Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok miért nem...

A politikusok miért nem lopnak kicsivel kevesebbet?

Figyelt kérdés
Ha kevesebbet lopnának, akkor is ki tudnák elégíteni a lopásvágyukat, de több jutna a lényegesebb dolgokra. Mi az oka annak, hogy egyes politikusokat még az sem érdekli, ha utána soha többé nem kerülnek hatalomra az ilyen viselkedésük miatt, csak most a jelenben lopjanak minél többet?
2018. szept. 1. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Azt mondom neked: itt egy munka, ezt csinálod, kapsz érte nettó 300 ezer forintot havonta. De ott egy feltétel: ha nem kell neked ennyi pénz, mondhatod azt, hogy kevesebb is elég, akkor azt írjuk bele a szerződésbe. Mit fogsz választani?

Biztos vagyok benne, hogy a havi nettó 300-at. Ha egyszer ennyit is megkereshetsz, miért érnéd be kevesebbel? Teljesen jogos a felvetésed, megértem, elfogadom, én is így csinálnám. Na, akkor vonatkoztasd ezt a politikusokra is. Ha ellophatsz hárommilliárdot, miért hagynád ott? Jól jön a pénz, valamire csak jó lesz. Ha pedig van sok, akkor még több kell. Meg még annál is több.

2018. szept. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A politikusok nem lopnak, tehát nem lehet még ennél is kevesebbet lopni.

Őszerintük.

Ennyi a nagy titok.

2018. szept. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ő szótárukban nincs olyan szó, hogy "elég".

Amíg büntetlenül megtehetik, hogy annyit lopjanak, amennyit csak akarnak, miért ne tennék?

2018. szept. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy hivatalosan nem lopás amit művelnek mivel ők hozzák a törvényeket. Amit művelnek az hatalommal visszaélés. A saját cégeiket hozzák jó helyzetbe és a konkurencia dolgát nehezítik a törvényekkel.

A hatalommal visszaélést is igyekeznek leplezni azzal hogy stómanok nevén vannak a cégeik. Csak ezek a cégek kapják az állami megrendeléseket.

Miért ne kerülhetnének később hatalomra? Vagy miért ne maradhatnának ennek ellenére is hatalon? Elég csak birtokolniuk a különböző médiumokat és ezekben azt súlykolni hogy nincsenek visszaélések. Ha valamit elégszer mondanak el akkor azt a nép elhiszi.

2018. szept. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
A kérdésed alapján tudod, hogy mennyit lopnak. Avass be, hogy mennyit lopnak!
2018. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért lopnak egyáltalán? Én az országgyűlési képviselőség feltételévé tenném, hogy valaki soha életlében nem csalt még, amikor bankos volt a monopolyban. (ki kéne kérdezni anonim módon a rokonokat, ismerősöket, barátokat.)
2018. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
"Miért lopnak egyáltalán?" Lopnak egyáltalán? Elárulhatnád a konkrét információidat. Nekem, vagy a rendőrségnek.
2018. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenki szerint lopnak.
2018. szept. 2. 12:59
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
#8, ez így q.rva kevés!
2018. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sokak szerint a közpénzek nagy részét zsebre teszik,illetve azokat is amiket vissza kellene forgatni a rendszerbe
2018. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!