Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy a...

Támogatnátok azt, hogy a véradáson való részvételért egyetemi pluszpontot lehessen kapni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 29. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én rendszeres véradóként, örülnék, ha nem egyszeri haszonszerzésből tennék.
2018. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Attól, hogy valaki részt vesz a véradáson, még nem lesz alkalmasabb az egyetemi tanulmányokra, és természetesen ez fordítva sem igaz.
2018. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Te akarnád, hogy beadják neked egy hipszter páwa vérét?
2018. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

"Nem, én rendszeres véradóként, örülnék, ha nem egyszeri haszonszerzésből tennék."


Okos gondolat. Inkább ne adják sehogy.

2018. okt. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Nem, mivel egyetemista vagyok, de csak 45 kiló, így esélyem se lett volna a pluszpontra. Nem tartom fernek, van aki pedig szintén nem adhat vért.
2018. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

40-szeres véradó vagyok. A véradásért ne adjanak pluszpontot az egyetemi felvételinél. Az egyetemre az eszük miatt kerüljenek be a diákok és ne a plusz pontok miatt.

42 F (2 diplomás)

2018. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Egészségügyi várólistákon viszont előre lehetne venni őket.
2018. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, dehogyis...


A véradást azért csinálja az ember hogy jüt cselekedjen nem azért hogy így egy kicsivel nagyobb valószínűséggel jusson be egyetemre - ideális esetben legalábbis.


De gondolj bele, amúgy is értelmét vesztené a dolog nagyon hamar: szinte mindenki elmenne vért adni és ez gyakorlatilag azt jelentené hogy mindenkinek a pontszáma emelkedik - ugyanannyival.


Magyarul mi értelme?

2018. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát gyakorlatilag a véreddel akarsz plusz pontokat venni az egyetemre való bejutáshoz?
2018. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

"Magyarul mi értelme?"


Ez komoly? Mondjuk az az értelme, hogy lenne vér azoknak, akiknek szükségük van rá? Egy haldokló beteget szerintem a legkevésbé sem érdekli, hogy a véradó jótékonyságból vagy haszonszerzés céljából adta-e a vérét.


Szerintem simán lehetne pluszpontot adni például társadalmi hozzájárulás címén, amibe beletartozhatna a (rendszeres) véradás is.

2018. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!