Mi az a vizitdíj?
Az volt a lényege, hogy minden orvosi látogatáskor perkálni kell 300 forintot.
Előnye: sokkal gyorsabban lehetett sorra kerülni, nem volt tele a váró Marinénikkel, akik beszélgetni jártak az orvoshoz.
Hátránya: egyetemisták, akiket a lakástulaj nem enged bejelentkezni a bérelt lakásba, megszívták, mert így csak az ügyeleten fogadták őket, ott meg 1000 forint volt.
Úgy lenne értelme, ha mindenhol azonos összeg lenne.
2006 környékén az egészségügyi reform idejében akarták bevezetni, hogy magasabb színvonalú egészségügyi ellátásért, jelképes összeget kérjenek. Egyik célja az, hogy némileg visszaszorítsák az indokolatlan orvosterhelést egy nem megterhelő összeggel, másfelől némi plusz bevételt is biztosítsanak.
A vizitdíj orvoslátogatásonként 300 forint volt, így tehát nem építették be a TB díjba, hanem kizárólag az aktív igénybe vevőkkel fizettették volna, amiben azért van némi igazság.
Ebből, valamint a kórházi napidíjból ami napi 300 forint lett volna a Fidesz nagy néphisztériát keltett, és népszavazást kezdeményezett. (Egy ilyen témakörben a Fidesz törvénymódosítása miatt már nem lehetne népszavazást kezdeményezni, mert hatással van a költségvetésre. Akkor ez nem okozott nekik erkölcsi gondot.)
A néphisztéria egyébként egyáltalán nem volt arányban az ügy jelentőségével, hiszen ha egy nap már kicsengettek 300 forintot, korházra vagy vizitdíjra, akkor korlátlanul lehetett volna igénybe venni akárhány orvost, valamint egy évben összesen max. 20.000 forintot kellett csupán fizetni, többet tehát nem.
Cserébe viszont nagyságrenddel jobb lett volna a kórházakban az ételminőség, értéktárgyakat (mobiltelefon, tablet, pénz stb. lehetett volna a kórházakban biztonságosan elhelyezni.
Jelenleg ennél a 20.000 forintnál, ami a felső határ lett volna, jóval többet kell befizetni havonta éves szinten, viszont a kórházi koszt rosszabb, mint valaha, a kórházi fertőzés mindennapos, a várólista hosszabb, mint valaha, sőt, az egész egészségügy minősége botrányos. Ha valaki színvonalas eü. ellátást akar, akkor magándokihoz megy, ami gyakran egyetlen alkalommal is több, mint 20.000 forint.
Hozzáteszem, hogy az egészségügyi reform nem csak abból állt, hogy bevezették a vizitdíjat, kórházi napidíjat, hanem emellett jóval nagyobb összeget (GDP arányosan és forintban is) fordítottak az eü.re, mint korábban.
Ja, nem kell várni, elég bejelentkezni... Max három hónap múlva kapsz időpontot.
7-nek: Igazad lehet, MAX 3 hónap múlva kapsz időpontot. De lehet, akár már másnapra is.
A 3 hónapot az ujjadból szoptad? Szánalmas ez a siránkozás. Érdekes, de nekem nincsenek több hónapos várakozásaim.(Te sem számítsd be, a kocsmai időtöltésed!
Okostojás! Ki beszélt várólistánál a körzeti orvosról? Én ugyan nem, mert szakrendelésre gondoltam. Műtétnél ennél jóval több a várólista. És igazad van, nem max. három hónap, hanem akár jóval több is lehet, ami korábban sokkal kevesebb volt. Kérlek, ne forgasd ki a szavaimat még akkor se, ha Orbán a példaképed.
Ezt nem kellett az ujjamból szimplán tapasztalom a saját bőrömön is, bár tény, hogy sok szó esik róla. Ráadásul az én tapasztalatom csak egy diagnosztikáról szól.
Aki nem hiszi, járjon utána! Ez a mondat bár mesésen hangzik, pedig komolyan érdemes lenne, mert nem kicsit alulinformált.
Egyébként a kórházi fertőzést is megtapasztalta egy közeli ismerősöm. 2010 előtt ez nem volt ennyire jellemző. Igen, akkor még volt elég cserélhető gumikesztyű, kézmosószer és fertőtlenítő...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!