Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit szóltok hozzá hogy a...

Ti mit szóltok hozzá hogy a kormány meg akarja emelni az olimpikonok életjáradékát?

Figyelt kérdés
Én annyit hogy megemelhetnék az én fizetésem is a háromszorosára mert úgy néz ki van itt pénz bőven.
2018. nov. 23. 23:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%

Az olimpikonoknak vannak szponzoraik, részt vesznek komoly díjazással járó versenyeken, kapnak sok pénzt az olimpiai érmek megszerzésekor, senki sem tartja őket vissza attól, hogy ezt a több millió forintot + az eddigi életjáradékot jól befektessék. Lásd az úszóiskolák.

Értem, hogy éveken át edzettek minden nap, "dicsőséget" hoztak az országnak, de rengeteg olimpikon van, aki emellett tanult is (pl. vízilabdázók között sok a doktori fokozatot szerzett). Még ha nem is tudtak munkatapasztalatot szerezni mert huszonéves korukban edzettek, versenyekre jártak, az aktív, versenysport időszak befejezése után gond nélkül el tudnának helyezkedni. Melyik vállalat ne venne fel szívesen egy tapasztalat nélküli olimpikont? Aki éveken keresztül rendszeresen, keményen sportol, az kitartó, megbízható, küzd, stb. + elég jó reklám a cégnek.

Nagyon nem értek vele egyet, hogy többmillió ft-ot kapjanak havonta azért, mert 10-20 éven át sportoltak. Az ő döntésük volt, vállalták a kockázatot, hogy nem lesznek élsportolók. Nem a pénzért tették, hanem azért mert szerették azt a sportot amit űztek. Azokkal mi van, akik ugyanúgy küzdöttek, mondjuk még ki is jutottak az olimpiára, de nem nyertek érmet mert mondjuk 1 másodperccel lemaradtak a legjobbtól? Ők semmit nem kapnak. Miért is kellene annak kapnia havonta több milliót, akinek egyébként is elég sok pénz összejött a hírnévből, a versenyekből? Mások egy élet munkájával se keresnek meg annyit, amit az olimpikonok néhány év alatt kapnak. Mert ők nem sportoltak, hanem tanultak és dolgoztak.

De rendben, kapjanak az olimpikonok (bár továbbra sem értem miért), de akkor mondjuk 200ezer ft támogatást, ne milliókat.

2018. nov. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Habár tisztelem és szeretem az olimpikonokat, és mindig szurkolok nekik, de ez megint egy polgárpukkasztó túlzás. Kapnak ők épp elég pénzt. De persze Orbán már nem tudja hova szórja a pénzt amit a magyaroktól meg az EU-tól elszed.
2018. nov. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

Már meg ne haragudj de ilyet az mond aki nem tudja min megy át valaki mire olimpikon lesz. A testvérem olimpikon szóval pontosan tudom hogy megy ez:

1. A felszerelés amit bizony magának vesz meg az első években, és ez nem két forint! Ha (ha!) eljut odáig hogy végre látnak benne potenciált, akkor évente-kétévente kap egy bizonyos összeget ruhákra. Ez átlagosan egy jó minőségű edző cipőre, két pólóra, egy nadrágra, egy melegítő felsőre elég. Arról ne is beszéljünk hogy ha a felszerelésük rongálódik valamennyi százalékot nekik kell a javításra fordítani.

2. Helyes táplálkozás és vitaminok: Szakember által írt diétát követnek, ehhez pedig meg kell venni a jó minőségű alapanyagokat. Vitamint is szednek, igaz ugyan hogy kapnak promós anyagokat 1-2-3 évente, de az max 2-3 hónapig tart ki ha rendszeresen szedik, a többit maguk veszik meg.

3. Az idő: A testvérem 15 éve kezdte a sportot amit űz. SEMMIRE nincs ideje 10 éve. Reggel 7-8tól van edzésen délig, és délután is megy még vissza. Ha nem itthon van edzésen akkor edzőtáborokba(amik gyakran fizetősek), versenyek(igaz nem gyakran de elő fordul hogy az utazást maguknak kell finanszírozni.)

4. Lemondások: Az egész életüket erre teszik fel, emiatt rengeteg mindenről mondanak le. Gondolok itt apróságokra: finom de egészségtelen ételek, bulizás, ilyesmi, persze persze ők is kiveszik ezekből a részüket de korántsem annyira mint amennyire szeretnék. És akkor ami nem apróság: Két hónapja született családtagot egyszer látta eddig a testvérem mert mindig valami sportos dolog közbe jött neki mikor lehetett volna rá alkalom.


