Itthon miért van diktatúra? Miért nem a magyarországon élők dönthetnek a saját sorsukról?
"Itthon miért van diktatúra? Miért nem a magyarországon élők dönthetnek a saját sorsukról?"
Áprilisban dönthettek az emberek a saját sorsukról. A választásra jogosultak 70%-a meg is tette, elment és szavazott.
Attól, hogy nem vagytok képesek felfogni, hogy nem titeket választottak meg az emberek, attól még így történt - ez volt az emberek döntése! ismételgethetitek, hogy csalás így meg választási törvény úgy, ettől még a tény az, hogy az embereknek volt is lehetőségük dönteni és meg is tették.
A választási rendszerünk pedig a rendszerváltás óta ugyanilyen: részben egyéni, területi jelöltekből áll a parlament, részben listán megválasztott párt képviselőkből. Az arányok ás számok változtak, de az alap mindig is ez volt: aki helyben meg tudta szerezni a több egyéni jelöltet, annak volt nagyobb esélye a kormányalakításra. És most ne kezd el a diktatúrázós meg választásitörvényes szöget se, mert 1994-ben az mszp-szdsz kormánynak ugyanígy azért lett 2/3-os többsége annak ellenére, hogy listán 53%-t kaptak együtt, mert egyéni képviselőjük viszont sokkal több volt. Ahogyan nem kell jönni azzal, hogy de akkor 2 fordulós volt - mert most sem lett volna másképpen, a 2 fordulós választást is a fidesz-kdnp nyerte volna hatalmas fölénnyel.
Képviseleti demokrácia van mindenhol. Ha nem így lenne, akkor 0-24-ben nyomathatnánk a népszavazásokra való felkészülést és a szavazásokat. Attól, hogy 1-2 havonta van népszavazás, még a svájciak sem maguk döntenek minden kérdésben. Hogy ki mennyi jogot ad a parlamentje, a képviselő kezébe, az nemzetenként különböző. Nem hallottam, hogy annyira diktatórikusnak tartanátok a német rendszert, pedig ott alig vannak népszavazások. azok is tartományi és nem szövetségi szinten.
A #16-os megfelelő választ adott, a magyarok döntöttek április 8-án és demokratikusan felhatalmazást adtak az Országgyűlés legnagyobb erejének, a Fidesz-KDNP szövetségnek a kormányalakításra.
Megjegyzem, a nemzeti sorskérdésekről tartanak népszavazást, ld. a bevándorlásellenes népszavazást, ahol többen szavaztak nemmel, mint ahányan az Eu-ba belépésre voksoltak. Ezen kívül ott a nemzeti konzultáció is, ahol az emberek véleményt mondhatnak a kormány tevékenységével kapcsolatban, ezt szintén milliók szokták kitölteni és visszaküldeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!