Miért szidják annyira a Fideszt mostanság ezen az oldalon, különösen a választások után?
A kérdés nem provokatív jellegű, és előre le is szeretném szögezni, hogy nagyon ritkán/egyáltalán nem szoktam politizálni.
Kultúrált módon megfogalmazott válaszok, vélemények érdekelnek.
Akkor jöjjön a lényeg: Alapvetően két fő pontban fejteném ki a mondandót. Válaszolni lehet akár külön az egyik pontra is, vagy mindkettőre, attól függően ki miben érintett.
Első pont:
Jónéhányan nehezményezték pl. hogy miért nem került sor kormányváltásra. Még a politikai ellenzék is képes arra, hogy a legkülönbözőbb szakértői vizsgálatoknak szorgalmazzon, választási csalást feltételezve.
Véleményem szerint ez, különösen milliós nagyságrendű differenciánál nem indokolt, realitása nincs.
Másrészt úgy gondolom, kormányváltás csak úgy érhető el, ha értelmes alternatíva tartható számon ellenzékként, nagy stabilitással és összetartással.
Jelenleg ilyen ellenzék nincs, a választások utáni folyamatos lemondások, az ellenzékek közötti egymásra való mutogatások és a gyűlöletkeltések is egyértelműen az instabilitás és az elaprózódás jelképeit tükrözik.
Ebből viszonylag nem nehéz megállapítani az önálló kormányzásra való alkalmatlanságot, ezen túl pedig
-az együttműködés és az egymást való támogatottság
hiányában- az esetleges koalíció létrejövésének lehetetlenségét.
Második pont:
Nagyon sokan szeretik hangoztatni véleményüket az alacsony oktatási és egészségügyi szinvonal tekintetében.
Ebben részben igazat is adok, de soha nem értem, miért a Fidesz okolandó ebben. Gondoljuk meg, az egészségügy, ha tetszik, ha nem , 15 éve is ugyanilyen (rossz) volt mint most. Sőt 2002 és 2010 között még egy lapáttal rátettek, de ez már rég volt, és el akarják felejteni.
Akkoriban sem volt semmilyen egészségügyi program, sőt külön vizitdíj bevezetésére is sor került.
Az oktatás tekintetében pedig szintén a 2002-2010 közötti időszak volt az, amikor szétverték azt. Bár a magyar oktatást a rendszerváltás óta elég sok megvonás érte, a fenti 8 év volt, amelyik a végső lökést adta.
Iskolaösszevonások, a szakképzés leépítése, anyagi elvonások, tömegképzés bevezetése a felsőoktatási intézményekben.
Nem értem soha, hogy az előző kormány hibáit miért a mostanira kell rákenni.
Kétségtelen, hogy ezek a hibák javítandók, de ez nem megy egyik napról a másikra, még egy kellő elhivatott korménynál sem.
Az utóbbi 8 évben meglátásom szerint a Fidesz elég sokat tett az oktatásért. Nagyon sok új iskola épült, több régi oktatási intézményben korszerűsítették a fűtési hálózatot,
kezdik rendbe tenni folyamatosan a szakképzést, ugyanis jelenleg fontos kérdés a szakmunkaerő.
Ha jól emlékszem a Széchenyi terv is az utolsó 8 év munkájának része, amelynek keretében pl. nagyon sok középiskolai és egyetemi jegyzet juthatott napvilágra.
Úgy gondolom, már ez is nagyfokú fejlődés a korábbiakhoz képest, és az ilyen jegyzetek számos egyetemi hallgató sikeres felkészülését könnyíti meg, segíti elő.
Bér kommentelők.
Céljuk a hisztéria keltés, negatív hangulat generálás, pesszimista "depressziós" válaszok és kérdések kiírása/válaszolása.
