Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is indokolt az...

Szerintetek is indokolt az állami dolgozok létszámának csökkentése?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint túl sok az állami foglalkoztatott, sokan közülük érdemi munkát nsm végeznek.


Az elbocsátások csökkentenék a munkaerőhiányt, az állam működését pedig különböző megoldásokkal és újításokkal sokkal hatékonyabbá lehetne tenni.


Szerintetek ?



2018. okt. 9. 13:18
 1/9 hollófernyiges ***** válasza:
31%
Gondolom, ahogy az oktatás meg az egészségügy működését is hatékonyabbá tették a különböző megoldásokkal meg újításokkal.
2018. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Fogalmam sincs, mert nincs rálátásom arra, milyen hatékonysággal dolgozik az a milliónyi ember. Nyilvánvalóan neked sincs.
2018. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

ha abból indulok ki, hogy itt nálunk az önkormányzati irodában (elég sűrűn járok)...

van egy valag dolgozó, de mindig 20-30 percet kell várnom egy 15 másodperces ügyintézésre.

mert Katika éppen telefonálgat nevetgélve, Jucika kv szünetet tart, Ildike cigarettázik a másik 3 kollégájával, így persze hogy az 5 ablakból 1-2 üzemel csak.

ugyanez megy a postán is, múltkor szóvá tettem hogy miért csak 1 ablak megy a befizetéseknél mikor ott van még 6 másik is ahol ugyan úgy van online terminál a kp. befizetéshez.

erre jól le lettem bäszva hogy mit képzelek...holott 6 dolgozó az ott tartózkodásom alatt egy kupacban nevetgélt meg beszélgetett végig.

nem zavartatták magukat, hogy legalább 20-30 ember várakozik negyed órákat hogy befizesse a pénzt.

na én az ilyen helyeken építeném minimálisra a dolgozók létszámát, csak az maradhasson aki szükséges, és hajlandó is dolgozni.

2018. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, igen...majd az alkalmazott, aki idáig íróasztalnál végzett munkát, sőt, a végzettsége is olyan munkára van, majd elmegy beteghordozónak.

Sokba kerül ez az egész "leépítés".

"A kormányzat állítólag arra számít, hogy a kirúgottak legalább egy részét át tudja majd irányítani az egészségügy és a szociális ágazat emberhiánnyal küzdő területeire, mert éppen Budapesten és Pest megyében van az országban a legnagyobb kereslet kórházi ápolóra és műtőssegédre. Ezekre a szakmákra, valamint a bölcsődei-óvodai gyermekfelügyelői, gondozói munkakörökre okj-s képzéssel csoportosítanák át a központi államigazgatásban felszabadult munkaerőt. A kabinet fejenként 1 millió forintos költséget kalkulált a kirúgottak átképzésének költségeire, ezért a létszámleépítés várhatóan több milliárd forinttal terheli majd meg a központi költségvetést."

2018. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszer csináltak már ilyet, nagyon nem működött
2018. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Annyi államtitkár van, kell az ember

Szó se lehet leépítésről. Ha nem dolgozzák ki a munkaidőt, még bővíteni kell az allamtitkárok számát.

2018. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kormány arra számít, a leépítettek majd feltöltik a szociális szférát meg az egészségügyet.


Ahogy az előző válaszolók is mondták, aki eddig szellemi munkát végzett, nem fog nettó 110 ezer forintért ágytálat mosni meg 100 kilós embereket emelgetni.

2018. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"az állam működését pedig különböző megoldásokkal és újításokkal sokkal hatékonyabbá lehetne tenni":

ez már évek óta folyamatban van "nagy sikerrel" (pl.: söralátét nagyságú adóbevallás).


"túl sok az állami foglalkoztatott"; "Az elbocsátások csökkentenék a munkaerőhiányt":

De hogyan? Átképeznék őket közmunkásoknak? Vagy darusnak, burkolónak, festőnek?

2018. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Számokat esetleg tudsz mondani? Vagy mire alapozod, hogy sok az állami foglalkoztatott? Arra amit itt-ott hallasz?


(Nyilván a közigazgatásra gondolsz kérdező, nem azt mondod, hogy orvosból, vagy tanárból van túl sok, ha tévedek, javíts ki.)

Az igazság az, hogy maga az állam se tudja, hogy sok vagy kevés a hivatalnokok száma. Becslések vannak, például hogy arányaiban több, mint Észtországban, de kevesebb mint Franciaországban.

Innen ered a leépítés ötletének problémája is: Egyrészt az állam nem is tudja pontosan hol mennyi dolgozó van, másrészt azt sem tudja, hogy pontosan milyen feladatokat kell ellátnia. Ez köszönhető a törvénykezés hihetetlen sebességének leginkább és a centralizációnak.

Ezért abszurd úgy indítani, hogy na akkor most leépítünk. Először határozza meg az állam, hogy mely feladatok feleslegesek (szüntesse meg őket), mely folyamatokat lehet egyszerűsíteni (egyszerűsítse azokat) és utána lehet arról beszélni, hogy az ezeket korábban végző embereket elküldjék.

Állandóan hangoztatott érv, hogy az informatika fejlődése miatt sokkal kevesebb emberre van szükség a közigazgatásban. Aki látott már belülről hivatalt az viszont tudja, hogy a közigazgatás informatika terén évtizedes lemaradásban van. Ha épp nincs EU pályázat rá, akkor egyáltalán nem történik szoftverfejlesztés és előáll az a helyzet, hogy a program amit használni kéne már köszönő viszonyban sincs a jogszabályi keretekkel, emiatt nem lehet használni és lehet megint mindent "kézzel, papíron" csinálni.

2018. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!