Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják annyira a...

Miért szidják annyira a Fideszt mostanság ezen az oldalon, különösen a választások után?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokatív jellegű, és előre le is szeretném szögezni, hogy nagyon ritkán/egyáltalán nem szoktam politizálni.


Kultúrált módon megfogalmazott válaszok, vélemények érdekelnek.


Akkor jöjjön a lényeg: Alapvetően két fő pontban fejteném ki a mondandót. Válaszolni lehet akár külön az egyik pontra is, vagy mindkettőre, attól függően ki miben érintett.


Első pont:


Jónéhányan nehezményezték pl. hogy miért nem került sor kormányváltásra. Még a politikai ellenzék is képes arra, hogy a legkülönbözőbb szakértői vizsgálatoknak szorgalmazzon, választási csalást feltételezve.


Véleményem szerint ez, különösen milliós nagyságrendű differenciánál nem indokolt, realitása nincs.


Másrészt úgy gondolom, kormányváltás csak úgy érhető el, ha értelmes alternatíva tartható számon ellenzékként, nagy stabilitással és összetartással.


Jelenleg ilyen ellenzék nincs, a választások utáni folyamatos lemondások, az ellenzékek közötti egymásra való mutogatások és a gyűlöletkeltések is egyértelműen az instabilitás és az elaprózódás jelképeit tükrözik.


Ebből viszonylag nem nehéz megállapítani az önálló kormányzásra való alkalmatlanságot, ezen túl pedig

-az együttműködés és az egymást való támogatottság

hiányában- az esetleges koalíció létrejövésének lehetetlenségét.


Második pont:


Nagyon sokan szeretik hangoztatni véleményüket az alacsony oktatási és egészségügyi szinvonal tekintetében.


Ebben részben igazat is adok, de soha nem értem, miért a Fidesz okolandó ebben. Gondoljuk meg, az egészségügy, ha tetszik, ha nem , 15 éve is ugyanilyen (rossz) volt mint most. Sőt 2002 és 2010 között még egy lapáttal rátettek, de ez már rég volt, és el akarják felejteni.

Akkoriban sem volt semmilyen egészségügyi program, sőt külön vizitdíj bevezetésére is sor került.


Az oktatás tekintetében pedig szintén a 2002-2010 közötti időszak volt az, amikor szétverték azt. Bár a magyar oktatást a rendszerváltás óta elég sok megvonás érte, a fenti 8 év volt, amelyik a végső lökést adta.


Iskolaösszevonások, a szakképzés leépítése, anyagi elvonások, tömegképzés bevezetése a felsőoktatási intézményekben.


Nem értem soha, hogy az előző kormány hibáit miért a mostanira kell rákenni.

Kétségtelen, hogy ezek a hibák javítandók, de ez nem megy egyik napról a másikra, még egy kellő elhivatott korménynál sem.


Az utóbbi 8 évben meglátásom szerint a Fidesz elég sokat tett az oktatásért. Nagyon sok új iskola épült, több régi oktatási intézményben korszerűsítették a fűtési hálózatot,

kezdik rendbe tenni folyamatosan a szakképzést, ugyanis jelenleg fontos kérdés a szakmunkaerő.


Ha jól emlékszem a Széchenyi terv is az utolsó 8 év munkájának része, amelynek keretében pl. nagyon sok középiskolai és egyetemi jegyzet juthatott napvilágra.


Úgy gondolom, már ez is nagyfokú fejlődés a korábbiakhoz képest, és az ilyen jegyzetek számos egyetemi hallgató sikeres felkészülését könnyíti meg, segíti elő.



2018. ápr. 10. 22:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%

Bár a kérdésedbő világosan látszik, hogy nagyonis szoktál politizálni és épp most is azt teszed, megpróbálok ugyanazon ál-naiv módon válaszolni:


1. Első pont:


Először is nem a kormányváltás a fő kérdés, amikor választási csalásokról, vagy aránytalanságokról beszélünk!


