Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes vidéki régiók teljesen...

Egyes vidéki régiók teljesen elnéptelenednek? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A a képzett emberek elvándorolnak.Az elvándorlásnak több oka van.


Én például azért mentem el,mert az ország háromnegyedében, az én szülővárosom régiójában csak szalagmunka van.

Én, annál mindig többre voltam képes.

A szüleim érettségi után "elzavartak" Budapestre egyetemre.



Felsőoktatás bizony az Alföldön is van, a probléma,hogy diplomás munkahelyből van túl kevés, akik ott végeznek, ők is mind mennek Budapestre, vagy nyugat-magyarországi megyeszékhelyre.

Viszont, Budapesten,Győrben válogat az ember a műszaki/gazdasági diplomát igénylő diplomás állások között.



Én ezt tartom az egyik legnagyobb problémájának,hogy az ország háromnegyedében csak szalagmunka van.


2018. okt. 8. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem kellett volna a fideszre szavazni.

De úgy látszik ezekben a régiókban az embereknek megfelel az,hogy szalagmunka van,3 műszakban éhbérért.


Egyék meg,amit főztek!

2018. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
A vidék teljesen soha nem fog elnéptelenedni, szimplán mert a mezőgazdasági termelést másutt nem lehet megoldani. Az ipari futószallagos robotzombimunkának azért van egyelőre "presztízse", mert a legtöbb helyen csak ez van. Senki nem öröméből megy oda, hanem muszájból. A kormánynak meg esze ágában sincs munkahelyeket teremteni. Anno be lett ígérve az 1 millió munkahely is, ebből nemcsak hogy semmi nem valósult meg, de még a meglévők is csökkenni kezdtek. Ezen ne csodálkozz: az államnak nem érdeke a nép jóléte (hisz az pénzbe kerül), nekik két dolog számít: a hatalom és a sok pénz. A lakosságot magasról toccsanósan szarják le.
2018. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Egy diplomás legyen tisztában a következményekkel, vagy vállal olyan munkát ami nem szakmája, de viszonylag jó összeget ajánlanak, ha ez nem jó akkor menjen nagyobb városba dolgozni ha ott kap végzettségének megfelelően állást.


Nem csak nektek van problémátok ezzel, hegesztőként nekem sem mindegy hogy mennyi az annyi, mert ha ingázni kell akkor az üzemanyagot figyelembe kell venni, és lehet hangzatosabb a fizetés, de a tankolással el is megy annyi.

Vidéken akár milyen olcsó az ingatlan nem éri meg 20-25 milliót beletenni, nálunk a Miskolci árak, a térségiekkel vetekszenek.

2018. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Amikor megláttam a szülőfalumról íródott könyvben ezt a diagramot a népességének alakulásáról, kíváncsiságból utánajártam hogy mit gondol ennek okáról a falu.

A falu népességének alakulása 1700-2000 között

[link]

Azt mondták hogy az 1950-es évektől azért kezdett el zuhanni a falu népessége mert akkor voltak az államosítások és a korábban otthon a saját gazdaságukban megélő parasztság visszacsúszott az által hogy nincstelen alkalmazottak lettek. És ha már alkalmazottak lettek, igyekeztek ott dolgozni ahol kedvezőbb volt, leginkább városon.

Napjainkban ha minél több ember megélhetne otthon a sajátjában akkor a vidék is csábító lenne az embereknek. De idehaza a rendszerváltás után sem éledt újra az egykor szétvert gazdálkodói réteg. Hanem a nagytőke lett jellemző a mezőgazdaságban is, akár a szocializmusban, csak akkor állami tulajdonban.

2018. okt. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha megélhetne... - ez az álmodozás.

Azt tessék vizsgálni, miért nem él meg. Igaz, ez összetettebb, de megfejthető. A gondolkodás viszont fárasztó. Sőt, van akinek nem is megy. Ahogy ahogy gyárat vezetni, vagy operálni se tud mindenki. A különbség, hogy azt egyikről mégis úgy vélik tudják, a másikról meg nem vélik.

Annyit segítek: van egy mondás, a fejétől bűzlik a hal. Régi, sok tapasztaláson alapuló bölcsesség. De ma már ki hiszi el...

2018. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én parasztgyerekként nőttem fel és meg is van a vidéki szülői ház a földekkel. Szívesen feladom a városi lakásom és abbahagyom az ausztriai munkát, ha úgy gazdálkodhatok a saját birtokomon idehaza hogy a kedves állambácsi és az önkormányzat békén hagy. Vagyis nem küld senki csekket kommunális adóról, szemétszállítási alapdíjról, TB-járulékról, nyugdíj járulékról, adókról, kút legalizálásról, stb. Aki a nép élelmezésének ellátásáról gondoskodik, az a minimum hogy a terhektől mentes legyen és ne nézzék igavonó cselédnek. Támogatást nem kérek, csak hagyjanak élni. És jobban fog virágozni a hazai gazdaságom mint az osztrák parasztoké. Ja és akár 5 gyereket is felnevelek úgy hogy nem kérek gyest, CSOK-ot, családi pótlékot meg más marhaságot. Az 50-es évek előtt a nagyapám is felnevelt 7 gyereket.

Ja hogy a kormánynak csicska kell? Hát úgy nem csak a vidék fogy hanem az egész ország is.

2018. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Vidéken akár milyen olcsó az ingatlan nem éri meg 20-25 milliót beletenni, nálunk a Miskolci árak, a térségiekkel vetekszenek."


Ott is szétkúrták az avas lakótelepet egy csomó cigánnyal ami a béke szigete volt addig. Utánna az emberek összegürizett lakása eladhatatlanná vált. Egy élet verejtékkel összegürcölt munkája foszlott a semmibe.

2018. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyen helyre lehetne kompenzációs feka falkát költöztetni. Egy hondurasi, chillei, kolumbiai család szerintem egész jól tudná kezelni a dögevőket....
2018. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez van. Én a 2000 fő alatti falvakat automatikusan felszámolnám, mert semmi értelmük nincs. 100-150 évvel ezelőtt még volt, de azóta már olyan drasztikusan csökkent a mezőgazdaság munkaigénye, hogy a falvak értelme 0 lett. Majorságokat hagynék a falvak helyén, ahol 1-1 család birtokolja a közeli termőföldeket.
2018. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én a 2000 fő alatti falvakat automatikusan felszámolnám, mert semmi értelmük nincs."


Te vagy az, Ceaucescou elvtárs?


"Majorságokat hagynék a falvak helyén, ahol 1-1 család birtokolja a közeli termőföldeket."


Ez egyrészt kivitelezhetetlen, mert ekkora földeket még gépesítéssel se tudna 1 család megművelni, pláne nem időre. Másrészt minél nagyobb a termőterület, annál nagyobb a munkaigény is.

2018. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!