Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes vidéki régiók teljesen...

Egyes vidéki régiók teljesen elnéptelenednek? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A a képzett emberek elvándorolnak.Az elvándorlásnak több oka van.


Én például azért mentem el,mert az ország háromnegyedében, az én szülővárosom régiójában csak szalagmunka van.

Én, annál mindig többre voltam képes.

A szüleim érettségi után "elzavartak" Budapestre egyetemre.



Felsőoktatás bizony az Alföldön is van, a probléma,hogy diplomás munkahelyből van túl kevés, akik ott végeznek, ők is mind mennek Budapestre, vagy nyugat-magyarországi megyeszékhelyre.

Viszont, Budapesten,Győrben válogat az ember a műszaki/gazdasági diplomát igénylő diplomás állások között.



Én ezt tartom az egyik legnagyobb problémájának,hogy az ország háromnegyedében csak szalagmunka van.


2018. okt. 8. 17:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10

Miért kellene Ceausescunak lenni? Te miről beszélsz? Munkásokról hallottál már? Tudod, elszállásolod őket a majorban, fizetsz nekik és melóznak neked. Fúú, hihetetlen, mi?

Magyarországnak nagy szüksége van urbanizációra, hogy végre polgárosodjon. Ez az egyetlen reményünk.

2018. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11 mert Caucescou-nak volt a falurombolás ez a kiváló ötlete. Meg is lehet nézni, milyen remek eredményt ért el.

Miért nem mondjuk Amerikát hozod fel? A mezőgazdaságnak úgy a 90%-át a vidéki farmergazdaságok termelik ki, a tej és a kenyér nem a Walmart polcain jön a világra.

Hallottam már munkásokról, igen. Tehát lerombolod a falvakat, elszállásolod az embereket a majorban, épületeket emelsz nekik, közművesítes, csatornázol, utakat és infrastruktúrát vezetsz be, és...és ugyanott vagy ahonnét elindultál, csak épp elpisáltál egy nagy rakás pénzt a semmire. Bomba ötlet, de tényleg!

Kolhozosítani esetleg nem akarsz? Még szállót se kell építened a szemét kuláknak, vagonírozhatod őket és küldheted Vorkutába 25 évre.


Az urbanizációból pedig abszolute nem következik, hogy civilizáltabb és nagyobb nyereséget termelő közösséged lesz, csak gondoltam, szólok.

2018. okt. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!