Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy hiányszakma...

Miért mondják hogy hiányszakma így, munkaerőhiány úgy, amikor nem hajlandóak normális fizetést adni a cégek?

Figyelt kérdés

Az öcsém elkezdett egy asztalos képzést de rájött hogy nem akarja csinálni, ezért abbahagyta és megcsinált egy targonca kezelőit ( OKJ-t is, jogosítványt is, mert a kettő csak együtt érvényes ). Elvileg targonca kezelőből hiány van és egyes internetes hirdetőoldalakon AKÁR 250-300 ezer forintos fizetéssel is várják az embereket.

Na most itt jön az akár. Testvérem be is adta a jelentkezését több céghez, 19 éves, tavaly érettségizett, idén targonca kezelői, munkatapasztalata nincs. Néhány vállalattól visszjeleztek, volt ahová behívták és itt jöttek a pofonok. Az egyik aki "akár 300 ezer forinttal" hirdetett, visszaírni egy emailt, hogy nekik igazából tapasztalt emberre van szükségük, de köszönik a jelentkezést. Egy másik cég aki szintén meglepően magas, bruttó 260 ezer forintot ajánlott elmondta, hogy igazából ez teljesítmény bérezés, az alapja 180 ezer lenne és ha ilyen olyan feltételeknek megfelel, 100% felett teljesít, nincs elmaradása és "a munkáltató teljes mértékben elégedett lesz vele" ( ez nem tudom mit takar, mi alapján lesz valakivel elégedett vagy teljesen elégedett a munkáltató ) , akkor jutalék formájában kaphat +60 ezret havonta, továbbá 20 ezer forint cafeteria jár ( tehát összesen évente 240 ezer forint cafeteria, csak ezt beleszámolták a fizetésbe, így "AKÁR" 260 ezret is megkaphat ). De a csúcs egy mai cég volt: az eddigi tapasztalatok alapján bizonytalanul, de elment egy állásinterjúra, ahol szintén magas, akár 250 ezer forintos bért kínáltak. Majd az interjún megmondták, hogy igazából nem tudnak ennyit adni, mert nincs tapasztalata. Neki bruttó 160-at tudnak ajánlani. Ekkor öcsém emlékeztette őket, hogy minimum a garantált bérminimumot meg kell adni neki, ami bruttó 180. A cég közölte, hogy ők targoncásnak tapasztalt embert keresnek, testvérem árumozgatóként tudják alkalmazni, többnyire kézzel kell pakolni, csak "néha" ( ez nem tudom milyen gyakoriságot takar ) targoncát is kell használni, ezért nem is kell megadni a garantált bérminimumot ( megjegyzés: szerintem ilyen nem létezik, én arra gondoltam hogy fel lehetne őket jelenteni ).

Akkora hiány szakma és olyan magas fizetéssel keresik, hogy a garantált bérminimumnál senki nem ajánl többet és jól látható, az átlag fizetés is bruttó 230 körül van: [link]

Márpedig az átlagba beletartozik a kezdő is, és a tapasztalt is.

A mai után azon gondolkozik hogy kimegy Németországba, mert alapfokú nyelvtudással 2200-2500 eurót fizetnek egy targoncásnak.


De miért mondják a cégek hogy ekkora meg akkora hiány van, amikor nem hajlandóak fizetni?


2018. dec. 18. 19:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
14%

ma 20:10

Facebookon azt is írják, hogy ha továbbosztasz bizonyos posztokat, pénz áll majd a házhoz. Sőt, sok csúnya oldalon azt is mondják, hogy sok tini lány a közelemben szeretne lefeküdni velem.

2018. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

9# a mérnöki fizetés azért ugyanez nettóban... Tehát egy mérnök nettó 250-300-at kap meg. Ő bruttó ennyire számított.

És igen, erre számítottunk, és tudod miért? Mert ezt írták. Mert úgy van hirdetve mindenhol, hogy bruttó 200-300 ezer forint a targoncakezelőknek. Aztán elmegy az interjúra és bruttó 180.

