Ha most ilyen az egészségügy meg az oktatás akkor milyen volt Gyurcsány idején?
Annyira szeretnétek átírni a múltat, de hiába a tömény hazugság nem fog sikerülni. A tényeket nem tudjátok átírni bármennyire is szeretnétek.
"A helyzet már a 2000-es évek elején is súlyos volt, ezzel magyarázható, hogy a főváros még a 2002-es önkormányzati választások előtt pályázatot írt ki a János kórház rekonstrukciójára. Nagyvonalú tervek születtek, azután minden maradt a régiben.
Egészen 2007-ig, amikor Buda kulcsfontosságú intézményei sorban estek áldozatul Molnár Lajos-Horváth Ágnes egykori SZDSZ-es miniszterek kórházbezárási terveinek. Észak-Buda ellátási központjának a Szent János kórházat jelölték ki, amely lelakott épületeivel még korábbi feladatait is csak nehézségek árán volt képes ellátni. Ennek az intézménynek kell azóta is a Margit kórház és a Budai Gyermekkórház betegellátási kultúrájához szokott pácienseket fogadni.
Még szembeötlőbb a János kórház sanyarú helyzete, ha a másik budai csúcsintézménnyel, a kiemelten kezelt Tétényi úti Szent Imre kórházzal vetjük össze, amely az egyetlen budai ispotály, amely uniós támogatást is kapott - rekonstrukciója második ütemének nagy részét ebből a forrásból fedezik.
A budai betegek helyzetét tovább rontja, hogy kiesett az ellátásból a Lipótmező (lásd cikkindító fotónkon), az egykori Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) is. Nemcsak pszichiátriai része hiányzik, itt volt az agyérbetegek ellátásának országos központja is. A szélütöttek gyógyításánál pedig a szakértelem mellett a modern diagnosztika és a gyorsaság a legfontosabb szempont.
A stroke-betegek ellátása az OPNI ágyainak megszüntetésével Budán, ezen belül Észak-Budán kritikus helyzetbe került. A tízezer lakosra jutó neurológiai ágyszám az uniós átlag harmadára süllyedt a Duna jobb partján. Az agyérbetegek gyógyítására szolgáló ágyak harmadát, kilencvenből harmincat áttettek a pesti oldalra, az Amerikai úti idegsebészeti intézetbe, ami a távolság miatt sem megfelelő megoldás.
Aggasztó a helyzet a pszichiátriai ellátás terén is. Az uniós országokhoz mérten már a 2007-es kórházbezárási hullám előtt is alacsony volt a magyar ágyak száma, ehhez képest újabb 25 százalékos volt a csökkentés. A betegek jelentős része magánorvoshoz kényszerül, a privátszféra azonban teljesen atomizált, nem szervezték meg az együttműködését az állami-önkormányzati gyógyintézményekkel, ezért a pszichiátriai betegeknél különösen fontos ellátási lánc nem jön létre."
"Indulatokat kavaró várólisták
Öt év a várakozás egy gerincműtétre 2007. 11. 09. (XI/45)
... Ha ma valaki feliratkozik, akkor 2012-ben kap időpontot – azaz öt év is lehet
az Országos Gerincgyógyászati Központban a gerincstabilizációs műtét
várólistája. Természetesen minden érintett bízik benne, hogy ténylegesen ez nem
így lesz, hanem addig történik valami. Varga Péter Pál, az intézmény
főigazgatója lapunknak kifejtette: náluk a várólisták már tíz éve léteznek,
amelyek a megszüntetéséért minden tőlük telhetőt megtesznek. Mint fogalmazott, a
listák hossza igazán április elseje után ugrott meg, mikortól országos szinten
35 százalékkal csökkentették az ortopéd ágyak számát. ...A gerincgyógyászati központban a 66 ortopéd ágyból 28-at szüntettek meg,
pedig az országos ágyszámcsökkentés miatt még több jelentkező lenne a
szolgáltatásokra. Emellett csökkentették a kórház úgynevezett
teljesítményvolumen-korlátját is (adott időszakban elvégezhető műtétek
mennyiségét), így hiába lenne kapacitás több műtétre is, azok nem történhetnek
meg, mert nincs, aki finanszírozza azokat...."
"Az egészségügyi reform eddig
INDEX 2008.02.11. 17:35
...A kormány a Zöld könyvben összegezte a magyar egészségügy helyzetét, és vázolta a problémák megoldására tett javaslatait. Ebben már szerepelnek a vizitdíj, a kórházi napidíj, az egészségbiztosítási felügyelet, az ágyszámcsökkentésre, a gyógyszerfogyasztás korlátozására és a gyógyszerárversenyre vonatkozó elképzelések. A könyvet 2006 augusztus végén rövid társadalmi vitára bocsátották, sok szakmai szervezet elmondta a véleményét, de a kormány a saját útját járta.
...Az egészségügyben működő szakmai kamarákról szóló 2006. évi XCVII. törvény egyik legfontosabb része a kötelező kamarai tagság megszüntetése volt. Ezzel próbálták gyengíteni a reformot élesen ellenző orvosi és a gyógyszerészkamarát. ...
Kérdező, szerettem volna, ha megérted, de már nem. Aki csak szapulni tud és minden második szava mások gyalázása, nem érdemel ismeretet.
Előbb próbáld megérteni, hogy valaminek az ellenzését méltóságának megsértése nélkül is ki lehet fejezni. Én például Gyurcsány Ferenc kormányra kerülését az ország közel tízmillió lakosa közül a második legrosszabb esetnek tartanám. Ettől még nagyon okosnak tartom, csak éppen a jellemében találok olyasmit, ami számomra indokolja, hogy ne akarjam kormányon látni. De ettől még nem tartom csótánynak. Ahogy téged se.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!