Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mitől van ekkora...

Szerintetek mitől van ekkora szakadék az emberek gondolkodása között?

Figyelt kérdés
Gondolok most itt arra hogy ki mit gondol mi lenne jó az országnak, ki a hazaáruló, a demokrácia fontossága/ léte nem léte kérdésekre főkent.
2018. szept. 15. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Más a tapasztalat.
2018. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van aki fogékonyabb a propagandára és az agymosásra, van aki kevésbé. Egyesek gondolkodnak, mások vakon beveszik a propagandát. Az egyszerűbb emberek befolyásolhatóbbak.
2018. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy részben az a baj, hogy a legtöbb ember a saját nézeteit tartja igaznak, és akinek más nézetei vannak, az szerinte biztos rossz ember, stb. Én ezt vettem észre.
2018. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg nagy tévedés az, hogy olyan könnyen lehet az embereket befolyásolni.

Sőt, nagyon is emlékeznek mindenre, aki elvágta magát, az jobban tenné, ha lelépne.

A szélsőséges megnyilvánulásokat csak kis csoport végzi, nem a tömegek, de azok hangja jelenik meg mindenhol.

Vedd figyelembe, mennyien nem mentek el szavazni sem, vagy azt, hogy mennyire nem volt hatása az ígérgetésdömpingnek, ugyan ki hisz egy politikus ígérgetésének választás előtt, szinte soha nem tartják be.

Magam rögtön visszanézegettem olyan korábbi megnyilvánulásokat, amik alátámasztják, vagy cáfolják a bezengett jótéteményeket, már amit nem tudtam kapásból kizárni és elképesztő dolgokat tapasztaltam.

Na mondjuk világos, hogy Macron például szinte semmi ígéretét nem tartotta be, aztán mire ez kiderül, addigra mit tehetnek?

Sztrájkolnak egy kicsit, pár hétig balhék vannak, meg huzakodik a szakszervezet, de akkor már esze ágában sincs lemondania a hatalomról.

Kelet-Európa ellenben nem ilyen!

Itt már annyit kábították a népet, hogy lepereg a szövegelés, akár hiszed, akár nem. Sokkal nagyobb a szkepticizmus, mi nem vagyunk olyan hiszékenyek, mint az elpuhult franciák, legalább is politikai kérdésekben, erre mutat a nagy mértékű távolmaradás is.


Az is téves, amit a migrációról gondolnak az ellenzékiek, nem tudják felfogni, hogy nem a Fidesz gerjeszti az idegengyűlöletet, mert ilyen valójában nincs, vagy alig van.

Tessék, én nyíltan kimondom, hogy nem szeretem a gondolatot, hogy négerek, arabok jöjjenek tömegesen hazánkba.

Soha nem szerettem és nem is fogom.

A viselkedésükön kívül elfogadhatatlan számomra a vallásuk, a kultúrájuk, amit nyugodtan nevezhetünk kulturálatlanságnak is, utálom a muszlim szokásokat, az étkezést is beleértve, meg az öltözködést, a nőkkel való bánásmódot, az erkölcsi nézeteiket.

Mindezen kívül őket magukat sem szeretem, de kíváncsi vagyok ki kötelezhetne az ellenkezőjére, hiszen jogom van ahhoz. hogy azt szeressek, akit, vagy amit akarok.

Nekem ronda a néger, most mit csináljak, ez van.

Nem vagyok rasszista, mert szerintem ugyanolyan emberek, mint más és semmiben nem vagyok ellenük, csak nem akarom, hogy idejöjjenek és igazságtalanul tömjék beléjük a pénzt, a semmire, ha már támogatnak valakit, akkor a magyar csavargók helyzetén javítsanak, ne a nekünk idegen néger, arab csavargókat ajnározzák, akik még utálnak is minket, amit bizonyítanak a terrorcselekményekkel.

Ha egy négernek szép a másik, legyenek boldogok, semmi közöm hozzá.

Nekem az arab fazon is visszatetsző, most mit lehet tenni, van aki a szőkékre bukik, vagy a vörösre, nekem főleg tüzes barna menyecskék voltak a szerelmeim, de ha a borostás ábrázatuk a szemem elé kerül a férfiaknak, az olyan züllött benyomást kelt, hogy ne csak a néger bevert képéről beszéljek.