Ezek után nem hiszem hogy sajnálni kellene tőlük azt a pénzt, amit azzal keresnek meg hogy kis hazánkat az élre próbálják vinni! :)

2018. nov. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Ez mind nagyon szép és jó 4-es, csak az a baj hogy az olimpikonság nem viszi előbbre az országot. Tiszteletreméltó aki kijut az olimpiára, én már csak tudom, hatalmas sportrajongó vagyok, volt hogy hajnal 3-kor felkeltem nézni Szilágyi Áront vagy Hosszú Katinkát. De ők egyrészt meg is kapják érte a milliókat már az érem átvétele után közvetlenül, másrészt meg az olimpiai éremmel nem lesz előrébb a gazdaság, az életszínvonal. Szépen csillog, meg büszkék vagyunk rájuk, de ne ez legyen már a prioritás, mikor az oktatás, egészségügy, szociális szféra romokban. Lehetne abból a pénzből növelni mondjuk az ápolók, tanárok, mentősök, pékek, aszfaltozók stb. béreit is. Tudod te például mit csinál egy ápoló? Lehetséges hogy kemény dolog hajnali 4-kor edzésekre járni meg magadnak venni a bio cuccokat, de hidd el hogy hajnali 3-kor a szart lapátolni a betegek alól meg a hányást mosni róluk, a véres gézt cserélni vagy éppen bent lenni a fertőző betegek osztályán, vagy éppen egy mentőautó volánjánál repeszteni át a belvároson napi 10 órában, amikor minden perc az életébe kerülhet annak aki hátul van. És akkor még nem is aszfaltoztál a nyári 40 fokos napsütésben. És mindezt nem milliókért, mint az olimpikonok, hanem 100-120 ezerért havonta. Tudod van az a kifejezés hogy prioritások. Sajnos nem vagyunk olyan fejlett és anyagilag elengedett ország hogy a sportolókat tömjük ki pénzzel (még ha ez is történik), amikor az alap dolgokra sem futja. Viszont ha szigorúan választani kéne hogy mondjuk a focisták kapjanak-e milliókat, vagy az olimpikonok, akkor nyilván utóbbi. Ami a leginkább felháborító, mikor az ingyenélő falábú csürhe annyit keres hogy nem tudja mire költse. Dzsudzsák Bazsika is elsőként vett itthon 2018-as Bentleyt, de sajnálom szegényt... Na az tény hogy az olimpikonok nagyságrendekkel jobban megérdemelnék.
2018. nov. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Nem értek vele egyet, Bár az állami költségvetést tekintve aprópénzről beszélünk, lenne jobb helye is annak a pénznek.
2018. nov. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

4-es vagyok, kaptam egy személyes üzenetet ami így szólt:


"Egy orvostan hallgató 6 évig jár egyetemre, reggel 8-tól este 6-ig folyamatosan órája van, mellette rengeteget kell tanulnia, nincs ideje semmire. Ez után még legalább 4-6 évig nem orvos, csak rezidens, ezalatt kiszúrják a szemét szánalmas 180ezer!! forinttal, ami mellett embertelen munkakörülmények között kell dolgoznia, ügyelnie, stb. Ha végre orvos lesz, akkor még többet kell dolgoznia, ügyelnie, de legalább innentől kezdve a fizetése csodálatos 205ezer forint. Ennyi pénzért dolgozza ki a belét mert orvos hiány van, gyógyít, életet ment. Ezek mellett ne magyarázd be senkinek hogy egy olimpikon megérdemel a szponzorpénz, nyereménypénz mellett havi több millió forintot, ráadásul semmilyen értéket nem állít elő azon kívül hogy 2 hétig benne lesz a hírekben ha nyer egy érmet. Hurrá."


Annyi hozzáfűzni valóm van hogy azért mert egy orvos keveset kap akkor kapjon keveset egy olimpikon is? Mindenki a saját pénztárcájába nyúlkáljon, nem kell sajnálni a másét!

2018. nov. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
#8: Arra nem válaszoltál, hogy egy sportoló milyen értéket állít elő. Ha vannak szponzorok, akik megfizetik, vagy annyi pénzdíjat tud nyerni versenyeken, hogy a költségeket levonva is jól megél belőle, akkor felőlem sportoljon. De ha nem, akkor nem az állam csöcsén kellene lógni, hanem keresni valami munkát amiből meg tud élni, ha már a sportból nem sikerült.
2018. nov. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

"Annyi hozzáfűzni valóm van hogy azért mert egy orvos keveset kap akkor kapjon keveset egy olimpikon is?"


Igen, mert így igazságos.

2018. nov. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Privát üzenet a 8-astól:


"Ki vagy te hogy ilyen hangnemet engedj meg magadnak?! Ilyet az kezd el lefirkálni aki irigy! Az orvos nyugodtan választhatta volna hogy sportoló lesz, ahogy a sportoló is hogy orvos lesz! Nem az olimpikonok hibája hogy keveset keresnek az orvosok! Nem itt kell irigykedve puffogni, lehet menni szakmát váltani!"


Mi lenne ha a sportolók nem több milliót kapnának hanem mondjuk csak 1 milliót, és a kezdő orvosok is kapnának 200ezer forint fölött?

Majd gyógyítson meg téged a sportoló mert az orvosok szakmát váltottak. Idióta.

2018. nov. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Konkrétan mennyi emelésről van szó? És mindenkinek, vagy nem? Mennyit kapnának akkor összesen?
2018. nov. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!