Minden választónak joga van arra, hogy a szavazata fölött rendelkezzen, azt oda juttassa, ahova akarja. A választási csalások kivizsgálása, illetve ilyen esetekben a szavazatok újraszámolása akkor is demokratikus minimum, ha nem változtat az erőviszonyokon. Egyetlen szavazat elcsalása is bűn, amely törvénybe ütközik, és PONT. A választási csalások felderítése nem a pártok, hanem a választók iránti kötelező tiszteletből, jogaik tiszteletben tartásából kell fakadjon. Ezen nincs mit vitatkozni. Ha csak egyetlen mandátumot is csaltak el, azt az egyet is fel kell deríteni, mert azzal nem a pártok, hanem a szavazópolgárok alapvető jogait sértette meg az elkövető!


A mások probléma az aránytalan választási rendszer. Senki nem gondolja, hogy pillanatnyilag nem a Fidesznek kellene kormányoznia, de a választópolgárok maradék 52%-át, aki nem rájuk szavazott, megilletné az arányos képviselet a magyar Országgyűlésben!


Mindenki elismeri, hogy a Fidesz a legerősebb párt, így nekik kell kormányozniuk jelen helyzetben. De az továbbra is érthetetlen, hogy a szavazatok 48%-a miért eredményezheti a mandátumok 68%-át a parlamentben, és a maradék 52% miért kaphat csak 32%-os képviseletet a parlamentben.


Hol arányos ez? Miért ér többet a te szavazatod az enyémnél? Hol itt az egyenlőség???? Ha a te egy szavazatod 0,0004 képviselői mandátumot ér, az enyém miért csak 0,0002 képviselői mandátumot?



2. Második pont:


Abban igazad van, hogy az előző kormány hibáit nem szabad a mostanin számonkérni (igaz, a mostani összetételét még nem is ismerjük).

De az ugye feltűnt, hogy a mostani, negyedik Orbán-kormányt megelőző kormányt harmadik Orbán-kormánynak hívták, az azt megelőzőt pedig második Orbán-kormánynak?


Minthogy az előző kormányt, meg az azt megelőzőt is ugyanaz a miniszterelnök vezette mint a mostanit, és ugyanazon pártok (Fidesz, KDNP) alkották, mint a mostanit, elég életszerű a kormányfőn és a kormánypártokon számonkérni az elmúlt nyolc év eredményeit...


Szerinted meddig életszerű még a Horn-, Medgyessy-, Gyurcsány- vagy Bajnai-kormánnyal takarózni, két mandátumnyi kétharmados kormányzás után, és a harmadik küszöbén?!


A következő ciklus végén ugyanezt a képtelen szöveget nyomod majd le, vagy van azért egy időbeli határ, ami után már az aktuális kormányon kéritek számon ti is a teljesítmény hiányát? Hol ez a határ fideszes szemmel? Azt látjuk, hogy nem nyolc évnél, de hol? Tizenkettő után már beszélhetünk a Fidesz-kormány megvalósításairól is, vagy csak majd tizenhatnál, esetleg csak húsznál?


Mondjuk úgy a hetedik kétharmados Orbán-kormány idején szóba lehet már hozni az ő felelősségüket, vagy akkor is Gyurcsány lesz mindenért a hibás, meg a huszonnégy évvel ezelőtti "zelmúltnyócév"?


Mondjuk három, egymást követő hathetedes vagy nyolckilencedes Orbán-kormányzás után esetleg számon lehetne kérni Orbánt is a kormányzásáért, vagy akkor is Bajnai, Gyurcsány, Medgyessy, Horn lesz a sláger?!


Meddig lehetnek az egykori szocialisták a hibásak azért, mert Orbánnak szegénynek nem sikerül alkotmányozó, kétharmados többséggel normálisan kormányozni, úgy, hogy az államelnök, a házelnök, a legfőbb ügyész, az alkotmánybíróság elnöke és tagjainak kétharmada, a budapesti főpolgármester, az ország polgármestereinek 95%-a és minden megyei közgyűlés többsége Fideszes?


Ennek tükrében 2022-ben mondjuk már fel lehet vetni Orbán és a Fidesz felelősségét az egészségügy vagy az oktatás helyzetét illetően, vagy inkább várjunk 2026-ig, esetleg 2030-ig?


Különösen annak fényében kérdezem, hogy az egészségügy reformjára irányuló utolsó komoly próbálkozást a Fidesz még ellenzékből kaszálta el, népszavazással, kijelentve, hogy nem szabad privát tőkét bevinni az egészségügyi rendszerbe (ami eddig az egyetlen életképes javaslatnak hangzott), és döbbenetes elvárás 300 forint vizitdíj befizetése az egészségügyi szolgáltatás igénybevételekor, tisztán, adózva, fehéren (inkább fizessünk továbbra is feketén több tízezer forint hálapénzeket!)...


