Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan indult ez a diktatúrázás?

Honnan indult ez a diktatúrázás?

Figyelt kérdés

Ki kezdhette el, hogy mostanra már az egész ballib oldal ezt mantrázza?

Korábban csak a stadionozás meg a mutyizás volt a trend, aztán jött a fasitázás, utána a diktatúra.

Vajon honnan eredhetnek ezek?


2018. okt. 20. 18:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
68%
Azok diktatúráznak nagyon akik nem ismerik az "autokrácia" kifejezést :)
2018. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%

Pedig nincs is diktatúra, itt illiberális demokrácia van, és ezt nem a ballib oldal találta ki, hanem Orbán Viktor személyesen közölte, hogy azt épít.


Gyengébbek kedvéért:

"Az illiberális demokrácia (konzervatív demokrácia vagy irányított demokrácia, egyes értelmezésekben pszeudodemokrácia, részleges demokrácia, alacsony intenzitású demokrácia, üres demokrácia vagy hibrid rezsim) olyan kormányzati rendszer, melyben a választások ellenére a polgárok nem ismerhetik meg a kormányzati tevékenység jó részét a polgári szabadságjogok nagy fokú korlátozása miatt."


Ez valóban nem diktatúra, de a hagyományos demokráciához mérten a demokrácia egy csökkentett verziója, valahol az igazi demokrácia és a diktatúra között helyezkedik el!


Aki diktatúrázik nem ismeri a pontos fogalmakat, a valódi demokrácia és a diktatúra között van vagy 20 "lépcsőfok"..

2018. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%
Te nem olyan régen politizálsz, ugye? A diktatúrázás 2010-2011-ben kezdődött. Amikor a Fidesz először elkezdett úgy működni, mintha egy diktatúrát vezetnének, nem egy demokratikus államot.
2018. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
32%

"Korábban csak a stadionozás meg a mutyizás volt a trend, aztán jött a fasitázás, utána a diktatúra."

Nem jól emlékszel. A fasisztázás előbb volt, azt mindig bevetették még amikor a fidesz ellenzékben volt akkor is. A stadionozás, mutyizás után jött a cigányozás, komcsizás és utána a diktatúrázás. Miközben Orbán mindig megbukott persze és újra meg újra megszűnt a sajtószabadság. :)

2018. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
15%

#1

"Az olyan alkotmány és törvénymódosításokból amik nyíltan a kormányoldal, családjának, haverjainak kedvez sárba tiporva minden más állampolgár előtte létező jogait."

Sorolhatod őket.

Kíváncsian várom.

2018. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
15%

#2

"Onnan, hogy 2010-11 környékén a nép megkérdezése nélkül, az ellenzéki pártok teljes kizárásával elkezdtek alkotmányozni."

Az ellenzék is ott volt a parlamentben, amikor megkezdődött az alkotmány vitája. Csak vagy nem vett benne részt vagy be sem mentek a parlamentbe.

A meghallgatás, a vita nem azt jelenti - bármennyire is szeretnétek - hogy a megválasztott kormány előadja amit szeretne, majd addig módosítja, míg olyan nem lesz amilyet az ellenzék akar. Ugyanis nem ezért vannak kormányon. Akkor kellene az ellenzéknek megfeleljen a döntés ha őket választották volna meg az emberek rá.

2018. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
8%

a fasisztázás régebbi, a rendszerváltástól majdnem 2010-ig az volt a trend h mindenki fasiszta meg náci aki nem baloldali. időközben feltalálták ezt a gagyi szó h "mutyizás", mert bárkiről bemondásra elhiszik h lop.

a diktatúrázás szerintem a 2010-es és azutáni nagyarányú jobboldali győzelmek idején lett divat, mert nem tudták elfogadni a balosok h nem támogatják őket elegen ezért a sikertelenség helyett kevésbé kínos arra hivatkozni h a "diktatúra" miatt nem nyertek.

a stadionozás pedig akkor lett divat amikor a lélegeztetőgépezés kiment a divatból.

nem azonnali a haszna hanem több évtizedes, hosszú távon megtérülő befektetés ezért könnyű relativizálni a jelentőségét.

2018. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
15%

" 49%-kal 2/3-adot kapni az egypártrendszer, választások útján leválthatatlan kormány az diktatúra/autokrácia."


Angliában 85%-a lett volna. Választásokkal pedig leváltható ha van jobb alternatíva.

2018. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Gyurcsány-diktatúra, a bukott kormány, ami elvesztette legitimációját, demokratikus ellenzék stb. ismerős? a Fidesztől ered."


a rendszerváltás óta semmilyen diktatúra nincs, Gyurcsányékat is le lehetett váltani. a második választási nyerésük okozta a végleges vesztésüket mert tényleg kimentek alóluk a választók 8 év után.

2018. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

#16: De, egy alkotmánynak pont olyannak kell lennie, amit minden magyar állampolgár elfogad. Izlandon például a nép is beleszólhatott az új alkotmány írásába, lehetett interneten javasolni pontokat, amiket (indoklással) vagy beletettek az alkotmányba, vagy nem. Ja és persze népszavazás volt róla, hogy elfogadják-e az új alkotmányt. Hol vagyunk mi ettől...

Egyébként ha az MSZP-SZDSZ koalíció írt volna annak idején 2/3-addal új alkotmányt, akkor tuti kiverted volna a hisztit miatta, te agymosott narancszombi.

2018. okt. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!