280ezer jelenlegi aláírás nem kevés az Európai Ügyészséghez való csatlakozásért? Hol lehet egyébként aláírni?
A 280 ezer nagyon kevés.
De ez még csak nem is azért gyűlik, hogy csatlakozzon az ország hozzá, hanem hogy legyen róla szó a parlamentben. Aláírásgyűjtéstől nem fog az ország egy ilyen szervezethez csatlakozni, csak ha ilyen döntést hoz róla a parlament. Azt meg nem fog, mert baromság.
Ha Hadházyék összegyűjtik a megfelelő számú aláírást akkor orbánéknak el kell rendelni a szavazást, nincs mérlegelési lehetőségük.
Én támogatom őket mert a korrupció már olyan mértékben van jelen a mostani kormányban hogy az már súlyosan károsítja Magyarországot, és nem látszik akarat a felszámolására, sőt egyre jobban rátelepszik az országra. Ezt a korrupciót már a Magyar hatóságok nemtudják felszámolni, Ezért fontos ez az aláírás gyűjtés.
#3
Miért baromság?
Mert
1. még nem létező szervezetről beszélünk, csak 2020-ban fogják elindítani
2. lesz egy újabb bürokratikus szint, az Európai Ügyészségnek nevezett hivatal, ami ezután is a nemzeti ügyészségeket fogja használni a nyomozásokhoz, csak leválasztanak egyes ügyészeket és azokat ők irányítják majd
3. az Európai Ügyészség tagjait egy 12 fős BIZOTTSÁG fogja megválasztani, olyan bizottság, amely az E tagállamok nagysága révén áll össze - vagyis a kisebb tagállamoknak nem lesz beleszólásuk abba, ki kerüljön megválasztásra. Abba sem, hogy ki legyen ezen 12 tagú bizottság tagja, aki jogot szerez az Európai Ügyészség tagjainak kiválasztására. Vagyis van az EU parlamentben választott képviselőnk, de tőlük teljesen függetlenül létrejött egyéb szervezetekből kerülnek ki azok akik dönthetnek az ügyészség tagjairól (Európai Számvevőszék, EU Bírósága) amiket szintén hasonló módon, a tagállamok méretéhez igazítottan választanak meg és nem a választók delegálták oda őket.
4. Működik több szervezet is már régóta, amiknek ugyanez a feladata, hogy feltárják az uniós pénzekkel történt visszaéléseket, majd a nemzeti szervekkel együttműködve dönthessenek arról, hogy ezen esetekben mi történt, ki a felelős. Amennyiben az OLAF pl. úgy ítéli meg, hogy visszaélés történt, akkor visszaveszik azt az uniós pénzt. Így történik ez nálunk a 4-es metró csalásával kapcsolatban is, ezért félő, hogy akár 100 milliárdos tételt kell visszafizetni. A büntetése a csalóknak ezek után ugyanúgy nemzeti hatáskörben történik, mint ahogy majd történni fog ha működni kezd az Európai Ügyészség. Vagyis attól nem fogjuk tudni Demszkyéket lecsukatni, hogy lesz egy újabb bürokratikus szervezet, egy újabb "ügyészség", ha a magyar bíróság nem fogja úgy megítélni, hogy a magyar törvények szerint megbüntethetőek érte.
4. ugyanis nem írja felül ezen Uniós Ügyészség a nemzeti törvénykezést és ha a tagország törvényei szerint jogszerűen hoztak meg egy döntést az uniós pénz felhasználásáról, akkor ugyanott leszünk, mint most, hogy csak a hűtlen kezelés és hasonlók esetében perelhetőek azok akik a pénzeket eltüntették. Ahhoz pedig minek az Európai Ügyészség?
5. nemzetközi csalások felderítésére most is vannak szervezetek közötti együttműködések. Semmivel sem fog jobban működni a dolog ha mellé teszünk még egy kirakatszervezetet. Mert az, ha a 21 európai ügyész vizsgálódik a 27 tagállamban 1-1 tagállami nemzeti ügyésszel aki még a szervezethez tartozik majd, az semmiben nem jelent többet annál, hogy jelenleg is az OLAF által felvetett ügyekben a tagállamok ügyészségei végzik a nyomozásokat.
6. egy újabb ilyen szervezet, amelynek célja, hogy a nemzeti hatáskör fölé helyezzenek egy szervezetet, az csorbítja a szuverenitást. Eleinte csak az uniós források ellenőrzése a feladatuk, de már most az asztalon van, hogy ezen ügyészségnek lenne feladata a terrorizmushoz kapcsolódó minden vizsgálat is nemzetközi szinten az EU-ban. Pedig még el sem kezdte a működését. Mi lesz a következő felvetés?
Egy újabb sok pénzből fenntartott szervezet, amiből most ciki kimaradni, mert rásütik rögtön a tagállam kormányára, hogy a korrupciót nem akarja leleplezni. Holott még egyetlen eset sem köthető a szervezethez, hiszen még nem is működik, vannak már működö szervezetek ugyanezzel a feladattal. Ahogyan láthattuk, hogy az OLAF pl. a 4-es metró ügyeit is 6 évvel később tette az asztalra és még most sincsen döntés a végéről.
Mindeközben név nélküli, szabadon felhasználható, készpénz felvételére is alkalmas bankkártyákat adnak tízezerszámra névtelen, papírok nélkül illegálisan az EU területére belépett embereknek. Ennek a pénznek nincs követhetősége, nem tudni ki és mire költötte el.
Először ott kellene rendet tenni ahol már látható, hogy hatalmas visszaélések vannak, mégpedig éppen nemzetközi szinten. Ha majd 2020-ban megkezdi az Európai Ügyészség a munkáját és látható lesz, hogy valójában kik és hogyan dolgoznak benne, AKKOR lesz érdemes elgondolkodni arról, hogy akarunk-e csatlakozni ehhez a szervezethez vagy sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!