Fideszesek! Szerintetek mitől olyan magas az euro árfolyama? Mert Magyarország jobban teljesít ugye?
Egyrészt azzal indítanék, hogy a befektetők nem fideszesek, vagy ellenzékiek, hanem a pénzüket szeretnék növelni... Nagyon leegyszerűsítve a tőzsde arról szól, hogy arra teszel fel előre pénzt, ami majd szerinted meg fog történni és ha igazad volt emelkedik az ára annak, amibe fektetted a pénzedet... És innen csak idézetek, gyakorlatilag mind a portfolióról:
"Az általános befektetői megközelítés szerint egy olyan világgazdasági környezetben, amikor szigorít az amerikai jegybank és megindulnak felfelé az amerikai kötvényhozamok, akkor a külső finanszírozásra szoruló gazdaságok a legsérülékenyebbek. És ilyenből elég sokat találunk a feltörekvő országok között."
"A tavalyi év, illetve az idei esztendő eleje a globális devizapiaci folyamatok tekintetében az euró erősödéséről szólt: a közös devizát a többéves csúcsra ugró euróövezeti konjunktúra és a rég nem tapasztalt optimizmus fűtötte. Csakhogy a befektetők optimizmusa túlzónak bizonyult, az idei év elején ugyanis látványosan romlottak az euróövezeti konjunktúramutatók, miközben az USA-ból érkező gazdasági és inflációs adatok többnyire pozitív meglepetést okoztak. Ehhez társult a Fed folyamatos kamatemelése, illetve az egyre erősödő piaci spekuláció, hogy idén akár négyszer is kamatot emelhet az amerikai jegybank. Az euró erősödése ennek következtében februárban megállt, áprilisban pedig az árfolyam gyors gyengülésnek indult, miközben a dollár szárnyra kapott."
"A Magyar Nemzeti Bank július végi kamatdöntő ülését követően a forint erősödésére játszó új pozíciók kerültek többsége, augusztusban azonban a török líra árfolyamválságának hatására a hazai fizetőeszközzel szemben is pesszimistábbak lettek a külföldi piaci szereplők, így újra a forintgyengülés melletti (short) pozíciók kerültek túlsúlyba"
"Az átmeneti, júliusi megnyugvás ellenére még mindig nagyon nagy összegű külföldi tőke spekulál a forint további gyengülésére: április közepe és június vége között mintegy 800 milliárd forint értékű forintgyengülésre játszó pozíciót építettek ki a külföldi piaci szereplők, ami azóta sem épült le - olvasható le a Magyar Nemzeti Bank által közzétett ábrakészlet egyik grafikonjáról. Bár a forintnak sikerült júliusban elmozdulnia történelmi mélypontjától, a vele szembeni short pozíciók állományában nem látszik jelentős csökkenés, vagyis szó sincs arról, hogy a külföldi befektetők megfutamodtak volna."
Eddig annyira mindenképp rájöttem, hogy ha a dollárral szemben az euro javul, akkor a forint is javul az euroval szemben. Arra is rájöttem, hogyha a FED kamatot emel, akkor a forint kilátása romlik. Ha az MNB emelne, akkor az adósság növekedne. Nem akarok lekicsinylő lenni, de az MNB nagyon kis játékos az asztalnál és egy egyszerű izmozás a nagyobb játékosok között olyat boríthat a forinton, hogy csak kapkodhatsz a fejed után.
Gyurcsány !
Soros !
Brüsszel !
Migráncsok !
Genderek !
Jockey Ewing !
Anyjuk csáját, fideszes hülyék...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!