Helyes dolog a jogállamisághoz kötni az uniós pénzeket?
Amikor kértük, hogy hadd csatlakozzunk az EU-hoz (és a Genfi Egyezményhez és jasonlókhoz), akkor elfogadtuk a csatlakozás feltételeit.
Ki is lehet ám lépni.
Azért mert az EU nem ezeken az elveken alapult, ha részese akarsz lenni és akarod hogy a jogosult legyél a támogatásokra akkor meg kell felelni az irányelveknek is.
Ha nem tetszik az EU akkor ne tartsd a markod se.
Ezt úgy mondod mintha a jogállam az valami szörnyű bűnös dolog lenne.
Sajnos orbán úgy leoltott titeket hogy már nemvagytok normálisak. Ha már valaki odáig süllyed hogy a jogállamot egy felesleges rossznak tartja akkor nála már alapvető bajok vannak, hiszen csak bele kell gondolni hogy mi lenne ha egyeseknek bekellene tartani a törvényeket másoknak meg nem, mondjuk ez már most is ígyvan részben, de pont ezt kell helyre tenni ha le lesz váltva az orbán banda. Szóval a jogállam az a legfontosabbak egyike egy ország jogrendjében.
Ha a nép nem akar jogállamot, hanem erős vezetőt akar, az az ő baja. Viszont ez a nép, élén ama bizonyos erős vezetővel része egy olyan közösségnek, amiben az a játékszabály, hogy jogállamot kell teremteni. Ez a közösség pedig a saját pénzét a saját feltételei mentén osztogatja. Ha úgy véli, hogy a szabályok kikerülőinek nem ad belőle, az teljesen jogos. Az már kevésbé, ha ezért Orbánisztánban széltében-hosszában nyavalyognak a politikusok. Ha nem tetszenek a szabályok, ott kell hagyni a közösséget és azt kell pumpolni, aki így is hajlandó pénzelni az országot.
(vagy ukránbú' óccsó kerozint kell hozatni a magánrepülőbe)
Te mit szólnál hozzá, ha gyereked iskolájában a beadott osztálypénzből a tanár elmenne vacsorázni a családjával, vagy a sógorától rendelne krétát darabonként 1000 forintért mert más bolt nem tudta teljesiteni a kritériumokat.
Te adnál be osztálypénzt a következő hónapban?
Nem elegendő azt mondani, hogy helyes, a jogszerűséget is vizsgálni kell.
A csatlakozási szerződésekben az uniós pénzek nincsenek jogállamisághoz kötve. Meg lehet változtatni, lehet jogállamisághoz kötni, de meg kell vizsgálni, nem kell-e emiatt megváltoztatni a szerződéseket. (Arról nem beszélve, hogy ha valaki az "új" csatlakozási szerződés alapján nem akarna csatlakozni, akkor az eredeti helyzet visszaállítható-e.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!