Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek szerint nincs...

A fideszesek szerint nincs korrupció ma hazánkban?

Figyelt kérdés

2018. nov. 15. 23:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
82%
Az első 10-et ledarálnák a Kossuth téren, akkor a többi nem vinné haza az ország vagyonát.
2018. nov. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
11:13 ezt is beleszőhették volna az új Telekom reklámába
2018. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
jaj miket írok, az új Telekom reklámba!! 4444:D
2018. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
9%

Ha ez a problémád, hogy más korrpupt, akkor el kell ismerni jól élsz !


Korrupció mindíg volt és lesz is. Emberi természet része

2018. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

#17

Hazudsz. Rosszul csinálod ráadásul.

2018. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 readymix ***** válasza:
84%

TakácsZs, ennyire telt a válaszod? Az EU-s országok közül csak Bulgária (World ranking 71) korruptabb nálunk, tehát az utolsó előttiek vagyunk (World ranking 66). USA World ranking 16-18. Ráadásul a score-ban 10 helyet estünk 2012 óta. Afrika, Ázsia és Kelet-Európa illusztris csapatában vagyunk. "The worst performing regions are Sub-Saharan Africa (average score 32) and Eastern Europe and Central Asia (average score 34)."

els [link]

2016: [link]

Valószínűleg rajtad kívül a világban mindenkinek rongyból van a szeme, nem lát, nem hall stb. Ha röviden fogalmazok, akkor Mao. ráadásul Orbán és a FideSS magánvállalkozása, tehát politikailag is kiszorítja a neki nem tetsző szereplőket a gazdaságból. Szakértelem, szaktudás nem számít. Ez talán így érthető még a számodra is.

2018. nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok hogy készülnek ezek a statisztikák, hogyan tudják megmérni a korrupciót?
2018. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
13%

#27

Sehogy nem tudják mérni.

Az a korrupciós lista amire mindig hivatkoznak az csupán egy érzetről készült felmérés. Az is a neve, hogy Korrupció ÉRZÉKELÉSI Index, amit a Transparency Internacional készít el. Kiválasztanak a saját szempontjaik szerint valamennyi személyt vagy céget, ezektől megkérdezik, hogy hogyan ÉRZÉKELIK, milyen a korrupció szintje az adott országban és ez alapján állítanak össze rangsort. A valósághoz semmi köze, csak lehet lobogtatni, hogy most a nagyobb a korrupció, mert hiszen mindenki tudja miylen sok korrupciós ügy van. Hogy ezek többsége olyan ami az előző ciklusokban történt csak éppen most beszélnek róla mert most vannak nyomozati vagy büntetőeljárásbeli szakaszban, az lényegtelen, mint a MÁV Cargo ügye, a 4-es metró, a 40cm-es kilátó vagy hasonlók.

2018. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
8%

Muszáj szétválasztani a magas szintű gazdasági-politikai korrupciót és a lakosságit. Persze hatnak egymásra, de mégis teljesen más a kettő. Az egyik a napi megélhetésért folyik, a másik az ország előrejutásáért.

Az ember alaptermészetéhez hozzátartozik, hogy a saját csoportjának tagjaival ugyanazzal a hibával szemben elnézőbb mint ha ugyanezt a hibát egy másik csoport tagja követi el. A csoport összetartás alapszabálya, hogy előnyben részesítjük a csoporttársainkat. A világgazdaság döntő többsége egy liberális globális elit kezében van, mert a profitnak ez a szemlélet kedvez. Viszont a csoport összetartás ősi törvényével ők sem tudnak ellenkezni, így azok a kormányok akik kevésbé együttműködőek velük, és más elveket követnek, azokkal szemben nyilván kritikusabbak. Kettős mérce.

Egy nemzeti kormánytól nem állhat távol a gondolat, hogy a globális nagytőke érdekeinek csak bizonyos szintű korrupcióval lehet ellenállni. Különben a nagy hal megeszi a kis halat. Ne legyenek illúzióink. A multinacionális vállalatoknak a profit maximalizálás a határokon átívelő fő céljuk. Olyan országokban könnyű alacsony szinten tartani a korrupciót, ahol hagyományosan nagy a jólét, a tulajdon és jogviszonyok régóta rendezettek, nem volt soha államosítás és privatizáció, pláne ha multicégek székhelyeinek adnak otthont. Nekik pozíciójukból adódóan kevésbé van szükségük korrupcióra, mégis megpróbálják rásütni a bélyeget az elmaradottabb országokra, mintha ezen országok kizárólag saját hibájukból állnának ott ahol, és nem ők tartanák gazdasági erőfölényükkel elnyomásban ezeket a szegény országokat (köztük minket is).

2018. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

A lakossági korrupció túlélési jellege mellett szólni kell a bizony kapzsiságról is. A „szegény” ember hirtelen pozícióba jutva könnyen kísértésbe esik, a lehetőségtől megrészegül. Ez általános emberi tulajdonság, viszont a gazdasági elnyomásból fakadó bizonytalanságból is következik. Nem tudhatja mit hoz a jövő, addig kell megszednie magát, amíg ki nem esik a pikszisből.

A gazdag, stabil országok úgy viselkednek az elmaradottakkal, mint a fehér galléros bűnözők a piti tolvajokkal, csalókkal. Megvetik, lenézik őket. Annak idején ők is így kezdték, sőt most is az ő munkájukból élnek, de mivel a magas pozícióban nehezebb megbukni, és ők diktálnak, ezért a fölényükkel visszaélnek.

2018. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!