Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, ha nem vagyok hazafi?

Miért baj, ha nem vagyok hazafi?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam különlegesnek attól,hogy magyar vagyok.Én ember vagyok,ugyan olyan ember,mint egy román,német vagy egy orosz.Szerintem ezt a nemzeti dolgot félre kéne tenni és egy egységes,békében élő emberi faj kéne.

2018. okt. 13. 14:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

"Nagyon fontos a versengés a nemzetek között, de az emberek, egyének között is (racing situaton), sportban és a tudományokban egyaránt, ez viszi előbbre az emberiséget, így tudunk fejlődni. Erről szól a pasizás, csajozás is. A háború meg a velejárója, a fiúk is összeverekednek néha a lányokért és akár fordítva."


xDKomolyan ez viszi előre az emberiséget?

2018. okt. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%
#10 Meg a k.anyád! Akkora hülyeségeket beszélsz, hogy az nemigaz! Az olyanok mint te, mondják azt, hogy az életképes ember lop, hazudik, és csal, mert így lehet előbbre jutni. Az ilyenekkel magyarázod saját bűncselekményeidet, meg hogy a pártod miért lopja szanaszét az országot! Gondolom az sem bűncselekmény, hanem csak életképes cselekedet! A politikusok nem bűnöznek, csupán életrevalók, akik saját képességeikből meggazdagodnak! Azt már nem veszed figyelembe, hogy mások kárára!
2018. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%

A magyarázat elég egyszerű. Nézd meg azokat a nemzeteket ahol a polgárok hazafiak, büszkék a nemzetükre milyen érdek érvényesitő képességgel rendelkeznek sokszor a területi vagy lélekszám arányt megaladóan.

Ők büszkén vállalják, hogy egy közösséghez tartoznak egy nemzet tagjai, és tesznek azért, hogy az a közösség minél határozottabban lépjen fel a világpolitikában.

Szemben velünk ahol sokan úgy gondolkodnak mint te.

Az ilyen nemzetek vesztésre vannak itélve.

2018. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
40%

Az a baj, hogy Magyarországon a többségnek a nacionalizmus egyet jelent a következővel: vesszen Trianon, mocskos románok, mocskos szlovákok, isten kiválasztott népe vagyunk, fúj zsidók, fúj cigányok, fúj arabok, igyunk még egy pálinkát.

És ezzel pl. én se tudok azonosulni. Ettől független szeretheti valaki a hazáját szerintem, büszke is lehet sok dologra, de az, hogy te valamiben jó vagy még nem jelenti azt, hogy ezért bárki mást le kéne szólni.

Azzal is egyetértek, hogy az ember ne a nemzetiségük alapján ítélje meg az embereket, hanem tetteik alapján.

2018. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
16%

Számomra a hazafiság hazaszeretetet jelent. A szereteten van a lényeg és nem azon, hogy különbnek érezd magad a másiknál, hanem elismered és értékeled, hogy a másik ugyanúgy szereti a saját hazáját, mint te a tiédet.

Nem tudom, hány éves vagy kérdező, hogy vajon van-e olyan emléked a múltból, amikor külföldön voltál és az ottani külföldi kultúrával találkoztál, legyen az olasz, német, spanyol, francia stb. Olyan emberekkel, akik szerették a saját hazájukat és büszkék voltak arra, amit az ember ott találhat. Olyan emberekkel kerültél kapcsolatba, olyan éttermekbe, szállásokra kerültél, ami az adott ország kultúráját mutatta meg. Az ottaniak szeretettel fogadtak, szerették a saját hazájukat és azt akarták, hogy szeresd te is. De csak az képes a másik hazáját szeretni, aki a sajátját is szereti.

Ha az emberben nincs hazaszeretet (és ezt nagyon jól sikerült kinevelniük az emberekből 40 éven keresztül és most is az a trendi ha világpolgár vagy) akkor egyfajta érzéssel kevesebbet él meg, nincsenek meg a gyökerei, nincs mit megvédenie/megőriznie, úgy fog forogni, mint egy szélkakas, ahogy épp az adott politikai nagyszínpad fütyül neki. És mennyivel egyszerűbb így embereket irányítani.

Ugyanúgy működik, mint a család. Ha valaki erős családi háttérrel/gyökerekkel rendelkezik, sokkal inkább ellen tud állni rossz társaságnak, drogoknak, negatív befolyásnak. Míg ha valaki mögött nincs meg az erős vár, sokkal inkább manipulálható lesz.

Szerintem ezért baj, ha nem vagy hazafi.

2018. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj, senkinek sincs a homlokára írva, hogy mit gondol vagy mit sem, meg amúgy is, nem is foglalkozik vele senki, hogy miként gondolod.
2018. okt. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!