Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 2006. -os tüntetéses rádióos...

A 2006. -os tüntetéses rádióostromkor egyből értesítve lehetett Gyurcsány a dolgokról, és tőle vártak megoldást?

Figyelt kérdés
tehát rajta múlt hogy hogyan intézkednek az erőszakos emberekkel szemben, vagy ezt a rendőrség rendezte akkor a saját protokolljai szerint, és max értesítve volt a miniszterelnök hogy most amúgy komoly dolgok zajlanak? volt beleszólása mi legyen?
2018. okt. 31. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
"Folyamatos ádió összeköttetésben vagyok a rendőr-főkapitánnyal" Gyurcsány nemkicsit Ferenc
2018. okt. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
*rádió
2018. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem kellett Ferit külön értesíteni. On-line volt a Feri, folyamatosan figyelemmel kísérte az eseményeket, és

irányította a rendőr fejeseket.

2018. okt. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Gyurcsány mióta rohamrendőr parancsnok? Ő valószínűleg csak annyit mondott, hogy tegyenek meg mindent, amit tudnak, hogy ebből az adott rendőri felső és középvezetők mit hoztak össze már nem az ő hatásköre, az biztos, hogy nem ő adta parancsba személyesen mondjuk a gumilövedék használatát.
2018. nov. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

"tegyenek meg mindent, amit tudnak" - ennél többet mondott, ezt akár mondadni se kell.

Tegyenek meg mindent, hogy szükségállapotot lehessen bevezetni, hogy a következő választás elmaradhasson, és Feri hatalomban maradhasson - ez már pontosabban tükrözi, hogy mit mondott a Feri.

2018. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Gyurcsány akkor az ország miniszterelnöke volt és így az országos rendőr főkapitány felettese is egyben.

Ha nem tudott az akkori eseményekről az első 10 perc után, hogy a médiában megjelent, akkor ezért alkalmatlan, ha meg tudott róla, akkor azért.

A rendőrségnek kötelessége volt amúgy jelezni egy ilyen eseményt felé, de nem gyurcsány kellett hogy irányítsa az akciót.

Azonban mint felettes, neki volt joga beleszólni ha nem megfelelőnek látta az intézkedéseket.

A rádió (amúgy tévé székház) ostromakor egyébként nem nagyon volt mibe beleszólnia, mert ott voltak a rendőrök csak nem végezték el a munkájukat - felső utasításra. A később elkészült parlamenti vizsgálatból egyértelműen kiderült, hogy a tévé épületének hátsó kijáratán szabadon jöttek mentek az alkalmazottak, miközben a főbejárat előtt folytak az események. Semmibe nem telt volna beküldeni 2-3 rendőri egységet, hogy az ott szolgálatot teljesítőknek a segítségére menjenek.

Ahogyan a szomszéd utcákban erővel fogták vissza a rendőröket, akik a társaik segítségére akartak menni, de parancs tiltotta nekik. Ha bentről is megjelenik pár plusz egység és kívülről, a tér felől is pár rendőri egység elkezdi az oszlatást, akkor még a kiabálós, fenyegetős időszakában szét lehetett volna zavarni az ott gyülekezőket - ahogyan ezt tenniük kellett volna, hiszen a tévé székháza kiemelten védendő létesítmény, amiben akkor volt éppen miniszter is műsorban, aki kiemelten védendő személy.

Csak reménykedtek abban, hogy valami olyan történik, amire hivatkozva utána szigorító intézkedéseket lehet tenni, hergelni lehet a nyugalomra vágyó embereket a jobboldaliak ellen.

A tévé székháznál az első hiba amit elkövettek az volt, hogy nem is akarták elkerülni az egészet. Ugyanis elég lett volna ha a kora este ott megjelent tüntetők képviselőjét beengedik a tévé épületébe és átveszik tőle azt a petíciót, amit a tévében be akartak olvastatni. Ha akkor hagyják, hogy ő felolvassa egy 5 perces rendkívüli hír keretében vagy a műsorvezető felolvassa, akkor az embereknek nem lett volna okuk oda bemenni utána. De az, hogy a köztévé egy mondatot nem szólt az előtte levő téren folyó eseményekről az adásában és csak a Hír tévé tudósított az eseményekről, az egyértelműen mutatja, hogy mi volt a szándékuk.

2018. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös! :-D


Igen 2006-ban három és fél évvel a következő választások előtt, majd ezért mondott le 2009-ben, mert annyira hatalomban akart volna maradni. :-D


De miért gondolja bárki is, hogy egy miniszterelnök vagy bármely közjogi méltóság egyáltalán beleszól abba, hogy a rendőrség hogyan végzi a dolgát? Igen közvetve rendőri vezető kinevezésével, leváltásával, rendeletek, törvények alkotásával, helyesebben előterjesztésével beleszólhat. Most komolyan azt hiszi bárki, hogy 2006-ban mint valami háborús filmben az amcsi elnök úgy ült Gyurcsány körbevéve a tábornokaival és nézte egy monitoron a csapatok vonulását és ott verte az asztalt a gumilövedékért? :-D

Eleve a miniszterelnöknek ez nem is hatásköre, de jó hagyjuk ezt ha ez csak a szokásos Gyurcsány utálós kérdés, ahová minden hülyeséget be lehet dobni van nekem is egy, Gyurcsány ette meg a tengerimalacunkat!

Persze nem, de ha van, aki abban hisz, hogy ő személyes irányította az ottani eseményeket a gondolat, hogy belógott éjszaka hozzánk és elcsórta a ginit majd megette már egész hihetőnek tűnik.

2018. nov. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

A tények nagyon mást mutatnak.

Az őszödi beszéd 2006 szeptember 17-én került napvilágra, a tv székház ostroma szeptember 19-én volt. Az önkormányzati választások pedig október 1-én.

A kampány időszakban ez volt a legalkalmasabb arra, hogy az őszödi beszéd tartalmáról eltereljék az emberek figyelmét.

A tv székház előtt egy nem túl nagy tömeg kezdett el követelőzni.Az a rendőrség, amelyik ennél jóval nagyobb és erőszakosabb tömeget a focimeccsek után profi módon tudott feloszlatni, az meg kellett volna hogy birkózzon itt is a helyzettel. A rendőröket mégis utasításra várakoztatták a környező utcákban, amíg a társaikat támadták a téren.

Mire vártak? Miért nem avatkoztak közbe még akkor sem amikor a rendőrök beszorultak egy égő autóba?

A "randalírozók" szabadították ki őket és nem a társaik, akik ott voltak a közelükben. Remélem megköszönték utána a főnökeiknek, hogy a cél érdekében még őket is hagyták volna bent égni.

2018. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Csak reménykedtek abban, hogy valami olyan történik, amire hivatkozva utána szigorító intézkedéseket lehet tenni, hergelni lehet a nyugalomra vágyó embereket a jobboldaliak ellen"



Tudsz még ilyeneket? Ha nem, tiszta szerencse. Ha igen, kímélj meg tőle! Tarjányi Peti elég alaposan kielemezte az akkori eseményeket. Szakmailag kicsit kompetensebbnek érzem, bocs.

2018. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!