Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy Magyarorszá...

Miért mondják hogy Magyarországon nincs sajtószabadság?

Figyelt kérdés
Igen, a TV-k, rádiók, ujságok, nagyrésze tényleg kormánypárti média, de azért még mindig ott van az RTL, ATV, HirTV amik nem kormánypártiak. Viszont ma már csak a nyugdijasok néznek TV-t a fiatalok már nemigazán, erre ott van az internet. És nem kormánypárti média pedig van az interneten legalább annyi mint ahány fideszes. 444, index, hir24, hvg, napi.hu, portfolio. Ha tényleg olyan nagy szólászabadság korlátozása lenne, meg nem lenne sajtószabadság ezeket a portálokat ellehetetlenítené a fidesz. A 21. században ott az internet arra aki tájékozódni akar, nem csak a TV. És az sem igaz hogy sokaknak még mindig csak az M1 meg a Kossuth rádió fogható, pl vidéken, és a zinternetről mégcsak hallani sem hallott, mert a legszegényebb kis cigánygyereknek is már megvan a zájfón iksz, és a kisnyugdijjas bözsiutalványon csirkefarhátot vásárló nénike is ott simogatja már az okostelefont reggel a buszon és csetel a kisunokájával.

2018. szept. 22. 10:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Csak az agresszív vérlibsik mondják ezt.
2018. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%

Tisztázni kellene mit is jelent a sajtószabadság.

Mert nem azt jelenti, hogy a kormánypártoknak kell kötelező jelleggel biztosítani, akár állami pénzből is azt, hogy az ellenük megszólalóknak pontosan ugyanannyi és ugyanakkora médiafelületük legyen - márpedig akik harsogják, hogy most nincs sajtószabadság, azok ezt várnák el.

A sajtószabadság azt jelenti, hogy minden vélemény szabadon elhangozhat, hogy bárki bármilyen médiát szabadon létrehozhat és működtethet. És ezt most megtehetik, akkor csinálnak a maguk kedvére való újságot, tévét, internetes portált amikor csak akarnak és benne olyan műsort csinálnak amilyet csak kívánnak. HA találnak hozzá valakit aki megfizeti és nézi, olvassa, hallgatja.

Ahogyan a jobboldal létrehozta a saját médiáit a 2000-es években. Az pedig, hogy a médium tulajdonosa úgy dönt, hogy eladja vagy bezárja, az hagy legyen az ő szabadsága. Mekkora diktatúráról kiabálnának ugyanezek, ha az állam vagy a kormány hivatalosan megakadályozta volna, hogy a tulajdonosa a szabad döntéséből bezárja a népszabit vagy simicska eladja a lapját, tévéjét?

2018. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%

A hírTV már rég nem ellenzéki.

Amúgy meg sajtószabadság még van, de a kormány mindent megtesz, hogy ez megváltozzon. Lényegében azért mondják sokan, hogy nincs, mert olyan nagy számban van kormánypárti média, hogy nagyon kevés tere van az ellenzéki médiának elérni mellette az embereket.

Csak gondolj bele: négy elemis parasztnéni vidéken valószínüleg csak a "közTV-ket" nézi, lehet, hogy vannak más TV csatornái, de nem fog átkapcsolni máshova vagy rádiót hallgatni, csak, hogy politikai beszélgetéseket hallgasson. Azt tudja, ami napi pár percben a közTVs hírekben elhangzik. Ez a nagy átlaggal (mármint a nyugdíjasoknál) így van.

Szerintem meg nem sok nyugdíjas van aki híreket olvasna a telefonján vagy számítógépén. Unoka megmutatja, hogy kell telefonálni, chatelni nem pedig azt, hogy "Tessék nézni nagyi, itt a portfolio meg az index, tessék olvasgatni! ".

Összefoglalva: sajtószabadság van, de a kormánypárti média mellett csak nehezen tud eljutni az emberekhez az ellenzéki. A legtöbb ember meg, ha százszor hallja, hogy zöld az ég és kétszer, hogy valójában kék, akkor rögtön a zöldet tartja igaznak.

2018. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Baluba ***** válasza:
67%
Magyarországon sajtószabadság van. Egyenlő feltételek nincsenek. A közszolgálati csetornák állami, és nem Fidesz pénzből működnek, miközben nagyobb a költségvetésük, mint az összes ellenzéki médiumnak összesen.
2018. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 tgt ***** válasza:
53%
Mondjuk úgy: egyre kisebb a sajtószabadság. A Fidesz mindent megtesz, hogy a kritikus hangok minél kevesebb emberhez jussanak el.
2018. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%

Hírtv-t megvették a fideszes "elvtársak", azóta ömlik a kormánypropaganda onnan, jó reggelt...

Atv pedig németh sanyi hitgyülis szektavezér tulajdona, aki szintén fideszhez dörgölőzik, és tvje egy "háziellenzéki" csatorna.


Nem a fiatalok döntenek az ország sorsáról, hanem a többségében kádárista nyuggerek, és középkorúak, a fidesz szavazói.

2018. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Én 20 éve vidéken élő "nénike" vagyok, az M1 és nagyon sok másik adó be sincs hangolva nálam, mert szinte soha nem nézek TV-t, mégis fideszes vagyok. Hogy lehet ez?

Használom a netet - ahogy a mellékelt ábra is mutatja - van okostelóm, de nekem senki nem kell megmondja, hogy hogyan kell/ene gondolkoznom a körülöttem levő világról.

Ahol én lakom a választás előtt csak jobbikos, Mszp-s és Dk-s óriásplakátok szegélyezték az utat, mégsem éreztem indíttatást rájuk szavazni.

Akiket az ilyesmik tudnak befolyásolni, az nem normális!

Megjegyzem, a falu 100%-ban fideszes, holott a képviselőnket nem láttuk 6 éve, mert nem is járt erre. Viszont a polgármester fideszes és még soha ennyire nem fejlődött a falu, mint az ő irányítása alatt. Ezért egyértelmű, hogy legközelebb is rászavazunk. Pedig nem tart kampánybeszédeket, csak tisztességgel dolgozik a falu érdekében. Hát valahogy így működik ez itt nálunk a tudatlan, elmaradott, lenézett vidéken!

2018. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
A sajtószabadság nem csam annyi, hogy létezhetnek ellenzéki médiumok. Pl. Nincs olyan, hogy valahova ami egyébként nyílt politikai rendezvény /gyűlés stb.nem engedik be az ellenzékieket. Erre volt már példa. Nem egy tulajdonos irányítja az összes megyei lapot, állami támogatásból. Meg ilyen apróságok. Látszik, hogy Magyarországon igazo demokrácia az még nem volt.
2018. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
Na és kedves #7-es, vajon a felújítások, fejlődések honnan jönnek? Csak nem a csúnya Eu-tól?
2018. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

...és még annyit hozzátennék a 7-es hozzászólásomhoz, hogy

én elég sok időt töltök itt és egyéb fórumokon - megtehetem, nyugdíjas vagyok:) - megdöbbent (és megerősít) a legtöbb ellenzéki megnyilvánulás primitívsége, már nehogy zokon vegyétek!

Apró példa tegnapról, egyikük tudálékosan kijelenti, hogy "a nép nem bonthatja le a demokráciát" és társai beszólások tömege, akkor megnyugszom. Nagy baj itt még sokáig nem lesz a választásokkal!

2018. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!