Szóval miután az utolsó életképesnek hangzó reformkísérletet a Fidesz elkaszálta ellenzékből, talán nem olyan orbitálisan nagy elvárás, hogy legalább kormányon legyen szíves már egy működőképes ALTERNATÍVÁT megfogalmazni, így a harmadik, kétharmados ciklusuk kezdete tájékán - vagy legalább annak vége előtt...


A Fidesz arra képes volt, hogy megtorpedózzon egy reformjavaslatot, még mielőtt arról kiderülhetett volna egyáltalán, hogy életképes-e vagy sem, de arra nem volt képes, hogy akár akkor ott, rögtön, ellenzékből, akár az elmúlt két ciklusa idején, akár most, a harmadik ciklusa kezdetén megfogalmazzon egyetlenegy, legalább elméleti síkon működőképesnek hangzó alternatívát, vagy ne adj'isten el is kezdje megvalósítani!


A Széchenyi terv az első Orbán-kormány idején létezett, 1998 és 2002 között.


Amit most ÚJ Széchenyi tervnek gúnyolnak, az valójában AZ EURÓPAI UNIÓ FELZÁRKÓZTATÁSI PROGRAMJA, ami 90%-ban Európi Uniós forrás, 10%-ban önrész (magán, vagy önkormányzati forrás, esetleg pár százalék kormányzati támogatással kiegészítve).


Az a Fidesz gusztustalansága, hogy ennek az "Új Széchenyi terv" gúnynevet adta, azt a látszatot keltve, mintha bármi köze is lenne az egykori Széchenyi-tervhez, ami még valóban kormányzati pénz volt.


Attól azonban, hogy erre felqrnak egy logót, egy magyar zászlót és egy mottót ("Magyarország megújul"), és csak mintegy harmadlagosan, a végére teszik ki az EU-zászlót (így: [link] ATTÓL EZ MÉG EU-PÉNZ, ha tetszik, ha nem.


A vicces az, hogy UGYANEZT az EU-s programot, ugyanezekkel a feltételekkel működtetik a környező országok is. Ha átlépsz Szlovákiába vagy Romániába, az ilyen forrásokból megvalósult projekteknél ugyanilyen kis táblákat fogsz találni, azzal a különbséggel, hogy nincs pofájuk rátenni a szlovák vagy a román zászlót, és úgy tenni, mintha kormányzati forrás lenne, ami EU-támogatás.


Mindenütt adtak a projektnek egy rövid fantázianevet (Romániában pl. REGIO program), de csak EU-zászlót tesznek ki az információs felületekre, és azt a szöveget, hogy a kezdeményezés az Európai Unió finanszírozásával valósult meg.



Egyedül Magyarország kormánya tud olyan gusztustalan és visszataszítóan gátlástalan lenni az egész régióban, hogy fantázianévnek egy saját korábbi kormányprogramja elnevezését adja, és azt a látszatot kelti, hogy az EU-s forrásból történő fejlesztéseket a kormánynak köszönhetik - miközben ádáz harcot vív és uszít az Európai Unió ellen.


Ez az undorító stratégia viszont remekül bejön, csak megfelelő kormányzati elvtelenség és gátlástalanság kell hozzá: lám, te is azt hitted, hogy az "Új Széchenyi terv" az egykori "Széchenyi terv" folytatása, és a magyar kormánynak érdemi köze van hozzá... Hát nincs.

2018. ápr. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%
Én sem értem, pedig jó tolvaj emberek társulata
2018. ápr. 11. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
59%

Én csak ennyit tennék hozzá:

[link]


Azt hiszem itt a kérdésedre a válasz! :D

2018. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
0%
Biztos ő lesz a világ leggazdagabb emberek . El is hiszitek nem?😂
2018. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
27%
Miért? Mert egy cionista retardált életképtelen cigány szar bagázs az egész. Rácseszett az ország megint.
2018. ápr. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%
Izraelből már meg kapták a gratulációt, meg a ukázt, épülhetnek a lakóparkok és jöhetnek a rejtett munkaerők.
2018. ápr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!