Nézd meg, beírtam google-be hogy targoncakezelői állás, első 3 találat:

[link] ( bruttó 420 ezer )

[link] ( bruttó 200-250 ezer + pótlék )

[link] ( ez mondjuk kicsit nem stimmel, mert megmondják hogy részmunkaidős embert keresnek. Viszont a fizetésük havi 170 órával számolva bruttó 290 ezer forint lenne )


Miért hirdet ennyiért, ha aztán nem ad csak 180-at?

2018. dec. 18. 20:19
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha a munkáltató hazudik az álláshirdetésben, akkor ne csodálkozzon, ha én is hazudok az önéletrajzban.
2018. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Facebookon azt is írják, hogy ha továbbosztasz bizonyos posztokat, pénz áll majd a házhoz. Sőt, sok csúnya oldalon azt is mondják, hogy sok tini lány a közelemben szeretne lefeküdni velem."


Barom. Egy álláshirdetés teljesen más, mint ezek a gyökérségek.

2018. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14-esnek igaza van, az álláshirdetés más. Az álláshirdetés egy törvényileg szabályozott ajánlattétel. Nem lehet azt ígérni, hogy aranypalotában fogsz dolgozni havi 3000 csillió gyémántért, ha valójában lezavarnak a szénbányába.
2018. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Német álláshoz nem kell tapasztalat?
2018. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a magyar gazdaság se nagyon engedi meg azt, hogy itt magas fizuk legyenek.
2018. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

Ez így van, sír minden munkáltató, de megbecsülni egyik sem akarja a melóst, és ezt nem csak anyagilag értem. Mindezt mérnökként, kisebb vezetőként mondom.

De mi, diplomásik is hasonló cipőben járunk, csak nyilván más életszínvonalon. Nekem pl. az fáj, hogy 10 éves mérnöki pályafutással albérletben lakom és 10 éves autóm van. Más szintű probléma nyilván, de akkor is gáz, hogy párszáz km-re innen egy benzinkutas többet keres.

A másik oldalon viszont igaz, hogy a bruttó 300 sok helyen kezdő mérnöki fizetés. Friss képesítéssel senki nem fog top fizetést kapni. A tapasztalat elvárásával sincs gond. Lehet, hogy nagyon nagy értékű árut kell mozgatni. Egy raklapon sokmilliós áru is lehet akár, nem csak néhány rekesz sör.

A teljesítmény alapú bérezés már mindenhol divat, a vezetőktől az utolsó melósig mindenhol a teljesítményen múlik a bér. Ezzel nincs is gond, ha igazságos a rendszer. A 180+60 már nem olyan rossz friss papírral. Jól kell dolgozni, és akkor ott lesz stabilan az a 60 is havonta. Én ezt kezdőnek bevállalnám. Sajnos a cafeteriát elgáncsolta a fidesz, így nem sokat ér, pedig lehetett jó dolgokra használni.

Egyébként meg lassan én is azt mondom, hogy aki teheti, menjen innen, és ne csak a bérek miatt.

2018. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Munkaerőhiány van. Nem találnak embert ingyen munkára, embertelen munkakörbe.

Miért nem? Mert a profit nem itt csapódik le. A multi kiviszi a pénzt, a kicsi meg jellemzően kacsalábon forgó medencés házra költi. Most meg ez visszaütött, mert az ember nem vak. Ha a főnök 20 milliós autót vesz,de tőlem sajnál 20 ezer emelést, akkor kösz,de lépek. Ilyen embernek nem termelek pénzt.

2018. dec. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is látom IT-sként a munkaerőhiányt. Bárhová jelentkeztem, behivtak interjúra vagy fel is vettek volna. Viszont hol a kamerákon csungott egész nap a főnök és a dolgozókat figyelte...hol nem volt fizetve a túlóra...de általában csak nevetséges összeget fizettek. Most 7 hónapot dolgozom Németben. Sporolok. Utána 5 hónap itthon heti 1-2 alkalmi munkával...Ez már inkább élet.
2018. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!