Elmagyarázná valaki röviden, érthetően a rabszolgatörvény és a közigazgatási bíróság lok létrehozatalának a lényegét?
Túlóra mindig is kötelező volt. Kormányzati kommunikációtól eltérően, a munkavállaló számára nincs bevezetve semmilyen "lehetőség" elutasítani vagy elvállalni.
"Ha azonban az elrendelés törvényi feltételei fennállnak, annak teljesítése kötelező, és az utasítás megszegésének súlyos szankciói lehetnek, beleértve a munkaviszony (akár azonnali hatályú) megszüntetését."
Persze nem mindenhol kényszerítik, de a legtöbb helyen igen. Leginkább azokat érinti, ahol eddig is hajtották az embereket, ezután csak mégtöbbet fogják.
Ráadásul a munkaidő keret elszámolására 3 év fog rendelkezésre állni. Ezt a munkáltató döntésétől függően vagy kifizeti, vagy ezidő alatt lecsúsztatja plusz szabadságként.
Közigazgatási bíróság semmivel se lesz gyorsabb, vagy egyszerűbb. Ugyan az az eljárási rend vonatkozik rá, mint eddig is. De nem is ez a probléma. Állami szférában dolgozó nagyobb eséllyel indul a kinevezésért, mint egy már tapasztalt, évek óta bírói munkát végző.
Továbbá az ellenőrzés is aggályos. Problémád van? Tegyél alkotmányjogi panaszt.
Lényegében miniszteri kontroll alá kerül a bírói hatalom egy része. Pedig a hatalmi ágak szétválasztása lenne az ideális, a független működés érdekében.
#11 Mégis mi a valóság, ha nem a törvény szövege? Attól valóság, hogy ez a törvény :D
Én sem értek egyet a rabszolgatörvénnyel, de ti libbant szélsőségesek néha nagyon abszurd dolgokat vagytok képesek írni :D
# 13/14 Időpont tegnapelőtt 10:50
Végre, valaki megértette.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!