott."


És az jót tesz a gyereknek, ha úgy jár felső osztályba, ha buta mint a föld??

2010. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos szerintem a buktatás helyes és fontos.


"törvényileg kötelezték a cigány és magyar gyerekek vegyes osztályainak kialakítását"


Ezzel viszont nagyon nem értek egyet. Sőt inkább azt kellene törvényileg meghatározni, hogy külön oktassák őket. Tapasztalatból mondom, hogy a cigányok, főleg ha túl sokan vannak, nagyon rossz hatással vannak a magyar gyerekekre (kérésre megosztom veletek).


A családi pótlékot feltételhez kötni alapjában véve jó, de vegyes osztályok mellett, de vegyes osztályok mellett teljes mértékben ellene vagyok. Legalább is ennek a feltételnek.


Az, hogy végre pénzt is szánnak az oktatásra, megint csak jó ötlet.

2010. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

- buktatás visszahozásával egyetértek.

- családi pótlék iskolához kötésével dettó

- a 250 milliárdról annyit, hogy hiszem, ha látom, meg azt is, hogy mitől veszik el cserébe. Eddig már a sporttól kezdve a kultúrán át mindenhova ígérgettek rendesen, most egy újabb ígérgetéstől nem esek hasra.

- a vegyes osztályokról vitatkozzanak a hozzáértők, a szakemberek. Én felvállalom, hogy ehhez nem értek, és így nem is akarok hozzászólni. Ezt a fajta önmérsékletet egyébként másoknak is javasolnám, nemcsak ebben a témában.

- a szöveges értékelésről annyit, hogy nekem 6.-ig az volt, szerintem nagyon jól működött, és érdekes módon az én szüleim képesek voltak értelmezni sz olyan szövegeket, mint hogy 'a gyereknek jó a szövegértése, de a helyesírásán és írásképén javítani kell', és ennek megfelelően is foglalkoztak velem otthon. Persze mindig is tudtam, hogy az én szüleim szuper okosak:). Mellé persze vissza lehet hozni az év végi jegyet is, nincs azzal gond, csak ne járjon azzal, hogy ezzel együtt elveszik a szöveges értékelés.

2010. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!