Európai emberek között is van utálatos, akitől kiráz a hideg, mindenkinek vannak ilyen benyomásai, de a lényeg mégis azon a súlyos igazságtalanságban van, hogy olyan emberekre pocsékolják marékszámra a kevéske anyagi lehetőséget, amit inkább a hazai szociális hálóra kellene költeni.

Miért jut a magyarnak csak annyi, hogy a közmunkán ötvenezerért havonta tisztíthatja az árkot az önkormányzatnak fülig sárosan?

Hogyan lehet idegen csavargónak, aki soha semmit nem tett a kasszába ennek a többszörösét adni semmiért?

Sorolhatnám még, de ha ezt nem érti meg az ellenzék, akkor soha nem kerül kormányra.

Ne gondold, hogy akik például elfogadták a Sargentini jelentést valaha is jó propagandát jelentenek majd bármelyik pártnak, ha nem teszik ki a szűrüket, az magát a pártot is végzetesen degradálja, csak a saját sleppje fogja neki megbocsátani, de még talán azok sem mindannyian, mert még ott is csak szavazatvesztésre számíthatnak.

Azt sejtem, hogy nem értenek velem majd egyet sokan, pedig elgondolkodhatnának ezen, mert azt írom, amit gondolok és szerintem ez az igazság.

De lehet másképpen nézni, legfeljebb kikopnak régi, vagy új neves pártok a Parlamentből, ami lehet, hogy nem is olyan nagy baj, mert az lenne a legjobb, ha jönne egy új ellenzék, akire szavazhatnának is az emberek, akik eddig nem is járultak az urnákhoz, mivel senki nem volt nekik szimpatikus, vagy azok a Fidesz szavazók, akik csupán azért szavaztak a mostani kormányra, mert nem akarják, hogy újra müezzin kajabáljon az egri minaretből.

2018. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Így igaz szerintem is. Az ilyen "csalás volt a választás" című hozzászólások 99%-a saját megérzésből adódik, a vesztes mindig csalással vádolja a nyertest...
2018. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én úgy látom bizonyos rétegeket könnyebb befolyásolni, mint másokat. Vannak olyanok, akik kiábrándultak, hogy nem is követik az eseményeket, mert nem hiszik, hogy változik bármi is a szavazatuktól/ nem találtak olyan pártot aki az érdekeit képviselné/ vagy ahogy te mondod "szimpatikus"- Na ez is baj nálunk, hogy érzelmi politizálás folyik, talán ez is befolyásolja ezt a szakadékot.


Erre a négeres, arabos válaszra, csak annyit mondanék, hogy azt el tudom fogadni, hogy valaki kinézete nem tetszik, de ha ez az indokod, hogy ne jöjjön az igenis rasszizmus hiába mondod az ellenkezőjét. Ha problémásnak tartod a vallását,az rendben van én sem értek jó néhány irányzatával egyet, de az iszlám sem egy homogén vallás, ezerféle arca van.


Utolsó, ha annyi ezrest kapnék, ahányszor valamilyen tisztességtelen befolyásolásról hallottam (személyes történeteket),már lassan milliomos lennék. Ez is csalás ám. Szerintem felesleges vitatni, hogy nagy visszaélések történtek, az egy más kérdés mi bizonyítható/ mit akarnak egyáltalán bizonyítani.

2018. szept. 15. 20:31
 7/13 anonim ***** válasza:

"Erre a négeres, arabos válaszra, csak annyit mondanék, hogy azt el tudom fogadni, hogy valaki kinézete nem tetszik, de ha ez az indokod, hogy ne jöjjön az igenis rasszizmus hiába mondod az ellenkezőjét. Ha problémásnak tartod a vallását,az rendben van én sem értek jó néhány irányzatával egyet, de az iszlám sem egy homogén vallás, ezerféle arca van."


A személyes unszimpátia még nem lenne baj, az csak egy részlet a válaszomból, csupán a teljesség kedvéért.

Amint írtam az elején, én nem gyűlölöm őket, bár talán a válaszból erre lehetne kissé következtetni, aki felületesen olvassa.

Nem veszed figyelembe a történelmi múltunkat, azt, hogy sok sok évig szemben álltunk az Iszlámmal és ennek olyan nyomai vannak hazánkban ma is, amik kitörölhetetlenek.

