Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyeseknek miért fáj, hogy a...

Egyeseknek miért fáj, hogy a svédek szociáldemokraták, szociálisan érzékeny nép?

Figyelt kérdés

Miért baj az,ha egy társadalom összetartó,segíti a gyengéket,stb.


Mitől jobb egy olyan társadalom,ahol az elesetteket belerúgják a gödörbe.

Ha valaki 20 ezer Ft munkanélküli segélyt kap,akkor megölnék egy kanál vízben,bezzeg,ha valaki milliárdokat lop,azzal nincs baj.


2018. szept. 10. 07:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
40%

"Nem volt hülye kérdés, senkit nem rúgtak a göbörbe ezek alapján szerinted se, mert semmi ilyesmit nem neveztél meg, attól, hogy valaki kevesebbet keres, még nincs a "gödörbe rúgva".


Teljesen igaz. Nem halt éhen, csak nem evett eleget.

2018. szept. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
49%
8-as, a Bert-svindli-Karlsson és sok hasonló durván meggazdagodott a migráns-bizniszben. A svéd állam milliárdokat(sek) költ s ezt úgy, hogy a svédek legtöbbje lelkesen tapsol ehhez. A svéd költségvetés háromszor nagyobb a magyarnál mégis kezdenek eladósodni mert a szociális szektor egy feneketlen gödör. Hiába a csili-vili kórház ha nincs személyzet, kevés az orvos!! hosszú a műtétre várók listája stb.. Sajnos a korrupció is megjelent az utóbbi években, ezt úgy írom, hogy a svéd társadalom nagyon jó ismerője vagyok.
2018. szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem,hogy miért a fizetéseket linkelitek be.


Az egykulcsos adórendszer bőven elég magyarázat szerintem.


A családi adókedvezmény,minél többet keres valaki,annál többet kap vissza az államtól.


A CSOK.10 millióval olcsóbban vehetik meg a gazdagabb réteg a lakást,még azok,akik ebből nem részesülnek egyre többet kell dolgozniuk egy alacsonyabb árkategóriájú ingatlanért.


Közben sok embertől elvették a rokkantsági segélyt.


Nem éppen a legszolidárisabb intézkedések.

Svédországban egy ilyen pártot sosem választanának meg,mert nem ilyen a mentalitásuk.

2018. szept. 10. 07:57
 14/33 anonim ***** válasza:
50%

@12


vagesz,enis nagyjabol ismerem az ottani helyzetet,voltam egyszer kint.


nevetseges egy hely.es meg majd ugylehet emelnek az igyis kb vilagrekord SZJAn mivel a bevandorlok ellatasa,irtozatos deficit.

2018. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem fáj, hogy a svédek szociáldemokraták. Amíg a négy fal közt csinálják és nem akarják rám kényszeríteni.
2018. szept. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Valamiért mégis újraválasztották őket,nem?


Másrészt gondolom,akik rájuk szavaztak nem csak kizárólag a bevándorlási kérdés miatt szavaztak rájuk.

Hanem más intézkedések miatt.

Egy párt politikája nem csak bevándorlásból,hanem belügyekből is áll.


Mint írta valaki előttem(ezzel nem voltam tisztában pontosan,nem tudom jó adat e,ott 3-szor akkor a költségvetés,mint nálunk,a népesség pedig közel hasonló a miénkhez).

Tehát ott jóval több befizetett adóból gazdálkodnak.

2018. szept. 10. 08:26
 17/33 anonim ***** válasza:
65%
csak pont a bevandorlas a legsulyosabb gondja Svedorszagnak,mivel a jovoben ugyanugy jonnek Europaba a bevandorlok,Svedorszag nagyon vonzo celpont a welfare state miatt,de nyilvan limitaltak a kepessegei,es akkor oket ellatni,mivel hogy netto deficit,plusz meg ellatni az egeszsegugyet stb.na ez nem fog menni,es nyilvan a vegtelensegig adot sem lehet emelni.es alapbol,ha most leallitana minden bevandorlast Svedorszag,2040re kisebbsegben lesznek,a sajat orszagukban,ahol oslakosok.ugyhogy a demografiai kerdes a legnagyobb gond,mivel ennek a gazdasagi vonzata is igen sulyos.
2018. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
67%

Mások pénzét elkölteni nem szociális érzékenység. A segítség az ha te segítesz valakin saját erőből. Az az összetartás ha az emberek önként tartanak össze. Törvényekkel kényszeríteni másokat aljas dolog.

Azon túl, hogy erkölcstelenek a szociális programok nem megoldják a szegények gondjait, hanem kiterjesztik azokat. Az erőszakra épülő újraelosztás torz ösztönzőket teremt a társadalomban, aminek nyomán növekszik a korrupció és az elszegénysedés. A svédek a rossz szociális programjaik ellenére sikeresek és nem azok miatt. Volt 50 évük tőkét gyűjteni a miénkénél jóval szabadabb piaci szabályozások mellett.

2018. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Talán pontosan azért is szavaztak erre a pártra,mert csökken a népesség,és kell majd utánpótlás.


Az őslakosság mindenhol csökken Európában és ezzel a kevésbé liberális országok nem nagyon akarnak szembenézni.


Nálunk meg,nemhogy bevándorlókat nem akarnak,de még olyan adórendszer van,ami a szegényebbeket még jobban lentebb taszítja a társadalomban.

Erőszakkal senkit nem lehet szaporodásra kényszeríteni.


Ahhoz,hogy a bevándorlást teljesen megszüntessék,le kellene mondani teljesen a jóléti társadalomról,azt pedig még olyan országokban sem akarják,ahol sokkal szegényebbek.

Másrészt ők lehet több hangsúlyt fektetnek az oktatásba,mivel pénzük is van rá,ők egy befektetésként tekintenek a bevándorlásra.

Az lehet,hogy idővel majd korlátozni fognak dolgokat,mint pl vallásszabadság.Mert az is egy gátja az integrációnak.

Viszont ők talán komplexebben látják ezeket a társadalmi kérdéseket.

2018. szept. 10. 08:53
 20/33 A kérdező kommentje:

"Mások pénzét elkölteni nem szociális érzékenység. A segítség az ha te segítesz valakin saját erőből. Az az összetartás ha az emberek önként tartanak össze. Törvényekkel kényszeríteni másokat aljas dolog."


Miért?Ha az őslakosságot támogatják pénzzel,az miben különbözik?

Ugyanúgy az állam elveszi egyesektől és másoknak odaadja,és még lehet célt sem ér el vele.

Európában mindenhol próbálkoznak az őslakosság családtámogatással,de az önmagában kevés,mert még így sem születik annyi gyerek,amennyit szeretnének.

Tehát csak teljesen egyoldalú módszerrel nem lehet megoldani ezt a kérdést.


Nálunk is hiába segélyezik a családokat.Általában pont azok szaporodnak,akiknek nem kellene.

Másrészt nálunk nincs is ekkora tőke,és egyre jobban lebutítják az oktatást.Ez megint a normális embereknek egy visszatartó erő.


Önmagában a demográfiai kérdés nem csak addig tart,amíg megszületnek az emberek,azoknak élni is kell valamiből,mert ha mindenki közmunkás lesz,meg az állam csecsén én a lakosság fele,akkor a több ember kár,nem haszon.

2018. szept. 10. 08:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!