Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy a...

Támogatnátok azt, hogy a véradáson való részvételért egyetemi pluszpontot lehessen kapni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 29. 19:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Értem én hogy a véradással életet lehet menteni de soha nem adnék érte pluszpontot a továbbtanulásban. Magam is rendszeres véradó vagyok. Nem várok semmilyen ellenszolgáltatást mert számomra ez egy önzetlen segítségnyújtás.


Vért adni csak 18 év feletti legalább 50 kilós egészséges embereknek lehet. Jellemzően az érettségizők a 18-20 éves korosztàlyból kerülnek ki. Akik a legjobb esetben is csak párszor voltak véradáson tehát nem mondhatjuk rájuk hogy rendszeres véradók.

2018. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a véradásnak és az egyetemi alkalmasságnak semmi köze egymáshoz. Például 50kg testsúly alatt nem adhatsz vért, de ettől még nem vagy hülye a tanuláshoz. Igazságtalan lenne ezért plusz pontot adni.
2018. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

"Utolsó! Értem én hogy a véradással életet lehet menteni de soha nem adnék érte pluszpontot a továbbtanulásban. Magam is rendszeres véradó vagyok. Nem várok semmilyen ellenszolgáltatást mert számomra ez egy önzetlen segítségnyújtás."


Jó, te önzetlen vagy, de mivel vérhiányról szólnak a hírek, láthatóan nincs elég hozzád hasonló. Tehát őket ösztönözni kell valamivel. Lehet, hogy nem a felvételi pontok a legmegfelelőbbek erre, de kijelenteni, hogy "ennek semmi értelme, mert ennek az a lényege, hogy jótékonykodjunk", hát na érdekes. Nem az a lényege, hanem hogy legyen vér.

2018. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
76%
"Jó, te önzetlen vagy, de mivel vérhiányról szólnak a hírek, láthatóan nincs elég hozzád hasonló." - Én adnék, de súlyhatáron ingázok, elzavarnak, hogy szedjek fel még pár kg-ot, és én pont nem hízásra vagyok hajlamos, tehát nekem hízni nehéz...
2018. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!