Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mitől van ekkora...

Szerintetek mitől van ekkora szakadék az emberek gondolkodása között?

Figyelt kérdés
Gondolok most itt arra hogy ki mit gondol mi lenne jó az országnak, ki a hazaáruló, a demokrácia fontossága/ léte nem léte kérdésekre főkent.
2018. szept. 15. 18:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Tegyük ezt a rasszizmust tisztába.

Zsidónak nyilván tetszik a zsidó, nekem nem nagyon, de nem azért mert zsidó, hanem a heftije, a kinézete az, amije szerintem nem előnyös. A Belmondót például kifejezetten szerettem, pedig ő is zsidó volt, nagyon sármos, szimpatikus színész, meg öregen is kedveltem.

Van akinek a pisze orr a kaffa, nem a kampós, mit lehet tenni?

Ha kimegyek az utcára, alig van olyan ember, aki tetszik, az egyik dagadt, a másik trampli mégsem vagyok rasszista mondjuk a magyarok ellenében.

Még az sem teljesen igaz, hogy a négerek nem tetszenek, mert vannak délceg, jóképű fazonok is köztük, amolyan bantu fajta, de még az arabok sem mindannyian ellenszenvesek, volt például az Omar Sharif, régi színész, keress rá, na az olyanok tetszenek, de a többségük nem.

Nem tekintem ettől a zsidókat,vagy a négereket, vagy bárkit alacsonyabb rendűnek, sem a rondákat, bandzsákat, tramplikat, mert tehet arról szegény, hogy miképpen néz ki?

De kötelezhet engem valaki arra, hogy tetsszen valami, ami nem teszik?

Na ennyi, a többire koncentrálj.

2018. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#7-es Elég hosszan fejtegetted a külsejükre vonatkozó részt, ezért reagáltam rá. Nem tudom mennyire tudod, de a kormány is szervezett lakhatási programot, annak 1293 menekültnek akiket azért mégis befogadtunk. Én tökéletesen megértem azt, hogy az emberek féltik a biztonságukat, pont ezért tartom nagyon aljas húzásnak, ami itt folyik. Magyar plakátokon üzengetnek a menekülteknek, miniszterelnökünk egy dacos gyerek mentalitásával jelenik meg az Euban. Ez nem konstruktív. Ha valóban akarna tenni az ellen, hogy veszélyes emberek jöjjenek hozzánk, már programokat dolgoztak volna ki, felméréseket végeztek volna, nem hazabeszélnének akkor is amikor az Euval "egyeztetnek".

Ha már történelem, inkább Trianont kellene feldolgozni,mert ez a sértődöttség dolgozik még mindig a politikusokban is és az emberekben. A magyarok a pirézeket is utálták, akikkel nem volt semmilyen történelmi múltunk, mivel nem is léteztek, úgyh nem vagyok biztos abban, hogy erre a rendkívül hosszú, nem fekete-fehér törók-magyar viszonyra kellene fogni ezt a fokú ellenállást, de lehet benne igazság, hogy ez is közrejátszik.


Számomra inkább ez a migráns téma olyan, hogy a kormány pajzsként tartja maga előtt, mert ez olyaj zsigeri reakciókat vált ki a legtöbb emberből amit ki lehet használni. De igazi megoldása az nincs és mintha nem is keresne. De ne legyen igazam.

2018. szept. 15. 21:58
 13/13 anonim ***** válasza:

Na ja ezerkétszáz és figyelmeztető, hogy ezek között is ott volt az afgán erőszakoló.

Azért az oltalmazott státusz nem egyenlő a menekülttel, ha megnézted a kéglijét, többen laktak egy szobában, nem tudom mennyi támogatást kapott, de biztosan nem ezer Euró körül, ha kebabot aprított, dolgozni kényszerült.

Valamennyit kénytelen volt a magyar kormány is befogadni, de tiszta sor, hogy alig, alig teszik, hetente egyet, egyet, a többi meg elunja a sorban állást, aztán lepattan.

Nem kétlem, hogy ezeket is olyan szívességgel fogadta be a kormány, mintha a fogát húznák, de minden oka meg is van rá szerintem, ahogy előbb kifejtettem és aligha pocsékolnak rájuk többet, mint amit feltétlenül muszáj.

Ha azonban tízezrével jönnének folyamatosan hozzánk, dögös menekültstátusszal amivel semmit nem lehet kezdeni, sem felülbírálni, sem semmi, arra már kitörne a gyalázat, hiszen csak perkálhatnánk az irreális támogatásokat, ami nemcsak összegében komoly, hanem a kárai is eszméletlenek lennének a tömegek irritációjában.


Trianon a magyar kormánynak alig van képben, egyrészt azért, mert azt már lehetetlen felülbírálni, meg sehol nem ez a tendencia, a közös Európa lényege az, hogy átjárható minden határ, mindenki ott él, ahol akar, vagy dolgozik, ezért lényegében okafogyott lenne a határrevízió, ha a szórványmagyarság Eu tagországban lenne.

Azért a kormány megteszi amit lehet, de ehhez az EU-nak semmi köze sajnos.


A kormány valóban pontosan felismerte, hogy mit akarnak a magyar emberek.

Mondjuk más is képben lehetett volna, mert a konzultáció világosan beszélt erről de csak a cikizés ment, pedig az valódi szondázás volt, mennyi, 98 egész valahány százalék elutasította a migrációt. Na erre ha még valaki azt mondja, hogy a kormány szítja az indulatokat, az egyszerűen ostoba.

Vagy annyira elvakult, hogy maga is elhiszi, amit szeretne, ezért kijár a büntetés.

Talán a DK, meg az MSZP hivatalból nem szavazhatott soha a migráció ellen, de a többi párt, különösen a jobbik akkora hibát követett el folyamatosan és még most is a múltkori Sargentini jelentésen, hogy azt kell hinni, hogy képtelenek felfogni mi a helyzet és ilyen pártra már csak azért sem érdemes szavazni, mert a továbbiakban is várható, hogy rosszul mérik fel a helyzetet, rosszul vezetnék az országot, mert ennyire nyilvánvaló és súlyos tévedés megengedhetetlen.


Természetesen egyetértek, hogy a Fidesz kihasználja ezt, ez annyira világos, mint a Nap, hiszen egyáltalán nem olyan remek a nagy hatalmú és befolyásos Uniós vezetéssel ujjat húzni, rengeteg kellemetlen helyzetben kellett már nekik odakint szerepelni, de egyrészt így alakult, hogy az ellenzék feladta lecsapásra a labdát, meg bizonyára hajlamuk is van rá, hogy ne támogassák a bevándorlást, de azt, amint már írtam, közép-Európában kizárt, hogy értelmes párt támogassa, mert az azonnali és teljes bukással lenne egyenlő, amint kifejtettem, különböző okoknál fogva, de legfőképpen az igazságtalan gazdasági szempontok miatt.

Ha valaki százötven bruttót kap havonta, meg nem tudom pontosan mennyi, de magyar, vagy lengyel családi pótlékot, gyest és megtudja, hogy másoknak a semmire sokkal, de sokkal többet perkálnak munka nélkül, az olyan esztelenség, ami csak azt jelzi, hogy a Botka, vagy a Gyurcsány, hogy neveket is mondjak például, milyen messze van a néptől, a gazdasági helyzetüktől, az érzéseiktől.

Na mondjuk sok százmilliós, meg milliárdos vagyonok szemellenzője mögül talán nem is csoda, hogy nem látnak a szemüktől.

2018. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!