Ez egy kiegészítő állás, ők ezét kapnak némi juttatást havonta, hogy bomlasszák a tömeget.
gusztustalan gyűlölködő, negatív kampányt folytattak az összes állami média, TV2, Origó és társai nyilvánvaló hazugságokat olvastak be "tényként" minden nap minden hiradóba, minden műsorban. plusz még a fene tudja hány milliárdos lejárató plakát kampány, tele volt az ország
undorító volt az egész, én ezt a bandát nem tudom "megszeretni"
Hangos, erőszakos kisebbség, olvashattad ilyen véleménnyel vannak azokról, akiknem voltak kormányellenesek és nem az ellenzékre szavaztak.
Pontosan ezért hangoztatták kevesen, hogy fideszre fognak szavazni.
Az ellenzék kommentelői előtte ugyanígy mocskolódtak, csak akkor sokkal nagyobb arccal, mert elhitték amit kitaláltak, hogy mindenki más is úgy utálkozik, mint ők és kormányváltást akar - ráadásul pont olyan új kormányt, mint amilyet ők akarnak.
Most annyiban változtttak, hogy egymást IS átkozzák, mocskolják, nem csak a fideszeseket és újabbnál újabb meséket találnak ki a vereség magyarázatára..
Egy dologban azonban tévedtél:
a Széchenyi terv 1999-ben indult, annak keretében épült rengeteg fűrdő az országban pl. és a széchenyi kártya volt kitalálva a kisvállalkozásoknak olcsó és gyors állami kölcsönpénzre, hogy beindulhasson a gazdaság.
Most a második Széchenyi program valósul meg, másféle tartalommal, de a cél azonos: gazdaságélénkítés.
Mindkettő sikeres volt.
Első pontod:
1) Az nem a mi hibánk, hogy az ellenzék béna. Attól még lehet pont ugyanolyan rossz véleménnyel az ember a Fideszről. Ha egy tőlem teljesen független szervezet bénán mond ellent valaminek, akkor nekem egyet kell értenem azzal a valamivel automatikusan? Nem hiszem. A Fidesz kritikájának semmi köze az ellenzéki pártokhoz.
2) Oroszországban és körzetében állandó ez a "de nincs senki más" dolog. Egy normális országban ha valamire van kereslet, márpedig van, akkor elkerülhetetlenül kialakul a kínálat is. Kormány túlsúly a médiában, beépített fideszesek az ellenzéki pártokban, sok dolgot lehet mondani oknak. De egy dolog teljesen nyilvánvaló, a magyar politikai élet nem egészséges. Olyan nincsen, hogy valakit az ország fele gyűlöl, és fölényesen nyeri egyik 2/3-ot a másik után.
3) Ez a "kormányzásra való alkalmasság" a legnagyobb bullshit kitaláció a bullshit kitalációk történelmében. Mióta világ a világ, emberek választottak meg lovakat, kutyákat, retardáltakat, vagy éppen senkit, van ahol éveken át elhúzódott a kormányválság. Aztán nem lett semmi probléma belőle. A kormányzás nem úgy működik, hogy ha nem te vagy Sztálin, akkor totális káoszba borul az ország.
Szóval az ellenzéki pártozás remek, csak 1) irreleváns, 2) csak bizonyítja, hogy a Fidesz-kormányzás mennyire nem egészséges és 3) nagyrészt azon a fals feltételezésen alapul, hogy csakis az erős kezű központosított autoriter vezető "alkalmas" a kormányzásra.
Második pontod:
Emlékeim szerint a Fidesz kormány találta ki a röghöz kötést, csökkentette a felvettek számát, drasztikusan csökkentette a felsőoktatás állami támogatását, idióta ideológiával átitatott állami könyveket kényszerített mindenkire, semmibe vette az egyetemi autonómiát a kancellárok kinevezésével, kivette az iskolákat az önkormányzatok alól, és a KLIK alá helyezte őket, stb.
