Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen kormányt szeretnétek,...

Milyen kormányt szeretnétek, milyen oldalit, milyen törvényeket, jogszabályokat?

Figyelt kérdés

Plusz kérdés:

Volt 1990 óta olyan kormányunk, amelyiknekk nem a következő választás megnyerése volt a fő szempontja?


2018. okt. 20. 14:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%

"

"Nekem tökéletesen megfelelne egy olyan párt, mint a Fidesz."



Na jó, de vannak még magyarok is az országban, még ha nem is annyian mint ti.

"


Miért ne lennék magyar, attól, hogy számomra a Fidesz által bevezetett nagyon sok törekvés betalált, mert cégem is van és nagycsaládos is vagyok?

Ettől nem vagyok magyar?


A korrupció, az ellenzék ellehetetlenítése és a csatlósok pénzelése nekem sem tetzsik!

2018. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
16%
haha, a #10-esnel a pont
2018. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

11-es. Papíron valóban magyar vagy. Csak éppen önző, akit nem érdekel a többi magyar sorsa.

Olyan kormányt, amelyik nem diktatúrát épít, nem csak a gazdagokat teszi még gazdagabbá, nem lopja el az ország pénzét stb.

Talán Meggyesi volt, akit nem a következő nyerés vezetett, Igaz, csak rövid ideig volt kormányon.

2018. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

"Papíron valóban magyar vagy. Csak éppen önző, akit nem érdekel a többi magyar sorsa.


Olyan kormányt, amelyik nem diktatúrát épít, nem csak a gazdagokat teszi még gazdagabbá, nem lopja el az ország pénzét stb.


Talán Meggyesi volt, akit nem a következő nyerés vezetett, Igaz, csak rövid ideig volt kormányon."



Hagyjuk már ezt a demagóg dumát!

A demokrácia arról szól, hogy arra szavazol, aki az érdekeidet képviseli, ezért hívják a megszavazott egyéneket KÉPVISELŐKNEK! Az egész demokráciának az az alapja, hogy ha egy képviselő egy szűk réteget képvisel csak, az nem tud hatalomra kerülni, mert kvázi nincs aki megszavazza!!

Amúgy is, ilyen alapon nincs is értelme elmenni szavazni. Ennyi erővel totón is kisorsolhatnánk, hogy ki vezesse az országot!

2018. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#14 így igaz. A szavazásnak mára valóban semmi értelme nincs, pláne hogy mindegyik párt úgy csal a választásokon, ahogy akar. Aztán az nyer, aki legjobban csalt. Olimpia dettó ugyanez, a jobb dopping győz.

Ha a szavazástól BÁRMI megváltozna, azonnal betiltanák.

2018. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

Választási és magával a parlamentáris rendszerrel van a baj. Felőlem maradhatna akár a Fidesz is a legnagyobb párt, de 50% felett ne legyen egyik se, mert így nincs semmi értelme a demokratikusnak hazudni ezt.

(aki nem tudná, a jogszabályok megszavazásához több, mint 50% vagy 2/3-os szavazat szükséges)

Vannak a Fidesznek is jó ötletei, de sok másik csupán a saját gazdagodásukra lett megírva. Szóval egy jogszabály bevezetése mögött álljon rendes kutatómunka és gazdasági hatástanulmány. Ne csak az, hogy Petikének minél jobb legyen.


Pl: közbeszerzésen korábban nem indulhatott, aki kartelezés miatt elmarasztaltak, ezt módosították (Vajna). Vagy egy másik: a kisüzemi sörfőzés korábban 8 ezer hektoliteres határát, miután Mészáros pont bevásárolt, felemelték 200 ezer hektoliterre (kedvezőbb adózási kategória miatt). És akad jópár ilyen.


#14 Erősen tévedsz. Demokráciában nem csak azokat képviselik, akik megszavazták, hanem az egész országot. Kompromisszumokra törekedve minél több embernek legyen jobb.

2018. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk egy olyat ami gyakorlatilag bármilyen környező országban van. Mondjuk mint a románokét: ha valaki korrupciózik, akkor azt nem kitüntetik meg bevédik törvénymódosítással, hanem letartóztatják és lecsukják. Vagy ha valakinek diktátori törekvései vannak, akkor becsukják a sárga házba, nem pedig megválasztják negyedjére is miniszterelnöknek. Olyat, ahol a vezető az emberekért van, és nem fordítva. Ahol nem hazudnak az embereknek, ahol szabad verseny van a gazdaságban, a politikában. Egyetlen szóval: demokratikus kormányt, nem pedig tolvajt, fasisztát, diktatórikusat mint ami most van.
2018. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Alig fél éve volt egy ennél lényegesen komolyabb felmérés ebben a kérdésben, jóval több válaszolóval. egyértelmű eredménnyel.
2018. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%
17-es vagyok: azért az döbbenet, hogy 34%-ra értékelik a válaszom, úgy, hogy semmi konkrétumot nem írtam (egyszer sem használtam sem Orbán sem a Fidesz nevét, hogy a hívők is tudják értelmezni), szóval a kérdés akármelyik kormányra vonatkozhatott volna... Ezzel kvázi az emberek kétharmada beismeri hogy neki igenis korrupt, hazug és tolvaj kormány kell, és jobban tetszik neki ha egy korrupción ért politikust nem számoltatnak el hanem előléptetik, inkább mintha lecsuknák. Jobban tetszik az emberek kétharmadának, ha hazudnak neki, mintha igazat mondanak. Na ez nagyon durva, ezek után ne csodálkozzunk hogy mi van ebben az országban és mit megtehetnek büntetlenül.
2018. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én se írtam semmi konkrétumot, aztán mégis 0%. :D Hülye, aki ezen rinyál.
2018. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!