Magyar embernek mindig az lesz a legfontosabb, hogy ellenálljon a mostani migrációs folyamatnak, hiába csodálkozik az ellenzék, hogy nem az egészségügy, vagy bármi más az első szempont, mert csak gondolj bele, hogy ha a történelmi távlatba vetíted ezt a dolgot, mennyire semmitmondó lesz a függetlenség ellenében bármelyik is, nem hiába írtam az egri minaretet, amely kissé teátrálisan, de kifejezően rávilágít erre a dologra.

Talán azt sem vetted észre, amit az az igazságtalanság jelez, hogy olyan állapotok között, amiben mi jelenleg vagyunk, mennyire visszatetsző az, amit a nemzetközi szerződések megkövetelnek a migránsok ellátására.

A lakáskérdés mindenhol a migráció ellen fordítja a többséget, még Németországban is, de nálunk aztán különösen.

Ugyan mi a francra adnak nekik ingyen lakást?

Nem érted azt, ha kiderülne az, hogy milyen támogatást kapnak a bevándorlók tömegei, az olyan törést, zúzást okozna, forradalmat, lincselést, amit szinte mindenhol támogatnának nálunk és szerintem teljesen jogosan.

Ha mondjuk a bevándorló ugyanazt kapná, mint a magyar csöves, ároktisztítást az önkormányzatnak a csekély bérezésért, vagy éjszakai szállást a menekültszállón, ha az még nem telt be, akkor talán sokkal kevesebben lennének ellene, de még úgy is a többség, a többi érvem, gondolatom figyelembe vételével, mert azért az is számít, de ez az, ami tarol, az igazságtalanság, amit Brüsszelben soha még csak sejteni sem fognak, mert nekik ismeretlenek ezek az állapotok.

2018. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
amúgy, szeritnem az a magyar állampolgár, aki megkapja ezt, akár milyen is a bőrszíne, a vallása, stb. Én nem szólok bele mivel sem jogom, sem lehetőségem nincs, de szerintem akárki lehet magyar, aki tiszteli ezt az országot, kultúrát. Én ismerek személy szerint is négereket akik magyar állampolgárok, de őszintén mondva semmi bajon nincs velük, úgy tekintek rájuk mint minden más magyar állampolgárra. De őszintén kérdezem a rasszisták felé, hogy ha elítéljük azt aki néger, akkor miért nem csoportosítják az embereket egyből a bőr színkódja alapján? Lehetne ott kismillió "csoport" :D :D
2018. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kormány pontosan tudja ezt, mert ő ismeri a teljes gazdasági, szociális helyzetet és ezért kizárt, hogy valaha is változtasson, mert a magyar nép tömegeinek nem tud közel sem olyan életszínvonalat nyújtani, ami akár a legcsekélyebb közelségbe kerülne, amit a migránsoknak kell nyújtani.

Nem tudom, hogy éppenséggel te. kedves kérdező mennyit keresel egy hónapi fáradtságos munkával, vagy mennyi a családotok bevétele, de ezt próbáld hasonlítani a bevándorlók támogatásához és máris közelebb vagy a lényeghez.

Ez a V4 problémája is, azt beleértve, hogy mondjuk a történelmi aspektus náluk kevésbé jelentkezik, mint nálunk.

2018. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocs, a 9. válasz a hetes folytatása.


"De őszintén kérdezem a rasszisták felé, hogy ha elítéljük azt aki néger, akkor miért nem csoportosítják az embereket egyből a bőr színkódja alapján?"


Nem érted, hogy nem rasszista az, akinek nem tetszenek a négerek?

Én nem ítélem el azért, mert szerintem ronda és ha úgy viselkednének, mint mondjuk a kínaiak, akkor egy szavam sem lenne. Azok egyből beilleszkednek, nekik nem kell különleges bánásmód, bár azok sem kifejezettem szépek szerintem, legalább is a többsége nekem, de legalább normálisak.

Azoknak a vallása sem érdekel, mert nem hallottam kínai terroristáról, meg nem csinálnak abból cirkuszt, hogy Buddhát, vagy Taót, vagy mit imádnak, észre sem vesszük lényegében őket, olyanok, mint egy bevándorlónak lennie kell.

2018. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!