Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyeseknek miért fáj, hogy a...

Egyeseknek miért fáj, hogy a svédek szociáldemokraták, szociálisan érzékeny nép?

Figyelt kérdés

Miért baj az,ha egy társadalom összetartó,segíti a gyengéket,stb.


Mitől jobb egy olyan társadalom,ahol az elesetteket belerúgják a gödörbe.

Ha valaki 20 ezer Ft munkanélküli segélyt kap,akkor megölnék egy kanál vízben,bezzeg,ha valaki milliárdokat lop,azzal nincs baj.


2018. szept. 10. 07:02
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
32%

#13 Kérdező

Azért igen vicces, amikor a kérdésed címében ez van: "Egyeseknek miért fáj, hogy a svédek szociáldemokraták, szociálisan érzékeny nép?

Miért baj az,ha egy társadalom összetartó,segíti a gyengéket,stb."

Majd jössz azzal, hogy "Az egykulcsos adórendszer bőven elég magyarázat szerintem.

A családi adókedvezmény,minél többet keres valaki,annál többet kap vissza az államtól.

A CSOK.10 millióval olcsóbban vehetik meg a gazdagabb réteg a lakást,még azok,akik ebből nem részesülnek egyre többet kell dolgozniuk egy alacsonyabb árkategóriájú ingatlanért."

Szóval neked az tetszik és magasztos dolog, hogy egy azonosítatlan idegennek adnak az adófizetők pénzéből lakásra, ételre, tanulásra, zsebpénzre, de fáj az, ha az adóforintokból a saját országod lakóinak adnak mert gyereket nevelnek, lakáshoz juthatnak kedvezménnyel ha legalább 3 gyereket vállalnak és felnevelnek.

Nem is érzed mennyire ostoba dolog, ugye?

2018. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Mivel ma már elég nagy a kivándorlás,így az,hogy valaki 3 gyereket nevel fel pl semmire sem garancia.


Hiába vállalnak gyereket,mert a mai fiatalok már sokkal többen,bátrabban mennek ki külföldre dolgozni.


Önmagában eddig sem oldotta meg a gondot a családi segélyezés,sőt általában pont azoknak a családokban vállalnak sok gyereket,ahol maguk a szülők sem nagyon képzettek,és valamilyen betanított vagy gyári munkán tengődnek.

Ezeknek a gyerekei a felsőoktatásba sosem fognak eljutni.

Már egy gyereket is baromi nehéz kitanítani.

És a koliba sem vesznek fel mindenkit.Nemhogy többet.

Persze van egy szűk réteg,aki megteheti,hogy havi több 10 vagy 100 ezreket adjon ki/gyerek,de ez nem általános.

Persze,ezek a legnagyobb fidesz szavazók,azzal tisztában vagyok,mert nekik ez a rendszer jó.


Az MSZP idején sokkal többen mentek felsőoktatásba,és sokkal kevésbé terhelte meg a pénztárcát.


Én még szerencsére pont akkor végeztem,amikor kormányváltás volt.

Ma már nem hiszem,hogy lenne pénze a szüleimnek arra,hogy támogassanak.

Persze lehet felvenni diákhitel,vannak 35 éves ismerőseim,akik ma is fizetik.

Na,nekik pl már sosem lesz gyerekük.

2018. szept. 10. 16:37
 33/33 anonim ***** válasza:
21%

Látom a tények sem zavarnak téged kérdező.

Az mszp idején jobb volt? Ne röhögtess!

Az mszp idején vették el az alanyi jogon járó családi pótlékot és kaptuk meg a többi nyalánkságot is a Bokros csomaggal. Akkor adtak el rengeteg állami tulajdont, amit utána az új tulaj lazán bezárt és nőtt meg miatta a munkanélküliség hatalmasra. Akkor vezették be a felsőoktatásban a MINDENKINEK fizetendő tandíjat. Az aztán marha szuper volt, amikor egyetemistaként a tanulmányi eredményem és szociális helyzetem miatt kapott pénzemet postafordultával fizethettem is be tandíj gyanánt, csak úgy egyik napról a másikra, sokadik évesént.

Aztán ez alatt az mszp alatt szüntették meg a támogatott forinthitelezést és miattuk vettek fel annyian devizahitelt. Az már csak hab a tortán az ismét hatalmasra nőtt munkanélküliség mellé, hogy elvették az 1 és 2 gyerekesek családi adókedvezményét, a nagycsaládosokét pedig lecsökkentették. Az milyen király volt, amikor a munkanélküliséggel, eladósodottsággal, fizetés csökkentésével sújtott családok kellett segítsék a gyereküket a felsőoktatásban.

Akkor többen tanultak az egyetemeken? Az nem tűnt fel hogy minden évben kevesebb fiatal érettségizik, mert mindig kevesebb a gyerek?

Csak halkan szólok, nehogy megijedj a felismeréstől: azt a bizonyos diákhitelt sem az mszp-dnek köszönheted ám. de jó is volt akkor egyetemistának lenni, amikor még nem volt diákhitel, ugye?

2018. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!