Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miből gondolja...

A kormány miből gondolja majd, hogy a közszférából leépített emberek enyhítik a munkaerőhiányt?

Figyelt kérdés

A munkaerőhiány azokon a területeken a legkeményebb, ahol fizikai munkát kell végezni és nincs igazán megfizetve.

A vendéglátásban, iparban, illetve sori betanított munkaerőt nehéz találnia a cégeknek.


A kormányoknak, az ilyen jellegű leépítés csak egy aláírást meg pecsétet jelent, illetve javít a statisztikákon, ugyanis kevesebb pénzt kell költeni a közszférára.


Viszont, egy közigazgatásban dolgozó nem elmenni gyártósorra, sem pedig pincérkedni.

A kormány emlegette,hogy jó lenne, ha az EÜ-be sikerülne "átütemezni" a leépítettek egy részét.Ez sem fog megtörténni, szinte ugyanannyi vagy minimálisan több pénzért kellene nehezebb és sokkal rosszabb,több munkát végeznie az illetőknek.Ez sem fog működni.



Vagyis, most generáltunk pár ezer munkanélkülit.

Ugyanis, aki egész életében szellemi munkát végzett, nem fog fizikait végezni.


Én multinál dolgozom, szellemi munkát végzek.Ha kifordulna magából a világ és egy sori betanított többet kapna, mint én a diplomámmal, nyelvtudásommal, akkor sem mennék oda dolgozni, ugyanis rangon aluli.


2018. nov. 4. 12:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A munkanélküli még mindig joval kevesebb mint a bér és félév után lejár. Pont nem érdekel mi nekik a rangon aluli. Föleg ugy hogy ez az adó fizetök pénzének elszorása. Azzal se foglalkozik senki hogy nekem mi a rangon aluli munka vagy mi nem az.
2018. nov. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!