Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miből gondolja...

A kormány miből gondolja majd, hogy a közszférából leépített emberek enyhítik a munkaerőhiányt?

Figyelt kérdés

A munkaerőhiány azokon a területeken a legkeményebb, ahol fizikai munkát kell végezni és nincs igazán megfizetve.

A vendéglátásban, iparban, illetve sori betanított munkaerőt nehéz találnia a cégeknek.


A kormányoknak, az ilyen jellegű leépítés csak egy aláírást meg pecsétet jelent, illetve javít a statisztikákon, ugyanis kevesebb pénzt kell költeni a közszférára.


Viszont, egy közigazgatásban dolgozó nem elmenni gyártósorra, sem pedig pincérkedni.

A kormány emlegette,hogy jó lenne, ha az EÜ-be sikerülne "átütemezni" a leépítettek egy részét.Ez sem fog megtörténni, szinte ugyanannyi vagy minimálisan több pénzért kellene nehezebb és sokkal rosszabb,több munkát végeznie az illetőknek.Ez sem fog működni.



Vagyis, most generáltunk pár ezer munkanélkülit.

Ugyanis, aki egész életében szellemi munkát végzett, nem fog fizikait végezni.


Én multinál dolgozom, szellemi munkát végzek.Ha kifordulna magából a világ és egy sori betanított többet kapna, mint én a diplomámmal, nyelvtudásommal, akkor sem mennék oda dolgozni, ugyanis rangon aluli.


2018. nov. 4. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a kormányt nem érdekli, hogy rangon aluli.

Egy rakás naplopó volt benne a rendszerben, ennyi.

2018. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
A kormány nem majd gondolja, hanem már most is tudja, hogy ezzel nem a munkaerőhiányt enyhíti. A hangoztatott lózungok csupán arra kellenek, hogy elfedjék a kirúgások tényét.
2018. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

"Vagyis, most generáltunk pár ezer munkanélkülit."


Ha arra kerülne a sor, nyugodj bele, hogy lejjebb adnál az eddig megszokott életszínvonaladból és elmennél a gyárba, csak azért, hogy megtarthasd a lakásod, autódat, értékeidet. Ugye te sem gondoltad azt, hogy kirúgnak valakit valahonnan, akkor az máshol nem talál szellemi munkát vagy nem megy el fizikai munkát végezni akár csak hónapokig, amíg talál egy jobb munkát?

2018. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"A kormány miből gondolja majd, hogy a közszférából leépített emberek enyhítik a munkaerőhiányt?"

Miért gondolod, hogy "munkaerőhiány" enyhítése a cél?


A probléma ott van, hogy vannak egy csomó "közép vezetők" amolyan "kamu állás/pozíció" ezeket meg kell szüntetni

2018. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3#


Tévedsz, nem mennék el.

Személy szerint, én az élethosszig vagy minimum 45 éves korig tartó tanulásban hiszek.Folyamatosan képezem magam.

2018. nov. 4. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Aha. És addig kitől várod el, hogy eltartson? A szüleidtől vagy a többiektől az országban?

2018. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 peca1000 ***** válasza:

Én régen jártam úgy, hogy 7:30-kor keltem, és otthon dolgoztam a meleg lakásban.


Becsődöltem.


Rá 1 hétre egy gyár hűtőrkamrájában targoncáztam 3 műszakban, hidegben és büdösben.


4 órakor keltem, 5:45-kor már bent voltam.


Nem válogathattam, vagy ezt csinálom, vagy hajléktalan lettem volna.


Most újra 7:30-kor kelek, és meleg lakásban dolgozok. :)

2018. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a leépítésekre olyan munkahelyen kerül sor, ahol nem volt béremelés nagyon rég óta - vagyis alapból nagyon keveset keresnek az emberek - így ennél csak jobban fizető munkahelyek léteznek számukra.

Mivel a fővárosban bocsátják el őket, ahol a legnagyobb az igény a szellemi foglalkozásúak körében a munkaerőre és ahol a legnagyobb a munkaerő hiány is egyben ezen a területen, így ha akarnak, találnak is maguknak munkahelyet.

Mindig az a sirám, hogy túl sokan vannak az államigazgatásban. Most eljátsszátok ugyanazt a nagy halált, mint a választási törvény megváltoztatásakor? Akkor is 20 évig ment a szöveg, hogy túl sok a parlamenti képviselő, túl sokba kerül a parlament, majd amikor megtették és csökkentették majdnem a felére a képviselők létszámát, akkor meg nekiálltatok siratni a demokráciát és félteni az embereket a képviselet hiánya miatt stb. stb.

Majdnem 1 éve volt arról először szó, hogy leépítések lesznek az államigazgatásban, a minisztériumokban. Azóta volt ideje mindenkinek tájékozódnia hogy mit és hogyan találhat. Tudom, hogy nagyon rossz az ilyen várakozás és tudom, hogy senki nem szeret benne lenni sem a leépítési helyzet feszült várakozásában, sem abban a csapatban akit elküldenek. Én is éltem át hasonlót. De nincs világvége, azok az emberek sokkal jobb helyeket fognak találni maguknak - ha akarnak, és ha tesznek érte. Csak nehéz mozdulni, mert azt szokta meg az ember, ott vannak a kollégák akiket ismer és azt a feladatkört már tudja, hogy jól végzi. Az államigazgatásban nem volt jó buli eddig sem dolgozni, kevés fizetés, sok munka és kevés köszönet érte - a kis embereknek. A nagyokat, a főnökséget pedig nem kell félteni.

2018. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8-al egyetértek.


Mivel én nem a közszférában dolgozok, csak örülni tudok ennek a lépésnek. Ha kevesebb ember is be tudja tölteni azokat a munkaköröket, akkor mi baj van vele?


Nem az én adómból fogják eltartani a leépített embereket, hanem a munkaerőpiacon helyezkednek el, ezzel a közpénzt nem leszívják, hanem növelik.



És feltételezem, hogy kevesebb embernek jobb bérezést is tud majd biztosítani az állam.

2018. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De a közszférában is sokan vannak, akiknek nincs diplomájuk, csak ilyen adminisztratív jellegű munkát végeznek, különösebb felső végzettség nélkül. Az ilyen semmire sem jó embereknek lesz a nehezebb dolga, akik nem is tanultak és fizikai munkát sem akarnak végezni. Mivel nagy a munkaerőhiány a diplomás nyilván el tud helyezkedni a versenyszférában is. Azt én is nehezen tudom elképzelni, hogy például katona vagy ápoló lenne ezekből az emberekből.
2018. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!