Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Apám és anyám kb.20-25 éve...

Apám és anyám kb.20-25 éve fúrt (fúratott) egy kutat öntözni a virágoskertet. Dokumentum nincs róla. Mi ez, hogy be kell mutatni és igazolni? Kinek mi erről a véleménye?

Figyelt kérdés
Mi ennek a menete? Hogy dokumentálja? Ha nincs semmilyen papír, (nem is kellett hozzá) akkor még ő intézkedjen igazolni?

2018. okt. 29. 13:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%

Persze Takács Zs5! Ha kifizet valaki vagy 130-, 150-ezer Ft-ot a felmérésért és az engedélyezésért, akkor már nem hat semmire, maradhat és használható úgy, ahogy 50-100 éve használják.

A községünkben is nagyon sok portán van kút, többnyire ásott kutak. Meg van a nagy szegénység. Épp mostanság van ebben az évben is az az idő, amikor idős emberek ketten, hárman összeköltöznek télre, hogy közös pénzből csak egy házat, esetleg annak is csak egy részét fűteni bírják. Igaz, károsodnak a fűtetlen házak, berendezések, de mit tehetnek? A nem használt helyen villanyfogyasztás sincs. Még az is számít nekik, hogy néhány hónapra lemondhatják a kötelező szemétszállítást. Persze, majd fizetni bírnak jóval 100-ezer Ft felett, az engedélyeztetésért; vagy 300-ezer Ft-os bírságot, ha nem bírják megtenni. Azért mert az ükapjuk valamikor ásott, vagy ásatott egy kutat. És a bírságtól rendben lesz a vízvételezés, a vízszabályozás, meg minden? Biztos nem, mert nem létezik, hogy ki bírják fizetni. Majd kérik a szabálysértési elzárásra változtatást, napi 5-ezer Ft-jával számolva, 60 nap alatt le is ülhetik. Ha télre esik, akkor ezzel is spórolnak fűtési pénzt, kevesebb fát kell venniük.

2018. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11

ÉS MI KÖZE ENNEK AHHOZ AMIT ÉN ÍRTAM????

Attól, mert én olvastam a törvény OKÁRÓL és leírtam ide, attól még mi közöm nekem ahhoz hogy kinek milyen egyéni szocproblémái vannak a magánéletében? Mi közöm ahhoz, hogy másnak mennyi pénze van és miért rajtam kéred számon?

Nem vagyok sem jótékonysági intézmény, sem a kormány, sem okozója a nyomorúságuknak. Mégis mi a fene az ami miatt össze lehet ezt a szövegedet kötni azzal amit én írtam - azon kívül, hogy egyből ugrani kell ha meglátod a nevemet?

2018. okt. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"EZÉRT kell megismerni a MÁR meglévő kutak mennyiségét és hálózatát.;


Ehhez elég lenne a bejelentési kòtelezettség. Nekünk teljesen legálisan van ásott kutunk, amikor férjem ősei ásták, nem kellett engedélyt kérni rá. Most mégis utólag engedélyeztetni kell(ene) úgy, hogy mérnök nincs, aki tervet tudna hozzá csinálni utólag.

Vízgazdálkodás szempontjából kifejezetten gazdaságos, hisz nem a tisztított ivóvizet használjuk öntözéshez.

És még mindig ott a kérdés: hogy igazolom, hogy a kút legalább 50 éve ott van?

2018. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi legalább érti, mi a kérdésem lényege. A fúrt kút sokkal mélyebbről jön, mint ahol az ivóvízvezetékek futnak. Még a felmérések is 100 ezerbe kerülnek házanként a kormány részéről is. Miről beszélünk? Dokumentáljuk azt, ami szinte lehetetlen visszamenőleg.
2018. okt. 31. 18:26
 15/16 anonim ***** válasza:

Én nyugodt vagyok.


Ellenőrzik a kuyta- chippeket? Ki foglalkozik azzal, hogy minden buszmegállóban dohányoznak (már a kellemetlenül érintett várakozókon kívül)? Ki foglalkozik azzal, hogy a zártkertek művelési ágai megfelelnek-e nyilvántartottnak, hogy egyáltalán művelik-e?

Mindnek volt kezdeti időszaka, akkor valamilyen szintig foglakoztak vele, valamennyi bírságolás is volt; aztán örökre el lett felejtve.


Olyan tömegű be nem jelentett ásott és fúrt kút van (nem is tudom, van-e engedélyezett?), hol lesz arra ember, hogy ellenőrizzék? Kezdetben ezt is, talán, valamennyire. De ilyen mennyiségnél, csak nem leszek olyan peches, hogy belekerüljek az elején ellenőrzöttekbe. Aztán úgyis abbahagyják. Ha egyáltalán lesz kivel csináltatni.

Közmunkásokkal? Október 31. koraeste van. A falu temetője gazos, mert idén alig van közmunkás.

A jegyzőségen dolgozókkal? (Bocsánat, már önkormányzati hivatal.) Javarészt polgármesterek, ilyen-olyan fontos emberek lányai, feleségei. Majd ők fogják járni a falut, pláne a külterületi és zártkerti részeket. Több nézőjük lenne, mint a falunapon vonuló mazsoretteknek.

Meg fognak elégedni azokkal, akik önként megteszik a bejelentést. Bár, sokan nem is tudnak róla. Épp ma említettem a szomszédasszonyomnak. Furán nézett, szerintem azt hiszi, hogy ugrattam, vagy valahol hallottam valami marhaságot.

2018. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Áder klímabaromsága és rádöbbentek hogy jó pénz van benne. Az viszont nem jutott eszébe hogy a sarctól még nincs megoldva semmi. Tehát ott tartunk majd hogy cselekvés helyett fizetünk és várjuk a nagy csodát hogy az időjárás megjavul. Egyébként ez EU-s betegség is.
2021. jún. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!