Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a centralizáció?

Mi a centralizáció?

Figyelt kérdés
Egyetemre ezt kaptam beadandónak és sajnos nem igaazán vagyok jártas ebben a témában. Mit/miket jelent ez? Légyszi ne a wikipédiáról és netről másoljátok ki mert azokat én is olvastam

2018. szept. 3. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

A kérdést értem, csak a hozzáfűzött mondandódat nem.

Ha a Wikin és a neten fellelhető válaszokat megtaláltad és elolvastad, az miért nem elég? Miért gondolod, hogy itt a Gyakorin komplettebb (és tudományosabb) választ fogsz kapsz valakitől, mint azok?

Nekem is rögtön az jutott eszembe róla, hogy "központosítás", de korrektebbül leírni mint ahogy neten van, biztos nem tudnám neked.

2018. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Leegyszerűsítve példát tudok mondani, mondjuk minden városban működik egy sóhivatal. Ezek függetlenek, nem felelnek senkinek, csak a várossal foglalkoznak. Aztán létrehozzák a megyei sóhivatalokat, ami alá betagozzák az eddig független városiakat. Utána létrehozzák az országos sóhivatalt, ami a megyeiek fölött áll. Így a több száz különálló hivatalt először megyei, aztán országos szinten centralizálták, az országos sóhivatal az összes többit irányítja, tehát az egész sóhivatali rendszernek lett egy centruma.

De ha egyetemi beadandóhoz kell, én is inkább a Wikipédiát ajánlom.

2018. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Központosítás azaz több különállóan működtetett dolgot 1 helyről irányítanak
2018. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Mit nem lehet ezen érteni! Centrum = központ, centrális = központi, centralizáció = központosítás.

Tök jól leírták az előttem levők. És gondolom, hogy a Wiki és társai sem írnak mást.


Mondjuk: a legfelsőbb hatalom a gazdaság meghatározott területén a saját egyedi akaratát akarja egységesíteni, megvalósítani, semmi más alternatívát nem fogad el. Ezért központi irányelveket, mintákat határoz meg, szabályokat alkot, melyektől az adott területen élők, dolgozók a továbbiakban nem térhetnek el.

2018. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Pl. ha Orbán Viktor Miniszterelnök Úr vezethetné az egész világot. Ami amúgy tök jó lenne, mert akkor lenne mindenhol dohánybolt.
2018. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
+ stadion
2018. szept. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Központosítást jelent magyarul. De nem mindegy hogy mit tanulsz vagy milyen tantárgy egyáltalán.
2018. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!