Az MSZP-kormány kb. semmit nem csinált az oktatással. A Fidesz-kormány egy nagyon is tudatos átalakítást csinált, azzal az egyetlen céllal, hogy mindent és mindenkit ők irányítsanak. Az előbbi elég gáz, az utóbbi vérforraló.
+Az MSZP egy gyenge kormány volt, a Fidesz pedig minden és mindenki teljhatalmú ura és parancsolója. Egyik esetben ha csúszik le az oktatás, az elég más, mint másik esetben.
++Nem tudom, mennyire követted a Fideszes ezer milliárdokat. Igen, felívelő világgazdaságban élünk, néha újítanak fel iskolákat is. Ééééés ennek a sokszorosát lopják el.
"Ebben részben igazat is adok, de soha nem értem, miért a Fidesz okolandó ebben. Gondoljuk meg, az egészségügy, ha tetszik, ha nem , 15 éve is ugyanilyen (rossz) volt mint most."
De 8 éve ők vannak kormányon, ennyi idő alatt én jobban helyre tettem volna őket, pedig egyiknek sem vagyok a szakértője. (De ezek nem is fontos területek, inkább lopjunk, meg költsünk inkább a sportra....)
Az első ponthoz pedig: A kétharmad múlhatna az újraszámláláson (vagy még inkább ha nem csaltak volna az ukránokkal és más módokon pl. szavazatvásárlásokkal és zsarolásokkal).
+ Egyébként a mai magyar oktatás múlt századi, korszerűtlen, szóval nem segít rajta ha ebben a modellben maradva költünk rá többet, vagy adunk ki jegyzeteket.
Az első ponttal részben egyetértek, valóban nem valami erős ez a mostani ellenzék. Tény, hogy az elmúlt 8 év alatt nem igazán csináltak semmi eredményeset, sokkal többet kellett volna tenniük. Ugyanakkor azért azt is tegyük hozzá, hogy a fidesz ott lehetetleníti el az ellenzéket, ahol csak tudja. Elég a jobbik lejáratására gondolni ebben a kampányidőszakban, a fideszes médiából más sem ömlött rá az emberekre, csak a migránsozás és ez. És akkor még nem is beszéltünk a választási rendszer átalakításáról, ami szintén nem az ellenzéknek kedvez.
A második ponttal pedig az a baj, hogy semmi értelme. Tegyük fel, hogy igazad van, és tényleg a fidesz előtti 8 év hibája volt minden, amit állítasz. Viszont nem értem mi ez a relativizált politika, hogy hát a 2002-2010-es időszak rosszabb volt, akkor maradjon ez. Ez nem így működik, nem kell tűrni a rosszat csak azért, mert most picivel jobb a helyzet, mint korábban. Így aztán soha nem fog változni semmi.
A másik az, hogy nagyjából 2010-től világszinten egy elég látványos gazdasági fellendülés kezdődött el, amihez képest a fidesz eléggé gyengén szerepelt. Elég megnézni a környező országokat, hogy mennyivel gyorsabb volt a növekedésük üteme a miénkhez képest.
Arra már nem is akarok nagyon szót fecsérelni, hogy mennyi minden hülyeségre költi a kormány a pénzt, még te is beismered, hogy milyen állapotban van az egészségügy. Ha kicsit is átcsoportosítaná a kiadásokat a kormány, máris meg lenne oldva ez a probléma (legalábbis kevésbé lenne súlyos). Egészségügyi program egyébként most sincs, sőt, semmilyen más program sincs.
Az oktatást pedig másként látom, szerintem egyre inkább leépíti a fidesz, egyre kevésbé színvonalas a magyar oktatási rendszer, nagy reformokat kéne bevezetni ott.
A kormány külpolitikája, a demokrácia leépítése külön megérne egy misét, ha minden más rendben lenne az országban, még akkor is elég súlyos lenne ez a probléma, nem hogy így. Ja, és a rekordméretű korrupcióról ne is beszéljünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!