Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért libsiznek az emberek,...

Miért libsiznek az emberek, mikor azt se tudják mi az a liberalizmus?

Figyelt kérdés

Az, hogy volt nálunk egy 8 évnyi balliberális kormányzás az azt jelenti, hogy az álbaloldali mszp-nek nem volt identitása és a hatalom miatt szövetkezett a liberális szdsz-el. A bal és a liberális két külön kategória. A liberalizmus a szabadpiacot a minimális állami berendezkedést preferálja. Csak ezzel az a probléma, hogy a túl liberális gazdaság az széles egyenlőtlenséget okoz, a gazdagok még inkább gazdagodnak a szegények még inkább szegényednek, ezzel szemben a baloldal, a piacot korlátozza és próbálja felszámolni az egyenlőtlenségeket. Két teljesen különböző identitás.


Baloldali érzelmű vagyok és nem szeretem a liberalizmust se a konzervatizmust, ezek jobb oldali eszmék. A liberalizmus sokkal közelebb áll a jobboldalhoz, mint a baloldalhoz. Sőt a liberalizmus és a konzervativizmus között sok a hasonlóság. Mivel egy konzervatív ember mindig azt mantrázza, "hogy mindig is voltak igazságtalanságok egyenlőtlenségek és minek kéne ezen változtatni". A liberális gazdaság is ezt a nézetet vallja.


Az igazságtalan intézkedések miatt nem szeretem a liberalizmust, ezzel szemben az emberek olyan dolgokért szidják a liberalizmust, mint a migránssimogatás, meleg barátság az állítólagos fehér férfi ellenesség és a soros miatt.

Olyanokért szidják amiért nem kéne, de ami miatt kéne kritizálni azért pont nem szidják.

Amúgy más országban is ellett árulva a baloldal, mint usaban ahol a demokrata párt is a neoliberális wall street baráti politikát folytatott.


2018. okt. 5. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
A mai liberalizmusnak sincs semmi köze az eredeti elgondoláshoz
2018. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Kiállnak olyan emberek a nagyközönség elé akik liberálisnak vallják magukat. Sokan meghallgatják a gondolataikat és azt mondják, hogy ebből nem kérünk. Az átlagember számára ezek az emberek testesitik meg a liberalizmust nem a liberalizmus tudományos meghatározása.
2018. okt. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Én pontosan tudom mi az a liberalizmus, egy súlyos elmebetegség
2018. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
A liberalizmus jelentése 2010-től módosult. Azóta mindenki libsi aki nem a Fideszt imádja.
2018. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Mert akik ma liberálisnak tartják magukat, azok sem tudják, mi az a liberalizmus.
2018. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tgt ***** válasza:
10%

Piros Kalapács: „A mai liberalizmusnak sincs semmi köze az eredeti elgondoláshoz.”

Ezt annyiszor olvastam már, de nem értem. Ki tudnád fejteni, hogy mi az eredeti liberalizmus, mi a mai liberalizmus, és mi a különbség?

2018. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
#6 Igazad van! Szerintem ami nyugaton zajlik, az maga a liberalizmus. Akár neoliberalizmusként emlegetik, akár másképp, ez liberalizmus. De leleszek most pontozva!
2018. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!