Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, ha nem vagyok hazafi?

Miért baj, ha nem vagyok hazafi?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam különlegesnek attól,hogy magyar vagyok.Én ember vagyok,ugyan olyan ember,mint egy román,német vagy egy orosz.Szerintem ezt a nemzeti dolgot félre kéne tenni és egy egységes,békében élő emberi faj kéne.

2018. okt. 13. 14:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Nem baj. Csak az embernek vannak érzelmei, minél többféle, annál gazdagabb. Ha nálad ez hiányzik, akkor ebből az is következik, hogy sok mindent nem értesz.
2018. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%

Az emberek nagyon eltérőek, akár fajok alapján is, teljesen más fejlődéstörténete van a különböző kontinenseken élő embereknek.


Jól hangzik az embert egyetlen fajként értelmezni, de a rasszok között különféle képességbeli eltérések vannak.


Láttad a legutóbbi Oroszországban megrendezett EURÓPA bajnokságot? Láttad, hány kaukázusi ember típus (fehér bőrű ember/sportoló) volt a legjobb nyolc közötti EURÓPAI csapatokban?


Én is szeretnék olyan izomzattal rendelkezni, mint egy színesbőrű ember, és abban is biztos vagyok, hogy egy színesbőrű ember is szeretne olyan tulajdonságokkal rendelkezni, mint amilyenekkel a kaukázusi vagy ázsiai emberek vannak megáldva.

2018. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Azért,mert akkor nem vagy irányítható rabszolga..
2018. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A nemzeti érzelmek csak erőszakot,háborúkat szülnek.

Például a magyar nacionalista gyűlöli a román nacionalistát és ez igaz fordítva is.

Nem mondanám,hogy sok mindent nem értek,inkább felvilágosultnak tartom magam.

2018. okt. 13. 15:04
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Magyarországon csak az agyatlanok hazafiak. Például egy amerikai vagy svájci ember igazán büszke lehet az országára.
2018. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%

"és egy egységes,békében élő emberi faj kéne."


akkor már csak 7Mrd emberrel kell ezt megértetned.

feltéve ha van ~622M ember aki hasonlóan vélekedik mint Te.


De tudod mit, költözz egy cigány telepre és kezd el hirdetni az igét, hogy mindenki egyforma és szeressétek egymást.


-Várjuk a beszámolódat.

2018. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Nehéz úgy hazafinak lenni/hazafivá válni, ha azt látod, hogy a környező országok sorra előznek (vagy már inkább megelőztek) meg minket minden téren...
2018. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Te ezt nem érted kérdező! Az emberekbe bele van programozva, hogy utálják azokat, akik nem olyanok, mint ők. Régebben a falvak irtották egymást, és utálni kellett, aki a másik faluba tartozik. Később a városállamok irtották egymást. Utána az országok, később a más vallásba tartozók. Ez egy normális dolog, nincsenek érzéseid, hogyha nem érzed át azt a kényszert a gyilkolásra, amit mi átlagemberek (azaz hazafiak) érzünk! Értsd meg, hogy kényszeresen gyűlöljük azokat, akik nem olyanok, mint mi! És ebbe az is beletartozik, hogy más a lakhelyük, adott esetben nem Magyarország, hanem Szlovákia, vagy Ausztria, vagy akár Románia! Ez egy normális dolog, ez a gyűlölködés és utálat bele van programozva az emberekbe, főleg a magyarokba, ettől vagyunk hazafiak! És ha te nem vagy olyan gyűlölködő és rosszindulatú ember, mint mi, akkor téged is ki fogunk utálni a közösségünkből, mert nem tartozol közénk!
2018. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy az embereknek általában több fajta identitásuk van, egy globális identitás nem zár ki egy nemzeti identitást. (vagy európai identitást, vagy családodhoz köthető identitást, vagy ha vallásos vagy akkor a vallásodhoz köthető identitást, stb.) Hazafi nem attól leszel hogy felsőbbrendűnek gondolod a magyarokat...
2018. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon fontos a versengés a nemzetek között, de az emberek, egyének között is (racing situaton), sportban és a tudományokban egyaránt, ez viszi előbbre az emberiséget, így tudunk fejlődni. Erről szól a pasizás, csajozás is. A háború meg a velejárója, a fiúk is összeverekednek néha a lányokért és akár fordítva.


A mindenki legyen egyenlő elvű szocializmus teljes csődöt hozott nagyobb társadalmakra, a versenyszellemű kapitalizmus közelebb áll a természet által évmilliók alatt kialakított rendszerhez, mindenkinek alapvető érdeke, hogy jobb, biztonságosabb és kényelmesebb rendszerben, környezetben éljen amihez néha háborúzni kell. Még két pékség is háborúzik egymással, kinek jobb a kenyere, kinek olcsóbb, ki kedvesebb a vevőkkel, csak ők nem fegyverekkel háborúznak.


A bandaháborúk, nemzetek közötti háborúk, vallások közötti háborúk, űrverseny kelet és nyugat között is mind-mind a kiválasztásról szólnak, az erősebb fennmarad, a gyengébb elbukik.


A háborúk bele vannak kódolva az emberekbe. Igaz, hogy a két VH. megtanította az embereket arra, hogy sokat elvesznek, de nem volt még egyetlen olyan évszázad, hogy béke lett volna mindenhol a Földön.

Az EU is ilyen törekvés, hogy olyan politikai és gazdasági közösség és összérdek legyen, hogy ne vezessen háborúhoz, de már most is látszik, hogy egy csomó kérdésben nem tudunk egyet érteni, az EU többsége elfogadja a keleti kultúrákból ideözönlő embereket, Magyarország jelenlegi vezetése nem (a választók, szavazók többsége).


Ha úgy vesszük ez is háború, csak nem fegyverekkel. Nincs egyforma ember, kultúra, vallás, gondolkodásmód. Az egyéni érdekek eltérnek és ehhez néha hozzácsapódik a gyűlölködés és a háború.

2018. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!